Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Téma zamknuto
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

EET4U.cz - Problém s reklamací

 1. Dobrý den Webtržníci,
  zakoupil jsem pomocí elektronické komunikace přes Facebook mobilní BT tiskárnu za 1650,- od prodejce z webové stránky www.eet4u.cz, kde před prodejem jsem se u prodejce ujišťoval ohledně kompatibility tiskárny s iOS a aplikací Profi-účtenka. Vše mi bylo potvrzeno a následně mi byla zaslána tiskárna přes zásilkovnu. V zásilce se nenacházela faktura, kterou jsem požadoval. Po přijetí tiskárny byla zjištěna nekompatibilita a rozhodl jsem se tiskárnu vrátit, od té doby prodejce se mnou nekomunikuje a tím reklamaci odmítá. Když jsem se otočil na e-mail uvedený na webových stránkách, tak prodejce reagoval způsobem, že žádnou objednávku neeviduje a pouze přeprodává. Nějaký tip jak postupovat? Děkuji za info.
  Naposledy upravil Filip Koželuh : 16.04.2020 v 23:57

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To má chlapec smůlu. Tím, že jsi zaplatil a on ti poslal zboží, tak jste uzavřeli kupní smlouvu, od které máš do 14 dnů nárok odstoupit. Fakturu nebo jiný doklad k prodeji ti vystavit musí, minimálně elektronicky. Takže mu to hezky pošli zpět s odstoupením od smlouvy. Pokud nevyřeší, tak ČOI. Pokud najdete další podvedené zákazníky, tak se spojte a udělejte z toho větší škodu a na Policii s ním.

  Už z počátku tě mělo alarmovat zjištění, že na webu nejsou absolutně žádné obchodní podmínky jasně viditelné (až u objednávky dole, kde je snadno přehlédneš), ani telefon a IČ bez minulosti v podobné branži. Z takového "eshopu" hned odcházím. Poučení pro příště.

  btw už jen ty podmínky jsou úplně jiné, z jiného projektu evidentně. Na obchod s kryptem.

  Zvláštní je, že jsem si prošel nákupním procesem na webu. Fejkové údaje, do mailu přišlo potvrzení, že mi to pošlou, ale nechtějí zaplatit, ani si neověřili adresu, ani jméno.

  Ten samý eshop je na adrese https://kryptohned.cz/
  A tohle je taky prdel. Sami tam o podvodných eshopech mluví :-D https://kryptohned.cz/blog/kryptomen...y-na-internetu

  https://coinblog.cz/post/smenarna-kr...ed-cz-skoncila

  Prostě fail.
  Naposledy upravil Tomáš Maňhal : 31.03.2020 v 02:13

 4. Hádám že kupoval na podnikání (jako podnikatel) tam odstoupení ve 14 dnech není možné. Musí využít jiné možnosti.

 5. Pane Josefe, ano původně bylo myšleno na B2B, ale když mi nebyla vystavena faktura nebo jiný řádný daňový doklad. 🤷*♂️


  Prosím admina o LOCK

 6. Citace Původně odeslal Filip Koželuh Zobrazit příspěvek
  Prosím admina o LOCK
  Proč lock? Už se to vyřešilo, jak?

 7. Citace Původně odeslal Filip Koželuh Zobrazit příspěvek
  Pane Josefe, ano původně bylo myšleno na B2B, ale když mi nebyla vystavena faktura nebo jiný řádný daňový doklad. 🤷*♂️


  Prosím admina o LOCK
  Téma zatím zamykat nebudu, třeba se najde ještě někdo podvedený. A ideálně, pokud se Vám podaří případ nějak vyřešit, tak budeme rádi když nám sem napíšete jak :-) Diskuze mají sloužit i pro ostatní, ať už jako odstrašující případ, nebo jako naděje, že něco takového jde řešit.

 8. Není třeba žádat o zámek. I když je to B2B tak tiskárna nemá požadované vlastnosti, zvláště když jste si to ujasnili emailem. Nedodání nákupu o koupi je také porušení. Prostě to zabal, pošli mu to zpět s tím, že to nemá požadované vlastnosti a je, ale taky můžeš čekat, že nebudeš mít ani peníze ani tiskárnu. To že přeprodává tě nemusí zajímat.

