Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Jak je to vlastně s těmi průzkumy - model STEM

 1. to fakt někdo nyní lítá s rouškou prázdnými ulicemi a zpovídá občany koho by volili?
  Jak může mít ANO 30 %, když důchodci jsou zavření doma?
  aktuální model na základě průzkumu - STEM
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek..._campaign=null

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  MartinV1234 nabízí: PPC - Facebook - Instagram
  TomPro prodává: Hydratace.cz a Dehydratace.cz
  Pavel Hričina prodává: Prodej domény Halovesporty.cz
 3. "Průzkum proběhl od 5. do 15. března a zapojilo se do něj 1008 respondentů. Podle agentury 87 procent rozhovorů proběhlo před vyhlášením nouzového stavu, k němuž došlo 12. března."

  EDIT: a druhá varianta je apríl :D

 4. Průzkum se nedělá jen tak, že se chodí po ulici a oslovují se lidi. To by nikdy nic relevantního nevyvodili a ani by na nic jinýho neměli čas :-D To co je tady v článku je nahouby, protože ten vzorek je strašně malej. Klasická sračka na novinkách no.

 5. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Průzkum se nedělá jen tak, že se chodí po ulici a oslovují se lidi. To by nikdy nic relevantního nevyvodili a ani by na nic jinýho neměli čas :-D To co je tady v článku je nahouby, protože ten vzorek je strašně malej. Klasická sračka na novinkách no.
  To neni o Novinkach. Kdyz se podivas, co kolikrat pouzije ČT za vyzkum Kantar, tak je tam treba 970 respondentu. Takze nevypovidajici obdobna sracka.

 6. Si dělají prču, ne? Tisíc lidí v průzkumu - to snad nemůže mít žádnou vypovídající hodnotu.

 7. Citace Původně odeslal voduk Zobrazit příspěvek
  Si dělají prču, ne? Tisíc lidí v průzkumu - to snad nemůže mít žádnou vypovídající hodnotu.
  respondenti v 8 hod ráno u Kauflandu, to potom je na tom ANO ve skutečnosti dost blbě.

 8. 1000 respondentů je již dostatečný vzorek. Pro naši populaci by stačil klidně okolo 700-800, ale dělá se o něco větší, aby se ta chyba zmenšila na minimum, ale je to již zbytečné. To, že to na pohled působí málo v tom nehraje roli.

 9. Citace Původně odeslal Petr_Fajkus Zobrazit příspěvek
  1000 respondentů je již dostatečný vzorek. Pro naši populaci by stačil klidně okolo 700-800, ale dělá se o něco větší, aby se ta chyba zmenšila na minimum, ale je to již zbytečné. To, že to na pohled působí málo v tom nehraje roli.
  1000 respondentů je dostatečný vzorek pro otázku s dvěma nebo třemi možnostmi, ale volební preference, kde je ve hře třeba 10 stran, tam mi přijde dost málo teda.

 10. To je otázka statistiky a přesnosti. U volebních průzkumů je problém spíše v tom, že lidé neodpovídají pravdivě, svá rozhodnutí na poslední chvílí mění atd. 1000 respondentů se používá i u poměrně složitých dotazníků s desítkami otázek a mnoha možnými odpověďmi apod.

  Rozdíly pak jsou dámy tím, jak se vybírají respondenti, vzorky, období apod. Obecně tyto veřejné průzkumy jsou vhodné spíše pro sledování trendů, než absolutních hodnot.

  Interpretoval bych to takto, že ANO má dlouhodobě stabilní základnu voličů a ostatní strany mají určité malé jádro s tím, že zrovna dle aktuálního vývoje, jak je která další strana aktivní, jak zrovna atraktivně působí v nějaké situaci, tak se k ni dočasně přesunou fluktuanti.

 11. Citace Původně odeslal Petr_Fajkus Zobrazit příspěvek
  To je otázka statistiky a přesnosti. U volebních průzkumů je problém spíše v tom, že lidé neodpovídají pravdivě, svá rozhodnutí na poslední chvílí mění atd.
  No právě. Pokud někdo záměrně řekne jinou stranu (aby si třeba "neudělal zlou krev" v příbuzenstvu), tak to mi ty průzkumy tuplem přijdou na prd.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3