Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Wi-Fi router: Samostatné SSID pro 5 GHz

 1. Dokázali byste mi, prosím, poradit Wi-Fi router, který umí 2,4 GHz i 5 GHz, má kvalitní signál (nevadí mi, pokud z něj budou trčet antény apod.), dokáže mít pro 5 GHz samostatné SSID (abych se z modernějších klientských zařízení, která také umějí 5 GHz, dokázal natvrdo připojit přes 5 GHz -- osvědčuje se mi to doma s dosavadním routerem) a který má Ethernetové porty (doma mám strukturovanou kabeláž a pokud nějaké zařízení lze připojit k routeru Ethernetem, rád použiji metalické vedení)?

  Nyní používám k výše uvedeným účelům O2 Smartbox (modem + router od O2), ale O2 nedokáže v místě mého bydliště připojit byt optikou ani VDSL bondingem, mezitím dům zasíťoval poskytovatel internetového připojení po optice, které je k zákazníku přivedeno klasickou ethernetovou zdířkou. Takže pokud bych změnil poskytovatele připojení, O2 Smartbox mi bude k ničemu a budu si muset pořídit jiný router.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pouzivam Synology RT2600AC i s mesh jednotkami a zatim spokojenost.

 4. MikroTik RBD52G

 5. Asus rt-ac68u

 6. Kromě těch routerů od UPC si nepamatuji, že bych v poslední době viděl router, kde to není možné změnit.

  O2 Smartbox ti bude fungovat i s jiným připojením, teda pokud ti ho po ukončení smlouvy nechají, u těch ethernet portů můžeš nastavit, že jsou vstupem...

 7. Citace Původně odeslal AK47 Zobrazit příspěvek
  Asus rt-ac68u
  Bohužel Asus networking se poslední roky dost zhoršil s kvalitou a odchází po záruce, typicky WiFi část ztrácí spojení, packet loss a podobně... :-(

  Synology je kvalita, ale pro většinu lidí mimo rozpočet.

 8. Používám doma dva TP-Link Archer C6 a dělá přesně to, co potřebuješ. Po jednoduchém nastavení, ti to vytvoří 2 sítě s různými SSID a to 5G a klasickou.

  Za tu cenu super, výhoda je přenosová rychlost kabelem, protože většinou jsem se potýkal s tím, že mám doma 2 routery propojené lan kabelem (kvůli dosahu) a byť mám internet 500Mbps, tak přenos mezi nima byl pouze 100Mbps.

 9. Asus s loňskou aktualizací Merlin trochu podělal beamforming, airtime a MU-MIMO, stačí tyhle věci vypnout a většinou se vrátí provoz do původního stabilního stavu, pravděpodobně za to ale nemůže Asus, ale aktualizace firmwaru pro rádio, stejný problém pozoruji i jinde. Stejně tak dělá problém network monitoring při hodně zařízeních, opět nedůležitá věc. Jinak Asus je držák a za mě funguje dobře, problémy jiného rázu nepozoruji, stejně tak nepozoruji, že by tak rychle odcházel (to se setkávám s desítkami Asus routerů).

  Nevím, o kterém Synology mluvíš, ale to co znám je, je nejhorší věc na provozování, kterou jsem zažil, od naprosto katagstrofálního zabezpečení, aktualizace, které rádi zcihlují celé zařízení, výchozí nastavení Linux kernelu je peklo a dělal to člověk, která hodnoty nejspíš nastavoval podle hodu kostky. Myslím zejména řady RT (wifi router, myslíš asi ten), FS, XS, nebo SA.

  Mimochodem u Synology routerů je stejný problém se stabilitou s beamformimg a MU-MIMO jako u těch Asusů a hádej proč, oba používají stejné rádiový chip Qualcomm Atheros, jen synology ven vytahuje více antén. U přístupových bodů Synology je pouze přebarvený HW, nemá vlastní vývoj a vše nakupuje, kvalitu poskytují jiné značky, osobně bych si za Synology nepřiplácel a raději šel do toho Asus rt-ac68u nebo třeba mám rád i český Turris.

 10. Hele, to ti stejně tak já můžu říct, že jsem zažil "desítky" Asus wifi zařízení, které problémy mají. A jestli má být omluva to, že novější FW zapnou něco, co pořádně nefunguje, a user si to má sám zjistit a vypnout, tak to potěš koště. A jinak odhadem tak 9 z 10 klientů jsem po podobných problémech přemigroval právě na Synology (naštěstí mám spíše portfolio zákazníků, kteří nechtějí "krabičku za 500", ale něco kvalitnějšího, a tak pro ně "krabička za 6000" není zase tolik) a rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že stejné problémy jsou jak u Asusu tak u Synology. Synology má větší dosah, není potřeba je nikdy restartovat (kromě jejich pravidelných aktualizací, což si dělají samy "tajně" v noci) a funguje jim mesh na jedničku, a to jako opravdu na jedničku, s Asusem byl management větší wifi sítě jako s prominutím srát ježky proti srsti. A to říkám jako někdo, kdo před pěti lety by na Asus wifi věci nedal dopustit.

  A promiň, cpát sem Turris - to opravdu není plug and play krabička pro "lamy". Opravdu ne.

  Asi bych to ukončil na tom, že se shodneme na tom, že se neshodneme :-)

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3