Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Stránka 3 z 6 PrvníPrvní 123456 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 61 až 90 z 163

Corona - OSVČ ošetřovné + 15 tisíc?

 1. Dneska nic, tak doufám že se zítra zahojím aspoň na úvěrech.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Obvykle říkám, že mě už v tomto státě neumí nic překvapit, ale toto mě opravdu překvapilo. Takže po několika super ministrech financí tu máme opravdovou megastar a myslím, že by si to zasloužilo alespoň nominaci na Nobelovu cenu. Ještě, že měli na tiskovce roušky aspoň nebylo vidět jak se všem smějí do očí.

  Absolutně nechápu (vlastně chápu) proč se porovnávají první tři měsíce dvou let, když stačilo porovnat první a druhou půlku března, ale to jen ukazuje, kde nás současná garnitura má. Takže pro ty co mě tu mají "rádi" mám potěšující zprávu, že vzhledem k cílenému útlumu před důchodem podmínky s přehledem splňujeme. Pro ostatní, živnost má jenom jako vedlejší:)

 4. mě třeba fascinuje, že pod veřejným tlakem, aby poskytli pomoc rychle a co nejjednodušeji, celý den koumají jak to zkomplikovat. Nejde jen o ty dvě tlusté Mařky, ale třeba Havlíček čím déle mluví tím míň všici chápou kdo a kolik na ty mzdy dostane reži A, režim B, režim C. Mít zaměstnance tak jdou tento týden všici do režimu pracák. Todle fakt nendopadne dobře.

 5. to by mě zajímalo, jak se bude prokazovat pokles tržeb, když v rámci jednoho IČ mám podnikání v podstatě "rozdělené" na 3 části: výroba, online prodej, offline prodej (kamenná prodejna), přičemž kvůli zavřené prodejně tržby klesly, ale zase stouply prodeje na eshopu? takže eshop vydělává, ale prodejna kvůli fixním nákladům a nemožnosti prodávat je ztrátová. :-)

 6. Citace Původně odeslal XwebtrznikX Zobrazit příspěvek
  to by mě zajímalo, jak se bude prokazovat pokles tržeb, když v rámci jednoho IČ mám podnikání v podstatě "rozdělené" na 3 části: výroba, online prodej, offline prodej (kamenná prodejna), přičemž kvůli zavřené prodejně tržby klesly, ale zase stouply prodeje na eshopu? takže eshop vydělává, ale prodejna kvůli fixním nákladům a nemožnosti prodávat je ztrátová. :-)
  to je jednoduché..prostě to dokážeš:) zrovna v této době by se mi chtělo kvůli 25 tis. Kč dělat nějaké anylýzy/kalkulace a přesvědčovat úřad že mě jako fakt opatření poškodilo. V kontextu situace bych očekával že těch 15 mld pošle vláda "dolů" , aby získali klid a důvěru lidí, ale oni dělají všechno proto aby se to posralo úplně.

  ---------- Příspěvek doplněn 31.03.2020 v 22:51 ----------

  Citace Původně odeslal Ulan Zobrazit příspěvek
  Dneska nic, tak doufám že se zítra zahojím aspoň na úvěrech.
  myslíš ten Kovid II ? Tak tuto rovinu "pomoci" už vůbec moc nechápu. Banka bude mít s tímto velice jednoduchou práci jak toto odpálit do ztracena.

 7. Leden s únor fungovalo vše ještě celkem v pořádku, v březnu dostávají OSVČ i zaměstnanci odměny za práci, kterou odvedli v únoru. Takže teď jim ještě výplaty přišly, ale příjem jim odpadne od dubna.

  Vláda takhle vzala chytře nárok na kompenzaci desítkám, ne-li stovkám tisíc OSVČ. A změnit původních 15K po dobu několika měsíců na jednorázově 25K ....z toho se mi chce blejt.

  Jsem zvědavý, kolik OSVČ bude muset vyhlásit osobní bankrot, kolik jich skončí na pracáku apod. To nejhorší teprve přijde. A nechci být nevděčný, ale vláda udělala doslova ho*no a podrazy na lidi. Babišovi jsem fandil (nevolil), ale tohle fakt podelali.

