Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Webove prvky jednoho stylu

 1. Ahoj,

  mam takovy zacatecnicky dotaz. Zajimalo by me, jestli nekde neni web, ktery by nabizel takove jako sety ruznych webovych prvku jednoho stylu. Weby typicky pouzivaji porad stejne prvky. Buttony, menu, seznamy polozek, inputy a dalsi podobne prvky. Neni nekde web, kde by si clovek mohl vybrat nejaky takovy vyhovujici set a z nej pouzit (za uplatu) prvky, co se mu hodi? Nemam na mysli cele WP sablony, nybrz jen ty jednotlive prvky, ktere by odpovidaly jednomu grafickemu stylu. Konkretne me zajima hlavne mobilni web.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Na to je docela fajn Bootstrap. Složenej z několika komponent, nechybí mu responzivita. Zkus se do něj ponořit. https://getbootstrap.com/

  Náhled na komponenty pak tady https://getbootstrap.com/docs/4.4/components/alerts/

 4. CSS frameworků je hodně, https://geekflare.com/best-css-frameworks/
  Bootstrap je moc okoukaný, doporučuji se podívat na UI kit, semantic nebo bulmu.

 5. Ano, Bootstrap je jeden z nejčastějších a též jeden z mnoha. Pokud se rozhodneš pro jiný, zvaž, jestli má silnou pozici, aby se krátce poté, co do něj investuješ čas a úsilí, jeho vývoj nezastavil. A též, aby měl všechno, co chceš – žádné chyby v chování, UI, nekompatibilitě v prohlížečích atd.

  U každého frameworku, tedy jeho CCSkové části, si za jejich stylopisy můžeš dát svoje, kde budeš mít v designu konečné slovo. Argument "tenhle je moc okoukaný, tenhle ne - ber ho" nesdílím. Vyber si, který nejvíc vyhovuje tobě, nezávisle na hype-u ostatních.

  Jinak existuje ještě sekce "How To" na w3schools skoro se všema fičičurundama jako v ostatních frameworcích, kde ji každou přehledně ukazují a můžeš si ji i interaktivně vyzkoušet s tvojí úpravou kódu.

  Pro ikonky (nyní, v období antiskeumorfismu) doporučuju FontAwesome.

 6. Rozumím a děkuji za tipy. Ještě jeden dotaz. Jak to chápu já, tak jedna věc je CSS framework, například Bootstrap a druhá věc je konkrétní design určitých prvků. Bootstrap má všemožné základní prvky, od buttonů přes různé list controly až po breadcrumby a kdoví co. Ale dovedu si představit a v článcích, co jsem četl, to i uvádějí, že je možné si udělat vlastní grafický styl těchto prvků, že ne každá webpage udělaná pomocí Bootstrapu nutně musí vypadat stejně.
  Dovedu si představit, že konkrétních designů těchto prvků musí existovat mega a možná někde je i sajt, kde lidé (za peníze) takové designy třeba nabízejí. Dělám-li stránku s cílovou skupinou starčích dětí, určitě můj web bude vypadat jinak než třeba web sběratelů hodin. Oba weby se jistě dají napsat za pomoci bootstrapu. Jasně, že si můžu najmout designera na každej takovej web, ale bezpochyby bude někde existovat přehled různých designů, ze kterých by si člověk mohl vybrat a z nabízených prvků si poskládat vlastní web.

  Tak na něco takového se ptám. Jasně, že udělat to na míru bude vždycky lepší, ale je to jako se sakem nebo botami. Ne každý má peníze a trpělivost to řešit a mnozí sáhnou po konfekci. Kde je taková konfekce na grafické prvky webů?

 7. Asi vím na co se ptáš, ale to není moc efektivní řešení pro tvorbu webu. Za prvé nejsi designer, takže špatně poskládáš i hotové komponenty a za druhé potřebuješ znalost html/css, jelikož budeš muset ty jednotlivé komponenty nějak pozicovat.

  https://designrevision.com/demo/shards/
  https://medialoot.com/preview/frame/startup-ui-kit.html
  Vital UI Kit
  https://uxplanet.org/top-15-free-boo...r-47dc467b30da

  Prostě hledej UI HTML/CSS KITS, ale já bych ti tenhle přístup vůbec nedoporučoval. Buď bych si na tvém místě zaplatil designéra + developera a nebo bych to sám postavil na nějakém drag and drop builderu jako je https://cs.wix.com/ pokud nemáš zkušenosti s vývojem.

 8. To si pak rovnou kupuju celý šablony, za pakatel třeba tady https://wrapbootstrap.com/. Kupovat nebo prodávat jednotlivý prvky v jiných designech podle mě nemá smysl, když jde i tu šablonu pořídit už od 8 dolarů.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3