Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Nástroj na tvorbu PDF z xml/csv?

 1. Ahoj ve spolek,

  jistě mi poradíte. Nevíte o službě/nástroji, který dokáže udělat PDF katalog z feedu xml/csv? Teoreticky a možná i prakticky by to měl umět InDesign, ale kdyby bylo něco jednoduššího...

  Předem díky, byť si za to nic nekoupíte :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. na generování často používáme nějaký značkovací formát do kterého xml převedeme transformací (např. přes xslt), jako značkovací formát, který má dobrou podporu bych zmínil tex, případně markdown (v něm se ale blbě řeší šablony).

  V texu třeba tvoříme tiskové brožůry na workshopech právě z xml.

  Záleží co to je za data, pokud to jsou nějaká číselná nebo jiná, hodně reportů (právě třeba z csv) tvoříme přes BI nástroje (OBI od Oraclu, PowerBI od MS, Gooddata, Keboola atd., je možné najít i některé zdarma). Z devadesátek pamatuji, že jsme tohle dělali v excelu, přes odbc driver podporuje externí zdroj dat, sql server uměl načíst xml/csv a tak se data natáhly přes to, v excelu pak složitě rozložily a tiskly do eps (pdf ještě moc nebylo).


  Umí to částečně i Affinity Publisher (něco jako inDesign, teď jim možná ještě běží 50 % akce). Případně si můžeš udělat jednoduchou webovou aplikaci a pak do pdf převádět html.

  Snad ti nějaký tip poslouží, netuším v jakém rozsahu to máš, jak složitý je design a feed.

 4. Díky.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3