Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Zaporne urokove sadzby

 1. Ked ECB prejde na zaporne urokove sadzby, bude to znamenat ze z uctu sa ludom zacnu ztrhavat poplatky za uschovu. Preto drzat hotovost v banke bude naprosto stupidny napad.

  Otazka, ovplyvni to nejak akciove portfolio?

  CR ma NA STASTIE vlastnu menu takze sa ich to netyka, ale co SR a zvysok eurozony? Ja mam akcie a bankove ucty v ceskom fiu ale ako by vyzerala situacia v slovenskom fiu? Pripadne bude sa to nejak prejavovat na EUR uctoch globalne?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ano, ale vem to z druhé stránky, když si vezmeš úvěr tak nebudeš úroky platit ty, ale oni tobě.

 4. ne, znamená to, že ECB bude platit bankám za to, že jim půjčí peníze, vede to k nižší ceně peněz a ochotě bank ty peníze rozpůjčovat na trhu, to vede k přetahování v investicích a zvedá se tím inflace, vyšší nominální hotovost zase podporuje spotřebu, ta vede k pohybu mezd vzhůru atd. Tak se to učí na škole.

  Peněz na účtech se tohle nejspíš nedotkne, vedlo by to k výběrům hotovosti a ta je pro banky drahá, nemuseli by pokrýt poptávku.

 5. ok, cize v podstate kazda banka k tomu moze pristupit po svojom a neda sa teda vediet aky presne dopad to bude mat v praxi?

 6. Podle me nejbezpecnejsi bude ulozit vsechny penize do kreditu na webtrhu. Az prejdem na euro, bude jeden kredit jedno euro.

 7. vodicka nikdy nesklame. este oleg a zabijak a je tu cela parta :)

 8. ano, každá banka to dělá podle sebe, ale že by si nějaká banka odvážila dát záporný úroky na bankovní účty nevěřím. U osobních by to vedlo k výběru hotovosti, u firem k přechodu ke konkurenci.

  Úrokové sazby centrálních bank jsou jejich monetární politikou. Uvolňují se tak peníze do oběhu, pokud banka má levné peníze, začne je investovat nebo je pujčovat. S účty u bank to má pramálo společného.

  Rozdíl je, pokud by byly vysoké úrokové sazby, banky by pak začaly shánět peníze jinde a nejrychlejší způsob je zvednout úročení na spořících či termínovaných účtech, lidi jim pak za drobné budou ty peníze nosit sami. Což už se v minulosti několikrát stalo, to vede k hromadění peněz a snižuje se spotřeba, je to nástroj jak regulovat inflaci. Ale opačně to již nefunguje, záporné úroky u bankovních účtů vznikají jen při velkých státních bankrotech - např. JAR, Venezuela, Kuba

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3