logo

S.r.o. neplátce DPH - nákup zboží z EU plátce DPH - prodej plátci DPH do zahraničí

14.04.2020 20:24
1
Ahoj,

řeším takový problém - určitě se to tu řešilo, ale bohužel nemohu najít konkrétní odpověď.
Založil jsem s.r.o. (neplátce DPH) - chtěl jsem se registrovat jako plátce DPH, ale chtějí po mně doložit smlouvy, faktury, výpisy z bankovních účtů atd .... ty bohužel na začátku nemohu doložit.

O co jde - mám domluveného dodovatele (z EU-plátce DPH, nikoliv z tuzemska) i potencionálního odběratele (z EU-plátce DPH, nikoliv z tuzemska) - jednalo by se o nákupy za cca 100 000 Kč / fakturu a prodej +okolo 20 %, bohužel pokud nejsem plátce DPH, tak dodavatel mi je povinen připočítat +20% (DPH), je to tak ? Nakonec bych tedy na prodeji neměl nic ....
Nejedná se o službu, ale o zboží - které bych přivezl do ČR a následně odeslal do zahraničí.

Neexistuje něco jako indetifikovaná osoba u OSVČ ?

děkuji

Co se právě děje na Webtrhu?

14.04.2020 20:52
2
když nejsi plátce, dodavatel ti prodává za cenu včetně DPH a ty si ho již nemůžeš od státu nárokovat, takže máš zboží o DPH dražší na vstupu. Ani identifikovaná osoba to neřeší, problém stejný, DPH vstupuje do ceny.

Pokud máš s dodavatelem smlouvu, mělo by to FÚ stačit k registraci, oslov nějakého daňového poradce (seznam je veřejně https://www.kdpcr.cz/seznam-danovych-poradcu), ten ti je schopný poradit a vyřídit registraci za pár tisíc.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".