Prodej bannerové reklamy na Koronavirus.eu od 3 Kč / klik
Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Zobrazují se odpovědi 91 až 116 z 116

Podpoříme částku 15 000 korun měsíčně OSVČ - Jen hlavní

 1. Uplne nonsense ne, protoze zivnostnici s provozovnama maj naklady navic, marketak ve spolubydleni ne. Je to pausalizovani, jasne, ale nejaky voditka tam jsou.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Formulář na žádost bude mít minimálně 10 stránek (jako žádost o bezúročnou půjčku), takže kdo ty prachy nepotřebuje, nebude to vyplňovat :-) Určitě bude nutný poslat i vzorek moči a stolice.

 4. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Co to mluvíš za nesmysly? :DDDDDDD Markeťáci to naopak pociťují nejvíce ze všech digi. oborů. Když je krize, tak logicky firmy neinvestují do marketingu. Ty jako absolutně nemůžeš mít přehled o tom koho se to týká a koho ne. To, že tebe nebo tvého známého programátora se to netýká, automaticky neznamená, že se to nemůže týkat ostatních.

  Někoho se to dotkne hodně, někoho vůbec. Není programátor jako programátor. Znám nějaké programátory, kteří pracují pro firmu v cestovním ruchu. Jejich departement byl minulý týden rozpušteň po dlouhodové 5 leté spolupráci. Tito lidé můžou mít problém. Pak tu jsou naopak programátoři, kteří nezaznamenávají žádnou změnu, nebo naopak výrazný boost zakázek.

  Long story short, nepaušalizuj ;)

  Jan Kvasnička: Aktuální situace freelancerů, výpadky příjmu, fakturace,…
  ano máš samozřejmě pravdu, ale zase na druhou stranu, když jsem chtěl ted něco vylepšit v systému a na eshopu, tak nikdo nemá čas, jelikož se firmy vrhli na online a ti co ho už měly z něho chtějí vytřískat v tuto dobu ještě více a všichni jenom shání a shání, takže těch se to taky nedotklo, takže kolik je těch co se jich to dotklo nebo nedotklo. Navíc i tady si někteří libují jak ted mají více práce. A zrovna Mladého podnikatele bych tu netahal, spousta věcí je z mého pohledu sem tam mimo realitu a praxi.

  Na druhou stranu tu máš desetitisíce obchodníků pro které jsou současné pobídky naprosto nedostatečné a mohou být příčinou jejich krachů a promiň s většími následky než u freelancerů. Jinak za mě osobně, já žádnou peněžní podporu jako 15 tis. pro osvč nepotřebuji, úplně by mi v tuto chvíli stačilo odložení platby DPH, ale to stát samozřejmě neudělá.

 5. Rozumím, ale jednoduše je to něco co nelze udělat spravedlivě. Když to dají všem, tak peníze obdrží i ti, kteří je nepořebují. Když udělají nějaký filtr, tak bude trvat měsíce a možná i rok, než by se prokousali přes všechny žádosti. A i tam tam bude nějaké % chybovosti a peníze nemusí dostat ten, který si je zaslouží. Souhlasím s názorem, který tu někdo napsal. I ti, kteří ty peníze obdrží neprávem je pošlou zpět do ekonomiky. Asi si je nikde nezahrabou do země. Což je asi pozitivní věc, nejsem ekonom :D

 6. S tou provozovnou to je takový těžký.

  Dám příklad na sobě. Mám půjčovnu akčních kamer, krám mi nezavřeli, ale zavřeli hranice. Lidi nejezdí na dovolenou = kamery nikdo nechce. Provozovna v místě bydliště (kvůli něčemu jinému), s lidmi se potkávám v kavárnách, proč bych platil nájem a seděl někde za 10k měsíčně? A přesto jsem na tom bitý.

  Naštěstí to mám jako doplněk k podnikání a do huby ještě mám.

  Doufám, že použijí rozum a udělají to tak, aby to dávalo smysl. A když ne, tak bude více lidí jako je třeba David a prostě ty peníze vezme a daruje je těm, co ty peníze fakt potřebují.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.03.2020 v 12:26 ----------

  Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Rozumím, ale jednoduše je to něco co nelze udělat spravedlivě. Když to dají všem, tak peníze obdrží i ti, kteří je nepořebují. Když udělají nějaký filtr, tak bude trvat měsíce a možná i rok, než by se prokousali přes všechny žádosti. A i tam tam bude nějaké % chybovosti a peníze nemusí dostat ten, který si je zaslouží. Souhlasím s názorem, který tu někdo napsal. I ti, kteří ty peníze obdrží neprávem je pošlou zpět do ekonomiky. Asi si je nikde nezahrabou do země. Což je asi pozitivní věc, nejsem ekonom :D

  Ty prachy půjdou do bitcoinu a nikdo z nich už nikdy nic neuvidí.

