Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Kolik si říct za originální obrázek?

 1. Dobrý večer,

  jako grafik a fotograf nabízím služby v těchto oborech a naskytla se mi příležitost, co se týče originálních obrázků do internetových magazínů. Jde o fotografie, které budou mnou fotografované a následně prodány jedné osobě. Fotografie tedy budou mít jednu licenci, nejedná se o fotografie, které člověk vloží do fotobanky a poté jen čeká, kolikrát se prodají. Dotyčná osoba má zájem skutečně o fotografie, které bude vlastnit pouze ona. Máte představu o ceně za jeden obrázek, ať už se jedná například o interiér pro magazín o bydlení? Popřípadě o kolik si poté cenu navýšit, bude-li se jednat o fotografii člověka s kávou a notebookem (pro podnikatelský magazín). Za každou dobrou radu děkuji. V tomhle odvětví nemám představu o ceně.

  Děkuji
  David

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Fotím příležitostně jako koníček, za celodenní zakázkové focení si účtu 10tis, stejnou sazbu mám i za postprocessing, je jedno kolik má být fotek jako výstup. Součástí je licence ke konkrétnímu použití, pokud chce zákazník výhradní licenci k jakémukoliv použití, cena jde do desítek a víc tisíc. Takhle fotím exteriéry většinou hotelů, zahrad, parků k propagaci, neživí mě to a mám jednotky zakázek ročně.

  V ceně bys měl v první rovině vycházet z přímých (např. 4 hod času + cesta, komparz, výpujčka interiéru, maskérka atd.) a nepřímých nákladů (odpisy fototechniky), to ti dá spodní sazbu nejspíš ve stovkách až tisícovkách.

  Další rovina je typ licence, pokud chce jen možnost fotku vystavit na konkrétním webu, cenu nemusíš o tolik navyšovat proti nákladům, vyšší cena bude např. na print, na reklamu nebo pokud bude chtít výhradní licenci (již fotku znovu nebudeš moci použít), pak cena může být klidně mezi 3 - 5 tis a víc.

  Pak také záleží, kdo nachystá dekorace, osvětlení a interiér. Jen zajištění nasvícení může být několik hodin práce a pár tisíc na výpujčku a dopravu, ale pokud fotíš, tohle znáš, proč se ptáš na cenu? To jsi ještě nefotil individuální zakázky?

  Má-li to být fotka k jednomu článku, je dost netradiční si jí nechat nafotit individuálně, cena bude vždy dost vysoká proti fotobankám a článek to nezaplatí, tolik neplatí ani magazíny jako podnikatel.cz s vysokou návštěvností.

 4. Podivej se na ceny fotek a unikatnich licenci na fotobankach, to by jako inspirace melo stacit. Ty ceny jsou samozrejme radove vyssi, nez u fotky na vice pouziti.

 5. Pred mesicem jsem platil za nevyhradni licenci 2800,- za snimek. Sam bych ho nikdy nekoupil, pokud bych vedel, ze autorem je nekdo jiny, pouziji nejaky z free fotobanky.

  Podle mne je to vec domluvy mezi fotografem a klientem, pokud budes dodavat snimky vyhradne jemu.

 6. Pokud budeš fotit pro někoho, je to normální zakázka, kterou by sis měl spočítat. Co se týče uměleckých fotek, ty mohou mít velmi vysokou cenu. Známý platil za licenci fotek z přírody čtvrt milionu pro svoji galerii.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3