Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Vláda chce jinak danit nemovitosti. Osvobození od daně po 15 letech

 1. Vláda chce jinak danit nemovitosti. Vlastníci získají, spekulantů ubude…

  No, pěkně s tím za těch pár let hnuli. Začalo to cennými papíry z roku na tři a teď jestli to mají být nemovitosti z 5 na 15, to není zrovna málo :-)
  Třeba dost z nás s těmi pěti lety počítá, protože krize chodí po deseti a tak se dají peníze přesouvat mezi cennými papíry a nemovitostmi podle potřeby. Za těch posledních deset let ta vláda pěkně utáhla kohouty ve všech směrech. Ale co, mění se jen pravidla hry. Nevím, zda to domysleli do důsledků, protože ti co tady v ČR nakupují nemovitosti jako investici, ti to třeba budou více sypat do zahraničí a zisky půjdou ven. Ano tu už vyvedlo tolik vychytávek a ta jejich akce vždy jen vyvolala reakci s kterou nepočítali a peníze se za ty roky nijak zázračně ve státní kase neobjevily. A teď jsme, kde jsme být nechtěli. Škoda, že si na koroně Babiši udělá PR a všechno co mu nevyšlo na ni svede.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nic, než jen další zkomplikování daňového systému. Ta daň by stejně nebyla nějak moc vysoká ve finále, takže reálně, pokud jde o peníze, to podle mě nebude nikoho moc trápit. Vůbec nic to na trhu s nemovitostmi nezmění, jen to ještě víc nabalí legislativu.

 4. Víte, nechápu jen jedno, co všichni čekáte? Když jsem tu pod jedním tématem v listopadu 2019 psal, že vláda bude na nemovitosti házet restrikce, tak si všichni mysleli, že jsem pesimista..., přitom bylo celou dobu jasné, že se to stane. Když si vezmu, jak je vláda ČR vyčůraná, tak se vám divím, že se divíte :-D!

  Podívejte se třeba na daň z prodeje nemovitosti (4%), co ovšem neřekli je, že se zruší odpočty hypotéky ze základu daně, pokud v nemovitosti bydlíte, což ovšem znamená, že se zlevní nákup nemovitosti na spekulaci, ale nemovitosti na koupi ,,prokačkují", protože odpisy byly větší než daň samotná! Ovšem je otázka, jak na to zareaguje trh...

 5. 4% z prodeje nemovitosti? Neni to nahodou z nabyti? Tahle dan by se mela zrusit u nemovitosti k bydleni, to dava smysl.

 6. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tahle dan by se mela zrusit u nemovitosti k bydleni, to dava smysl.
  ano pro ovcana to dava smysl pro stat ne , protoze by prisel asi o 10 miliard +- ....
  Naposledy upravil krevet : 22.04.2020 v 13:27

 7. No chtějí ji zrušit plošně (taky tomu nevěřím), což ale nedává smysl, pokud někdo koupí byt k pronájmu = k zisku, tak ať platí daň z nabytí, ale obírat lidi, co chtějí bydlet ve svým mi nepřijde nejšťastnější.

 8. im snad jebe :
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/v...805_domaci_kop

  ty vole jeste par roku a majitele vice nemovisti budu jak stvana zver

 9. Citace Původně odeslal krevet Zobrazit příspěvek
  im snad jebe :
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/v...805_domaci_kop

  ty vole jeste par roku a majitele vice nemovisti budu jak stvana zver
  bohužel evropa je v tomto značně regulovaná a vždy bude. Ono, kdyby tomu tak nebylo, tak by též stavební úřady fungovali jinak a rázem by cena byla jinde kdyby se stavět mohlo bez překážek. Ale to je problém celé evropy, nejenom tu a proto jsou ceny za nemovitosti v absurdní výši, což ve výsledku vede k absurdním nákladům za hypo a přeneseně k nesmyslným cenám za nájemné.

  A než odstranit přičinu, je pro vládu vždy jednoduší něco zastropovoat.

 10. tak cena stavby se urcite neodviji od byrokraticke zateze (tj. ruzna povoleni apod).

 11. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  tak cena stavby se urcite neodviji od byrokraticke zateze (tj. ruzna povoleni apod).
  Tak jasně, materiál a lidi máš jasně daný. Nicméně v okamžiku kdy v praglu a okolí čekaš na stavební povolení řadu let a brutální převis poptávky nad nabídkou tak cena je jaká je. Já jsem bydlení před pár lety kupoval za méně než polovinu toho co stojí dnes, a za tu dobu rozhodně vstupy nešli v rámci ceny bytu o miliony nahoru.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3