 7. Nojo Pájo, ale to je presne ono, neni to tvuj hlavni prijem ty kamery, tipuju spis nizsi deistky % a to je ta pointa, ty prachy by mel dostat jen ten, kdo je ted na hranici prijmu a nema na najem, ne nekdo, kdo prisel o zanedbatelnou cast prijmu, to nedava smysl a jsou to stejne vyhozeny prnize jako jizdny pro mlady temer zadarmo.

  Je samozrejme uplne jasny, ze to ma byt plusovej bod pro ANO na ukor ODS, o to vic je mi to odporny, Bures proste furt jede to svoje, jemu je konkretni pomoc uplne u prdele.

 8. Ty prachy půjdou do bitcoinu a nikdo z nich už nikdy nic neuvidí.
  Jak to, že ne? Výdělky z kryptoměn se musí danit...

 9. Citace Původně odeslal Aveso Zobrazit příspěvek
  Jak to, že ne? Výdělky z kryptoměn se musí danit...
  Nemusis danit neco, co ti lezi nekde v blockchainu.

 10. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Nemusis danit neco, co ti lezi nekde v blockchainu.
  „Dle finanční správy by veškeré výnosy z obchodování s kryptoměnami měly podléhat dani z příjmů (v roce 2019 ve výši 15 procent, pozn. red.) s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení. Nicméně v platné legislativě momentálně chybí výslovná úprava virtuálních měn, zejména zda má být kryptoměna považována za peníze, nebo za komoditu,“ uvedl za poradenskou společnost KPMG Štěpán Kačena s připomínkou, že Česká národní banka nepovažuje bitcoin za peněžní prostředky, za elektronické peníze ani za investiční nástroj.

  url: https://www.e15.cz/kryptomeny-dane

 11. Jasný, já to nemyslel tak, že se crypto nedaní, ale výnos není výnos, dokud ho nevyberu z účtu, resp. do tý doby je to imaginární částka kdesi v systému.

 12. Citace Původně odeslal pawlisko Zobrazit příspěvek
  Ti, co mají pěkný peníze podávají kontrolní hlášení a přiznání k dani z přidané hodnoty.

  Pokud mi zůstane po odečtu nákladů průměrně částka vyšší jako třeba 30 tisíc, tak nemám nárok na "dotaci" a nebo ji budu muset vrátit.

  Jako představ si, že někdo má příjem 100k, výdaje 0k, protože všechno platí firma a dostane od státu 15k jako ta kadeřnice, která platí 5 tisíc nájem (např. v Mostě bude levnější než v Praze) a musí ještě z něčeho zaplatit nájem a najíst se.

  Tohle mi fakt vadí.

  Upřímě, u tebe mě tohle socialistický myšlení překvapuje. Taky to lze postavit tak, že kadeřnice do teď neodváděla prakticky žádné daně a teď dostane peníze z daní toho zaměstnance...!

  Já třeba polštář mám, ale plošná dotace mi připadá nejspravedlivější. Protože to pak můžeme začít kádrovat i matky, jestli mají nárok na mateřskou, když měli před porodem velký příjem, kádrovat ty, co měli štěstí a zrovna měli dobrý rok, můžeme začít kádrovat podle majetku a jsme v bolševismu...

 13. marat: Mas castecne pravdu, na druhou stranu tyto principy tady stale mame, napr. duchod.

 14. U kryptoměn se zisk/ztráta počítá v okamžiku prodeje/nákupu s aktuálním kurzem.

 15. nevzít si teď 15 tis /měs je blbost (nárok/nenárok), páč stejně to později stát v nějaké formě vybere zpět.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.03.2020 v 15:25 ----------

  Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Upřímě, u tebe mě tohle socialistický myšlení překvapuje. Taky to lze postavit tak, že kadeřnice do teď neodváděla prakticky žádné daně a teď dostane peníze z daní toho zaměstnance...!

  Já třeba polštář mám, ale plošná dotace mi připadá nejspravedlivější. Protože to pak můžeme začít kádrovat i matky, jestli mají nárok na mateřskou, když měli před porodem velký příjem, kádrovat ty, co měli štěstí a zrovna měli dobrý rok, můžeme začít kádrovat podle majetku a jsme v bolševismu...
  celkem souhlas, ale po plošné dotaci bude následovat kolektivní vina, ta bude taky pro všechny.

