Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Hledání investora/ kde vzít vstupní kapitál?

 1. Dobrý den, mám naplánovaný offline projekt, ale už teď tuším, že tento projekt je velice náročný na počáteční financování cca 3 miliony, návratnost je předpokládaná do 2 let.
  Mám připravený rozpočet a většina peněz (cca 2-2,5 mil) bude investovaná do movitých věcí. Zbytek na výdaje na marketing.
  Otázka zní kde a jak hledat investora? Popřípadě jak je to s bankami? Je nějaká šance dostat nějaký úvěr ihned na začátku podnikání? Uvítám jakoukoliv radu.
  Ještě by mě zajímalo, jaké podmínky dohody s investorem sou podle vás přijatelné a reálné? Jednoduše jak nenaletět a nenechat se oškubat

  Má cenu podle vás přihlásit se do nějakého start upu popřípadě do jakého?

  Abych nastínil o co jde... Vyžití pro celou rodinu, jelikož bydlím u hranic s Německem a chci tento projekt ve svém městě je velký potenciál německé klientely. Něco podobného sem zatím v Čechách nenašel, je to celkem originální projekt. Podobné projekty fungují v cizině.
  Děkuji
  Naposledy upravil butty123 : 13.04.2020 v 02:14

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Na banku v zacatku zapomen, ta ti nepomuze, plany a tvoje spocitana navratnost je jedna vec, ale do tohle se neinvestuje, investor pujde jen do neceho, co funguje a potrebujes to jen poradne nakopnout. A ano, priprav se, ze to nebude za 10 %, ale radove vic.

 4. Nech se zaměstnat nebo podnikej a po nějaké době ti banka pujčí na základě tvých příjmů ze zaměstnání. Jiná varianta je málo pravděpodobná.

 5. Sepis business plan, pokus se sestavit rozpocet projektu, predpokladanou navratnost, potencionalni klienty, konkurencni ceny i treba zahranicni s porovnanim k ceskym cenovym moznostem.
  Sezen si 10% z tech 3mio bud hotove nebo formou prislibu pujcky od rodicu/znamych/banky.
  S timto se obrat na mistni podnikatele a zkus jim to predlozit. Prioritne se optej treba rodicu, kamaradu, znamych zda neznaji nekoho solventniho a popros je o doporuceni. Jiste v tvem okruhu znamych je nekdo, kdo si muze dovolit takovouto investici.
  Pokud vse bude davat smysl, navratnost je ty 2roky ci i klidne delsi 3-4roky a ty budes mit referenci ze jsi slusny clovek jiste najdes investora.
  Ocekavej vsak, ze investor bude chtit tvou financni spoluucast aby jsi v tom mel i sve penize a v nejake fazi jsi v tom inestora nenenechal na holickach.
  Nabidni tomu investorovi pocatecni majoritu treba 70-80% s tim, ze jak se mu bude vracet investice bude jeho podil klesat dejme tomu k 30% a tvuj stoupat k postupne majorite nebo treba k 50/50. To jiste da do kupy kazdy slusny pravnik.

  Ja bych treba urcite uvazoval oslovit me nekdo s zajimavym projektem a na ktereho bych mel reference ze je slusny a pracovity clovek o investici, takze pokud jsi slusny a pracovity clovek a tvuj projekt dava smysl tak vyse uvedenym postupem jiste sezenes investora bezproblemu. Rozhodne ale priprav a nabidni svou financni spoluucast v radech minimalne nizsich statisicu.
  Pripadne zkus dat dohromady vice investoru po mensich castkach, doporucuji vsak hledat jednoho partnera.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3