Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Šachy online - hrajete tady někdo?

 1. Zdravím, hrajete tu někdo šachy online? Jakou byste doporučili free appku, přes kterou lze hrát slowgame s kamarádem? Nechcete si dát občas partii?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Hodně jsem hrával přes lichess. https://lichess.org/

 4. kromě lichess se dá dobře hrát i na chessclub.com nebo chess.com, stejně tak je možné hrát online přes stránky oficiálních šachových organizací na chess24.com nebo chessbase.com. Hraji většinou standard nebo rapid, na slow nemám buňky, potřebuji mít celou hru v hlavě.

  Miluji fyzické šachy, ty ploché desky na online mi tolik nesedí, dříve jsme hráli s kamarády vzdáleně pomocí turnajových šachů (https://www.sachy.net/elektronicke-s.../33-notace-ano), které mají senzory a přenášejí tahy do počítače
  (redukce do usb stojí asi 3 tisíce a SW je open source v javě), sice člověk musí tahat za protihráče, pro technicky zdatné kutili to je zábava si to jen zprovoznit, na slow to je ideální, chodíš kolem rozehrané partie a můžeš postupně přemýšlet na tahu během práce.

  Nedávno jsem si nechal udělat mramorové šachy a přemýšlím jak ty zdigitalizovat pomocí kamer nebo senzorů. Rád bych aspoň měl záznamy her pro budoucí analýzy a zapisovat to mě nebaví.

 5. na chess.com je parádní, že je možné zobrazit po partii analýzu a můžeš si projít, cos dělal za ptákoviny, o jaký silný tah jsi přišel, případně co nedělat při zahájení. Pokud ti nevadí hrát s cizíma, tak je tam stabilně nějakých 50-100k lidí online, takže u klasických šachů najdeš soupeře okamžitě a díky ratingovému systému tě to docela rychle usadí v takové úrovni, abys hrál s podobně (ne)schopnýma.
  Je tam navíc dost módů, tam je lidi méně, ale není to tak hrozné - hrávám fisherovy šachy(smazává se tam rozdíl mezi hráči, když neznáš zahájení) tam občas čekáš 2,3 minuty, ale zas tam hráči hrajou odvety a nemizí když se jim něco nepovede. Poslední dobou mě chytl Crazyhouse(pokud někomu vezmeš figurku, tak ji můžeš nasadit kam chceš, s výjimkou pěšců na první a poslední políčka), 3 šachy jsou taky zajímavé a pak je tam ještě x modů, které jsem ani nezkoušel
  Nevýhoda je nebezpečí závislosti pro člověka, co rád šachy, jsou tam různé puzzle, úlohy, možnost sledovat partie ostatních hráčů(hraje tam dost GM a IM), novinky z šachů, je toho tam fakt hodně :-)

 6. hrával jsem na zmíněném chessclub.com - opravdu super web.

  Hrával jsem kdysi šachy docela dost. Pak jsem jednou na koleji bydlel vedle borce, co byl asi 3. v republice a dal jsem si s ním partičku. Myslel jsem, že budu alespoň trošku důstojný soupeř. No, nebyl jsem. Až do té doby jsem si myslel, že šachy docela umím. Prozřel jsem :)

 7. Asi nejlepší i s apkou : https://www.chess.com/cs

 8. Jednoznacne a bezkonkurrncne lichess.org.
  Na fb posli link a mozeme dat niekedy partiu, ale hram dost pomaly popri pivku

 9. Já taky, pomalu a blbě. Ale baví mě cokoliv, co mi tříbí mysl. Hlavně se to učím kvůli klukovi, který to chce furt hrát a nechci mu říkat nesmysly. Tak jsem se naučil alespoň základní pravidla, když nic víc.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3