 8. výsledek je tedy pěkná katastrofa. Celé je to ušité pro prodejny, což je logické, když přesně ty zavřeli. Kolik prodejen nemělo v meziročním srovnání růst tržeb nad 10 % si nedokážu odhadnout. Pro ty, kteří fakturují a nevedou účetnictví či nejsou plátci DPH to vůbec není, těm příjmy za březen skončí v dubnu a mají smůlu.

  Stejně tak celá tahle kompenzace nemyslí na uzavření v dubnu, kdy nejméně dalších 11 dní se počítá se zákazem prodeje. Kompenzuje se zatím pouze březen, skoro to vypadá, že ještě něco ukuchtí, ale s tímhle přístupem to bude podobný průser.

 9. Zeman to nepodepíše, je to přece prezident pro dolních 10 mil., pokud do té doby neumře poněvadž to vidím tak na léto

 10. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  Zeman to nepodepíše, je to přece prezident pro dolních 10 mil., pokud do té doby neumře poněvadž to vidím tak na léto
  Coz bude dalsi odklad a ti, co ty penize opravdu potrebuji treba do 14 dnu, tak je uvidi v cervnu.

 11. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Coz bude dalsi odklad a ti, co ty penize opravdu potrebuji treba do 14 dnu, tak je uvidi v cervnu.
  Ty co ty peníze potrebujou je nedostanou ani když se tohle schválí :X

 12. V jisté FB skupině jsem psal, že se mi nechce věřit, že Bureš po těch letech nenávisti k OSVČ by je chtěl nějak zachraňovat. Potřebuje jenom argument, že "něco" udělal a pak bolševicko-socialistickým voličům slíbí, jak z nás ty peníze vyklepe zpátky a rozdá je na důchody nebo podobné "dáfky".
  Já měl třeba výborný start měsíce. Firmy posílali hodně případů, takže jsem včera vyfakturoval lepší průměr, ikdyž jsem za posledních 14 dnů na práci prakticky nesáhl.

 13. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  V jisté FB skupině jsem psal, že se mi nechce věřit, že Bureš po těch letech nenávisti k OSVČ by je chtěl nějak zachraňovat. Potřebuje jenom argument, že "něco" udělal a pak bolševicko-socialistickým voličům slíbí, jak z nás ty peníze vyklepe zpátky a rozdá je na důchody nebo podobné "dáfky".
  Já měl třeba výborný start měsíce. Firmy posílali hodně případů, takže jsem včera vyfakturoval lepší průměr, ikdyž jsem za posledních 14 dnů na práci prakticky nesáhl.
  To zase zalezi na uhlu pohledu, kdy se prijem pocita. Pro ucel vypoctu dane z prijmu treba u OSVC zalezi na pohybu penez a ne na datu faktury. Takze, pokud jsi vcera vyfakturoval bambilion, stejne se nepocita do avizovaneho rozhodneho obdobi 01-03/20

 14. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  Zeman to nepodepíše, je to přece prezident pro dolních 10 mil., pokud do té doby neumře poněvadž to vidím tak na léto
  Já už i zapoměl že nějakého prezidenta máme..... ono je vlastně i lepší že je někde zalezený......

 15. Já myslím, že kdyby Zeman zakukal, tak ten hradní gang to bude tajit do konce jeho období a nikdo si toho nevšimne.

 16. fakt se mě tato "pomoc" netýká, ale i tak když pominu nesmyslnost parametrů, vrtá mi v hlavě jak to vůbec v krátkém čase můžou jednotlivé FÚ zvládnout zprocesovat. Rozumím institutu "čestné prohlášení", ale každou žádost budou muset "vzít do ruky" a posoudit minimálně zevrubně a taky porovnat jestli nekoliduje s místní příslušností, nebo jestli žadatel nežádá/nedostal mimořádnou pomoc v hmotné nouzi atd. Milion žádostí je celkem nálož pro úředníky kteří byli zvyklí na své tempo a navíc polovina je na home office, také mají děti a jsou to lidi svým způsobem také postiženi opatřeními. Zkrátka plošná varianta, kdy systém v centrále nabere všechny IČO s jejich čísly účtů, vyhodnotí kolidaci s jinou formou podpory a odešle částku mi připadá levnější a hlavně rychlejší..neměla to být hlavně rychlá pomoc? No nic, uvidíme, je to sice dražší, málokomu to pomůže, zato to bude dýl trvat:)

 17. Citace Původně odeslal XwebtrznikX Zobrazit příspěvek
  to by mě zajímalo, jak se bude prokazovat pokles tržeb, když v rámci jednoho IČ mám podnikání v podstatě "rozdělené" na 3 části: výroba, online prodej, offline prodej (kamenná prodejna), přičemž kvůli zavřené prodejně tržby klesly, ale zase stouply prodeje na eshopu? takže eshop vydělává, ale prodejna kvůli fixním nákladům a nemožnosti prodávat je ztrátová. :-)
  řekl bych, že nijak jelikož Schillerová řekla, že nebudou přispívat firmám, kterým se daří a proto porovnání s 2019.