 16. webtrznici-daruji.cz je volná. Tak šup do toho hrdinové :)

 17. cmzrb schválila 1/100 (90mil z celkového obejemu 10 mld) žádostí o úvěry covid patrně na takové tempo prostě státní úředníci nejsou zvyklí:)
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ro...ce-z-internetu

  to vypadá že za 2 týdny schválili cca 32 žádostí z 3200 :) no commnet

 18. Ono to má dopad na všechny, ať už přímo nebo nepřímo. Lidé mění svoje nakupovací návyky, nebudou mít tolik peněz na utrácení nebo ze strachu co bude, začnou šetřit. Jediní koho se to nijak zásadně nedotkne, jsou prodejci jídla a léků.....

 19. Peníze z reklamy jdou dolů, menším vydavatelům pujde o přežití https://www.info.cz/strategie/propad...iti-44726.html

 20. o kolik % asi spadne trh z nemovitosmi? Před časem mě tady někdo přesvědčoval o výhodě hypotéky na investiční byt. Pokles o 30% je prý zcela nemožný.
  Už nevím kdo to byl ale asi se neozve, patrně má teď jiné starosti.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.03.2020 v 21:14 ----------

  Citace Původně odeslal pixels Zobrazit příspěvek
  Ono to má dopad na všechny, ať už přímo nebo nepřímo. Lidé mění svoje nakupovací návyky, nebudou mít tolik peněz na utrácení nebo ze strachu co bude, začnou šetřit. Jediní koho se to nijak zásadně nedotkne, jsou prodejci jídla a léků.....
  nevím proč ale já třeba strach vůbec nemám, celé toto jsem předpokládal a aniž bych se na to nějak zvlášť připravoval se mě to nějak nedotýká. Prostě zůstat zdráv a nebát se jakékoliv práce, kdekoliv na světě. Jediné co se ještě může stát na pozadí pandemie, že sem vtrhne těch 4 milionů branců co má Turek připraveny na invazi do Evropy. To by byl mega průser, páč se ukazuje že společenství států EU nikdo neřídí.

 21. Citace Původně odeslal Daniel H. Zobrazit příspěvek
  „Dle finanční správy by veškeré výnosy z obchodování s kryptoměnami měly podléhat dani z příjmů (v roce 2019 ve výši 15 procent, pozn. red.) s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení. Nicméně v platné legislativě momentálně chybí výslovná úprava virtuálních měn, zejména zda má být kryptoměna považována za peníze, nebo za komoditu,“ uvedl za poradenskou společnost KPMG Štěpán Kačena s připomínkou, že Česká národní banka nepovažuje bitcoin za peněžní prostředky, za elektronické peníze ani za investiční nástroj.

  url: https://www.e15.cz/kryptomeny-dane
  no, prakticky je to tak, ze vlastnictvi klice k penezence nekde v blockchainu ti financni urad nema jak dokazat, takze je pro ne realne vymozitelne jen daneni prevodů "krypto na fiat"...

 22. Spadne dost. Hypo je stale vyhodne, ale nesmi to byt nesmyslna castka.

 23. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Upřímě, u tebe mě tohle socialistický myšlení překvapuje.
  Proč Tě to u mě překvapuje? Trošku nechápu...

 24. Docela mě zajímá jak to teda je s tím odpuštěním soc. a zdr. ... Protože ještě nedávno jsem si byl jistej, že se to týká soc. i zdr. A teď už čtu asi pátej článek, kde se furt píše jenom o soc. pojištění. Tak jsou ty média dementní? Nebo to nakonec je jen soc. ?

  Viz. třeba tady na konci - https://www.novinky.cz/domaci/clanek...potek-40318484

 25. Vztahuje se to i na zdravotni, mrkni na web pojistovny.

 26. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Vztahuje se to i na zdravotni, mrkni na web pojistovny.
  Dobrej nápad, díky ... takže média jsou dementní

 27. Citace Původně odeslal Jirka.St Zobrazit příspěvek
  Dobrej nápad, díky ... takže média jsou dementní
  Ano, media jsou dementni. Protoze kazdej druhej pisalek nevi, jak problematika placeni min. zaloh u zivnostniku funguje. A porad jen dokola opakujou o SP. Ja uz trvaly prikaz zrusil u obou poj.

Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3