Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Kombinacia internetoveho pripojenia

 1. Je mozne zlucit viacero internetovych pripojeni do jedneho routeru tak aby sa znasobila prenosova rychlost? Napriklad pripojit 2xLTE ked je clovek niekde na vidieku a podobne.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?

 3. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  ano, viem ze je prvy april, ale pytam sa vazne. ak je nejaky hardverovy router alebo mobil co vie zlucit 4g z dvoch simiek a podobne, tak sem s tym.

 4. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  ano, viem ze je prvy april, ale pytam sa vazne. ak je nejaky hardverovy router alebo mobil co vie zlucit 4g z dvoch simiek a podobne, tak sem s tym.
  Já vtípky na první apríl neposílám, fakt je to legit řešení :-)

 5. Jinak spojit dvě simky z jednoho telefonu bude asi potíž, protože v jednu chvíli může být aktivní jen jedna, ne? Jedině ji dát do tabletu a pak propojit

 6. Mám spojené dvě LTE (VF a TMO) přes Turris Omnia router, má dva lte moduly, každá simka má své dvě antény. Spojuji to přes link aggregation v linuxu, každý ze síťových rozhraní má svůj upstream v ipsec tunelu na můj server, nad tím mám udělaný boding 802.3ad.

  Z počátku jsem řešil několik problémů. Antény se navzájem značně ovlivňují, zejména ty všesměrové, vyměnil jsem je na směrové a namířil každou na jinou stranu (souřadnice bts stanic se dají dohledat nebo si to člověk proměří). Linky jsou navzájem asimetrické a pakety se navzájem předbíhají (proto jsem nakonec skončil s ipsec a musel vyladit retransmit frekvenci a další parametry pro bonding), dnes bych zkusil experimentovat s QUIC nad ipv6, vypadá, že ty problémy to může řešit.

  Že by existovala zařízení, které by to dělalo samo nevím. Existuje enterprise routery do firem, které umí spojovat více upstreamů, ale to jsou drahé věci a lte u nich člověk moc nenajde. Pro mě to je jen hračka, mám neomezené internety od všech operátorů, tak jsem to chtěl nějak využít, pokud se neorientuješ s sítích, budeš trpět u ladění a debugování, návody jsou na to skromné až žádné.

 7. ok diky. celkom zaujimave ze nie je nejake hotove riesenie. pride mi to ako celkom bezna situacia. aj v budove moze mat firma pripojenie od viacerych poskytovatelov a tahat samostatne kable alebo wifi mi pride zbytocne.

 8. samozřejmě to je ve firmách běžné pro záložní připojení k internetu, umí to třeba už i cisco sx500 za 10tis, https://www.cisco.com/c/en/us/suppor...rough-cli.html

  Problém je s lte, asi pro to není častá poptávka, stejně tak pokud chceš zátěž rozkládat, potřebuješ shodná spojení a ne jedno rychlejší a druhé slabší, jak to způsobují výkyvy u lte.

 9. nemusi to byt vyslovene lte a ako jedno riesenie. mozem mat kludne dva samostatne lte "modemy" a tie napojit do jedneho routru ktory to zvladne multiplexovat. skor o to mi slo. a moze to byt aj pevne spojenie, nemusi ist o 4g. proste v principe len kombinacia viacerych spojeni do jedneho.

 10. když si odmyslím LTE, tak to je běžný požadavek a umí to linux v základu (hledej bonding nebo teaming). S běžnými routery mám zkušenosti s ciscem, instaluji nejčastěji, možná to ale umí i ty levnější jako mikrotik, ubiquiti, linksys.

  Hlavní komplikace pro domácí použití je failover, pokud ti jedno ze spojení spadne či je nedostupné, potřebuješ to poznat, nejjednoduší je kontrolovat, jestli je aktivní linka k pevnímu zařizení (link up stav), dokud je ale modem zapnutý, je to splněno, pak ztrácíš polovinu paketů a máš tak nefunkční kompletní internet.

  Potřebuješ ideálně nějakou sondu v internetu, přes kterou budeš ověrovat, jestli je daná trasa pořád průchodná, v opačném případě jí vypneš. K tomu používám třeba ty cisca.

  Další velký problém pro domácí použití je tcp, to neumí, aby polovina paketů šla jedním internetem a druhá druhým, tcp je stavové a je nutné, aby exit místa byla stabilní nebo se musí udělat nové sezení. Doma to můžeš řešit rozložení paketů na jednotlivé trasy podle cílové IP adresy, to ti sice neumožní stahovat z jednoho místa dvojnásobek, ale umožní to teoreticky mít dvojnásobek otevřených služeb/komunikací.

  Ve firmě to řeším umístěním serveru do datacentra, obě trasy jsou svedeny sem a až z tohoto serveru se jede do internetu, v internetu mám tedy jesnu IP adresu, ale kancelář je jistěná dvéma ISP.

 11. Mám takovej dojem, že routery od Ubiquity + controller podporuji i slouceni dvou pripojeni. Ja mam zkusenosti pouze s provozem failoveru a ten funguje celkem dobre.

 12. ubiquiti je linux, takže to tam určitě udělat lze, instalační a provisining scripty se dají poupravit. Nepamatuji si, ale že bych takovou možnost viděl v UI, instaloval jsem nedávno jejich mesh síť i s gateway a nikde si toho nevšiml.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3