Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

WordPress, magazín s katalogem. Jak?

 1. Rád bych si založil vlastní magazín (nebo lépe řečeno takový lepší blog), součástí kterého by byl affiliate katalog produktů.

  Jedná se o téma, ve kterém pracuji, kterému rozumím, které mě baví. Nemám tedy problém s otázkami jestli či jak to bude či nebude vydělávat. O to mi ani nijak extra nejde. Jde mi spíš o určitou seberealizaci v tomto tématu, mám co říct, chci psát užitečné články apod. Samozřejmě rád bych z toho vytřískal nějaký příspěvek na provoz (jak reálné náklady, tak příspěvek za můj čas)...proto bych chtěl jako součást affiliate katalog produktů.

  Problém je v tom, že v "online" oblasti jsem totální negramot. Obávám se, že nebudu schopen na wordpressu vytvořit a zprovoznit ani samotný blog (jednoduchý, ale slušně a moderně působící), natož k tomu naroubovat zmiňovaný katalog.

  Napadlo mě jít do řešení "pro debily", ale z toho co je k dispozici, přichází v úvahu pouze Mioweb. Na tom magazinek založím, ovšem nevím, jak s tím katalogem k tomu...zda by to vůbec v tomto řešení šlo. Druhá věc, 5 tisíc ročně (v prvním, následně 10 tisíc ročně) je za podobné omezené řešení podle mě už z principu přehnané. Navíc to pokud to správně chápu vlastně ani není moje, a jedna se o jednoduchý základ s málo možnostmi i třeba do budoucna. (prostě je to jen takové lepší a dražší webnode apod.)

  Takže k otazce: existuje nějaký super návod, jak na wordpress? Návod ale "jak pro babičku"...ne návod programátorů a znalych lidí, kteří na mě mluví cizím jazykem...zkratka něco, kde naprostém laikovi poradí krok za krokem, co dělat a jak. S lehkou nadsázkou "zapněte počítač" atd atd. Beru i placený návod, pokud by byl opravdu použitelný pro člověka tímto úplně neposkrvněného.

  + možnost c.2: kolik by tak koštovalo, někomu to zadat? Aby mi někdo, kdo tuší co kde zmáčknout, postavil jednoduchý (a FUNKČNÍ, RYCHLÝ) mini magazín pěkného čistého DESIGNU jehož součástí by byl affil katalog (s produkty několika eshopu, s řazením do kategorií.... svým způsobem takový malý jednoduchý vyhledávač v konkrétním menším segmentu).

  Děkuji za jakékoliv tipy.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud budes delat sam tak stravis cca pul roku nez tondotahnes, vyzkousis vse od bezplatnych sablon po kradene sablony, pres ktere ti hacknou web. No proste hruza.

  Zadat nekomu? No, nekomu za to das 5 nebo 10k, pak jen ztratis nervy, protoze ti naslibuji, ale neudelaji/nedodelaji/prestanou reagovat, pak se ti nekdo nabidne za cenu mezi 10 a 20k, to uz bude lepsi, ale stejna pakarna Pak zde mas nejake polo-az-profi. Ti si vezmou klidne 25 az 50k a tam je to 50%50. Nekdo se tvari jako svetoborec a nekdo to uz skutecne umi.

  Kazdopadne, pokud nemas predstabu jak to ma vyoadat, tak to radsi nikomu nezadavej/nepoptavej, protoze budete nastvani na sebe. Ty to myslis tak a on to chape jinak a drlanjinak - a opacne a vysledek je hrozny.

  Mas teda predstabu co chces a jak to ma vypadat a fungovat? Napis to do Wordu nebo Writeru, precti si to 20 krat, oprav, udeleji zalohu souboru, precti si to jeste jednou, popremyslej tyden a pak s tim jdi nekoho poptavat.

 4. Hmm, no sice si nemyslim že to celé vyjde na pár stovek jen za doménu a hosting (počítám třeba s premiovou šablonou, nějaké doporučené či nutné pluginy, plus někomu něco za práci či asistenci s tím..) , na druhou stranu ani nemám v plánu nějaké vysoké castky profi firmám... Přece jen v tomhle případě nejde vyloženě o byznys. Jde o klasický blog (plus jedna konkrétní funkce toho katalogu), s tím že jde pro mě spíš o zábavu s případným malým privydelkem.
  Zatím jsem do toho nějak nakoukl a nechápu to, nevěřím si v tom moc.... Viz. úvodní dotaz. Ale různých blogu a malých magazínu je tisíce...a myslím že málokdo z nich je programátor nebo zaplatil desítky tisíc. Takže nějaká cesta snad existuje.
  A co ten mioweb, má někdo zkušenost?

 5. Taky dělám magazín pro zábavu. hosting na půl roku 650, doména 200, wordpress šablona za 800, pluginy free, strávený čas k nezaplacení. Takže nejdřív musíš rozjet ten magazín a na to ti fakt nižší tisícovky v pohodě stačí. Hlavně na to nepotřebuješ být programátor. Hostingy mají instalaci WP jedním klikem (doporučím Blueboard) a instalace šablony to samé. Samotný chod je na pár hodinek práce. Největší čas zabere ta tvorba obsahu aby to mělo smysl. NA tohle není třeba žádný návod. Vše je v češtině a intuitivní.

 6. Řešil jsem podobné. Udělal jsem katalog, affil a bonusový program za nákup. Na články taky dojde -:) Za mě, WP, doména, hosting. Za 600 máš vše a pak jen tvoje práce.

 7. Děkuji za poznatky. A ještě jeden laicky dotaz... Jak poznat dobrou šablonu, která bude správně fungovat, pojede rychle, nebudou problémy při provozu atd?
  Předpokládám že (jako ve všem) neplatí že zdarma či levná = špatná..... A naopak placená či draha = dobrá. A naopak.

 8. Já můžu doporučit https://themeforest.net/item/goodlif...theme/13638827

  Zbytek práce už jsou pluginy a ruce. Na té stránce si klikněte na live preview. Nabízí hned několik variant magazínu. Po prokliku na konkrétní šablonu se otevře její demo k nahlédnutí.
  Naposledy upravil TomášX : 25.04.2020 v 21:16

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3