Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Evidence a prodej darovaných věci

 1. Zdravím, v rámci neziskové organizace, bychom chtěli prodávat (vedlejší výdělečná činnost) darované oblečení na podporu naší hlavní činnosti a charitativních akcí. Chtěl bych se zeptat, jak bychom měli postupovat?

  Je nutné veškeré darované oblečení zaevidovat, přiřadit nějaké ev. číslo, cenu a prodávat? Co když lidé budou chtít darovat více, než byla přiřazená cena - např máme tričko, kterému dáme cenu 20 Kč a kupující se rozhodne zaplatit 100 Kč?V případě osobního prodeje bude nutno evidovat tržby v EET?

  Nebo by takovýto prodej šel klasifikovat jakožto dary od lidí (typu vyberte si oblečení dle přání a přispějte libovolnou částkou)?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Řekl bych, že to je na daňového poradce, ale myslím, že dar by nemělo být už to tričko, ale až ta částka co kdo zaplatí. A zbytek neprodaných triček bych "papírově" vracel.

 4. takže vy byste prostě s tričkama jakoby vůbec nekalkuloval, jako by žádné nebyly..?

 5. Podívej já opravdu nevím jak to máte u neziskovek s darovací daní a daní z příjmů ani jak je to s charitativní sbírkou, to je opravdu na poradce, to bys měl vědět ty, když to provozuješ. V normálním stadiu by jsi měl na darované tričko sepsat darovací smlouvu, s tímto je nutnost tričko nějak ocenit, ale předpokládám, že sbírka funguje jinak jelikož pokud ty trička někde hází do krabice tak dárce není znám. Pokud bys to nějak sepsal a prodal dráže tak bys měl de facto dary dva. Navíc sbírky může dělat pouze právnická osoba s povolením krajského úřadu viz. zákon o veřejných sbírkách, takže ted je mi dost divné, že máš neziskovku a nic o tom nevíš.

 6. neziskovka a veřejná sbírka jsou dvě naprosto odlišné věci.. veřejnou sbírku může pořádat kdokoli nemusí se jednat přímo o neziskovku. Já říkám že to chceme dělat, ne že to děláme :) O tom co chceme nevím dost, proto se ptám, o tom co děláme dost vím a na to se tady neptám....

  Pokud budu tričko prodávat, tak logicky to není dar, ale zisk z prodeje, takže dar by byl stále jen jeden - tričko od dárce, což nemá se sbírkou nic společného. Daňové aspekty aktuálně neřeším, já řeším jak to udělat správně a aby to zároveň nebyla administrativně zbytečná zátěž

 7. dej to do google na vyjede ti třeba toto https://www.adra.cz/dobrovolnictvi/f...ativni-obchody, prodej v režimu sbírky. Víc ti opravdu pomoci nemohu.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3