 18. Nechci dělat jasnovidce, ale scénář si představuju asi takhle: Podmínky schválně takové, aby na to skutečně dosáhlo naprosté minimum, nehledě na to jestli potřebují nebo ne. Zároveň ale taové, aby to pár střelců zkusilo na prohlášení i když nesplňují. Následně až se to trochu přežene kontroly na všechny příjemce, najdou tři Pepíky, kteří nárok neměli ale dostali a pak už jen bude následovat "Podívejte jací jsou všichni OSVČ svině, daně neplatí, odvody neplatí a zneužívají pomoc, však my jim to všem pořádně osolíme."

 19. Tak zakleknutí budou následovat, to je jasné každému.

 20. Na jednu stranu jsem rád, že spousta lidí ten příspěvek 25tis nedostane a přestane podnikat. Protože to, co teď sleduju na sockách je šílený. Absolutní většina lidí neumí číst, neumí hledat a logicky myslet. Ať táhnou tihle podnikatelé na pracák.

 21. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Na jednu stranu jsem rád, že spousta lidí ten příspěvek 25tis nedostane a přestane podnikat. Protože to, co teď sleduju na sockách je šílený. Absolutní většina lidí neumí číst, neumí hledat a logicky myslet. Ať táhnou tihle podnikatelé na pracák.
  To je ale i tady každou chvíli. Lidé si dnes nejsou schopní zjistit ani základní informace.

 22. Webtrh neřeším. Tady už jsme všichni zvyklí.

 23. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  To je ale i tady každou chvíli. Lidé si dnes nejsou schopní zjistit ani základní informace.
  Spousta si pořád myslí, že je snazší, nebo rychlejší se zeptat (a zasrat tak čas někoho jiného) než si to najít.

 24. To doporučuju FB skupinu Stavba svépomocí. Tam se lidi ptají po 5minutách, čím mají topit a z čeho mají stavět. A vždycky se tam najde 200 lidí, co to znova a pořád dokola rozebírají. :D

 25. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  To doporučuju FB skupinu Stavba svépomocí. Tam se lidi ptají po 5minutách, čím mají topit a z čeho mají stavět. A vždycky se tam najde 200 lidí, co to znova a pořád dokola rozebírají. :D
  To je ale už taková profesní deformace lidí, co už něco ví. Mají potřebu to předávat dál.

 26. Tak podporu jsme probrali, ale ještě jsme neprobrali kvalitu loga záchranný kruh pětadvacítka, jehož tvorba zcela jistě zapříčinila to zdržení s představení podpory. Mi to ale místo záchranného kruhu připomíná spíše zaměřovač odstřelovací pušky.

 27. Lada: Jede se all in :)


 28. Tak se dívám, že v Německu v některých zemích už začali vyplácet první podporu z balíku 50 miliard EUR a dokonce to změnili z bezúročné půjčky se splatností 10 let na dar. Podpora je pro podnikatele s obratem do 1 mil. EUR. Zato u nás pořád ani nevíme kdy ani co a ani komu. Prodali jsme dluhopisy za 80 miliard a pořád nic.

  Jednorázová nevratná dávka na základě počtu zaměstnanců při podání žádosti
  - až 5 osob do 9 000 EUR
  - až 10 lidí až 15 000 EUR
  - až 25 lidí až 20 000 EUR
  - až 50 lidí až 25 000 EUR

  Chápu nejsme v Německu a nedoženeme ho ani za 1000 let.

 29. Důležité je odložení splátek úvěrů Agrofertu, proplacení mezd jeho zaměstnancům a tak jednou týdně malá domů při přeprodeji ochranných pomůcek s 10000% marží.

 30. Bude někdo využívat ten bezúročný firemní úvěr? Mě to přijde jako zajímavá pomoc na překlenutí toho období bez zakázek. Bude o to dost tlačenice.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3