 9. Uvedené nasvědčuje, že jednání může mít znaky podvodného jednání, viz rozhodnutí Nejvyššího soudu sp. zn. 8 Tdo 440/2009, sice je to judikát ke starému trestnímu zákoníku, nicméně domnívám se, že použitelný i dnes.

  O podvodné jednání naplňující znaky trestného činu podvodu podle § 250 tr. zák.* se může jednat v případě, kdy pachatel úmyslně nabízí k prodeji zboží (výrobky, věci nebo zařízení), jemuž přiznává vlastnosti či funkce, které nemá, toto neodpovídá požadovaným technickým parametrům a nemůže buď vůbec nebo řádně sloužit k účelu, jemuž je určeno, a cílem nabídky takového zboží primárně není vlastní obchodní činnost pachatele, ale naopak jde jen o klamavé zastírání jeho snahy toliko vylákat od kupujícího finanční prostředky a tím mu předstíráním neexistujících skutečností způsobit škodu a na jeho úkor se obohatit. Pokud by kupující se znalostí skutečného stavu nabízeného zboží toto vůbec nezakoupil, pak je za způsobenou škodu nutno považovat celou finanční částku vylákanou takovým jednáním pachatele.
  Vzhledem k výši uváděné škody by se nejspíš však jednalo pouze o přestupek proti majetku podle § 8 odst. 1 písm. a) bod 3., eventuálně odst. odst. 2 písm. a) bod 3. zákona o některých přestupcích.

  Pokud by však bylo obdobně poškozeno více osob, mohlo by jít o pokračování, škody by se sčítaly, a tedy by pachatel překročil hranici výše škody 5.000 Kč, a tudíž by se mohlo jednalo o trestný čin.

  Hodilo by se zmínit i časové hledisko, neboť pokud by se jednalo o trestný čin, za současného stavu by na to mohla dopadnout poměrně přísná kvalifikace podle § 209 odst. 1, 4 písm. c) trestního zákoníku.

  (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

  (4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

  b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,

  c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo

  d) způsobí-li takovým činem značnou škodu.

 10. Ještě pro info, adresa je: Řepov 180, Mladá Boleslav

  https://mapy.cz/zakladni?x=14.960599...0&pitch=-0.066

 11. Zdravím, jsem provozovatel tohoto eshopu. Tiskárna nebyla zakoupena prostřednictvím tohoto eshopu, ale třetí osobou, která řeší přeprodej. S tou je p. Koželuh ve spojení... Udělal jsem si screenshoty a budu se bránit. Jak můžete osočit někoho od koho jste to nekoupil? Žádám o omluvu a smazání topicu!

 12. Citace Původně odeslal Scrand Zobrazit příspěvek
  Zdravím, jsem provozovatel tohoto eshopu. Tiskárna nebyla zakoupena prostřednictvím tohoto eshopu, ale třetí osobou, která řeší přeprodej. S tou je p. Koželuh ve spojení... Udělal jsem si screenshoty a budu se bránit. Jak můžete osočit někoho od koho jste to nekoupil? Žádám o omluvu a smazání topicu!
  Takže místo toho abyste se toho ujal jako chlap a napravil reputaci produktu (pokaženou někým, kdo ho přeprodává), tak se oháníte bráněním a screenshoty :-) To je gól.

  Jen tak mimochodem, uveďte ten eshop do stavu, který je legislativně v pořádku a vyhovuje regulím dle ČOI. Poté bych se oháněl.

 13. No, zprostředkovatele jsem donutil k opetovne komunikaci, dnes mu byl vygenerovan v 7 rano kod pro odeslani. (btw jiz po 2.)

 14. Citace Původně odeslal Scrand Zobrazit příspěvek
  No, zprostředkovatele jsem donutil k opetovne komunikaci, dnes mu byl vygenerovan v 7 rano kod pro odeslani. (btw jiz po 2.)
  Ano kód dorazil, avšak p. Šmic mě má stále v blokaci. Tudíž komunikuje pouze jednosměrně.

 15. Po několika urgencí, již vyřešeno. Obchodník reklamaci přijal

 16. Téma tedy zamykám.

Téma zamknuto
Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3