Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Evidence a prodej darovaných věci

 1. Zdravím, v rámci neziskové organizace, bychom chtěli prodávat (vedlejší výdělečná činnost) darované oblečení na podporu naší hlavní činnosti a charitativních akcí. Chtěl bych se zeptat, jak bychom měli postupovat?

  Je nutné veškeré darované oblečení zaevidovat, přiřadit nějaké ev. číslo, cenu a prodávat? Co když lidé budou chtít darovat více, než byla přiřazená cena - např máme tričko, kterému dáme cenu 20 Kč a kupující se rozhodne zaplatit 100 Kč?V případě osobního prodeje bude nutno evidovat tržby v EET?

  Nebo by takovýto prodej šel klasifikovat jakožto dary od lidí (typu vyberte si oblečení dle přání a přispějte libovolnou částkou)?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Smuton.cz prodává: Nový web - prezentace firmy
  Zbyněk nabízí: FFP3 s ventilem - 150-175Kč/ks
  Josef Budka prodává: Eshopová a nákupní doména ShopGO.cz
 3. Řekl bych, že to je na daňového poradce, ale myslím, že dar by nemělo být už to tričko, ale až ta částka co kdo zaplatí. A zbytek neprodaných triček bych "papírově" vracel.

 4. takže vy byste prostě s tričkama jakoby vůbec nekalkuloval, jako by žádné nebyly..?

 5. Podívej já opravdu nevím jak to máte u neziskovek s darovací daní a daní z příjmů ani jak je to s charitativní sbírkou, to je opravdu na poradce, to bys měl vědět ty, když to provozuješ. V normálním stadiu by jsi měl na darované tričko sepsat darovací smlouvu, s tímto je nutnost tričko nějak ocenit, ale předpokládám, že sbírka funguje jinak jelikož pokud ty trička někde hází do krabice tak dárce není znám. Pokud bys to nějak sepsal a prodal dráže tak bys měl de facto dary dva. Navíc sbírky může dělat pouze právnická osoba s povolením krajského úřadu viz. zákon o veřejných sbírkách, takže ted je mi dost divné, že máš neziskovku a nic o tom nevíš.

 6. neziskovka a veřejná sbírka jsou dvě naprosto odlišné věci.. veřejnou sbírku může pořádat kdokoli nemusí se jednat přímo o neziskovku. Já říkám že to chceme dělat, ne že to děláme :) O tom co chceme nevím dost, proto se ptám, o tom co děláme dost vím a na to se tady neptám....

  Pokud budu tričko prodávat, tak logicky to není dar, ale zisk z prodeje, takže dar by byl stále jen jeden - tričko od dárce, což nemá se sbírkou nic společného. Daňové aspekty aktuálně neřeším, já řeším jak to udělat správně a aby to zároveň nebyla administrativně zbytečná zátěž

 7. dej to do google na vyjede ti třeba toto https://www.adra.cz/dobrovolnictvi/f...ativni-obchody, prodej v režimu sbírky. Víc ti opravdu pomoci nemohu.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3