Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Stránka 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 111

Podpoříme částku 15 000 korun měsíčně OSVČ - Jen hlavní

 1. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  V USA ani normalni bydleni za 1200$ nenajdes, max tak srackoidni 1+kk nebo 1+1 nebo + jako bonus mozna stenice.
  V Detroitu bys za to koupil celou čtvrť.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Pokud jsem pochopil spravne, tak rozdavaj 15k "podpory" zivnostnikum, ale jako obvykle s nejvetsi pravdepodobnosti ji nedostane skoro nikdo? :D
  Nedostane ji nekdo jen tak, pokud jses prograamtor, nemas na to narok.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.03.2020 v 15:08 ----------

  Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  V Detroitu bys za to koupil celou čtvrť.
  To je mytus

 4. Tak určitě se objeví firmičky na zpracování žádostí o dotaci ne..?
  Vyplnění a podání žádosti za 8000Kč, při úspěšném vyřízení dalších 2000Kč poplatek a to se vyplatí....:D

 5. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Ne to nepoužívám teda :)
  Chápu taky jsem ti kdysi v rámci prudění FÚ nedělal, ale poslední dobou dávám přednost vědět co vydělává a co ne.

 6. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Pokud jsem pochopil spravne, tak rozdavaj 15k "podpory" zivnostnikum, ale jako obvykle s nejvetsi pravdepodobnosti ji nedostane skoro nikdo? :D
  To si nemyslím ... jelikož říkali, že na to uvolní 7 mld měsíčně. Že je zhruba 450-500k ŽL co mají hl. činnost. Což sedí ... 15k x 500 - ca 7mld.

  Tak uvidíme. Snad to bude skoro pro každýho, ať to položí co nejmín lidí

 7. Nás ostatní pak položí ta inflace co přijde

 8. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Nás ostatní pak položí ta inflace co přijde
  rozhodne vse zdrazi, ale zas takova mega traga to nebude, si myslim ja.

 9. za mě to je super, je to jednotky dní, kdy podali pomocnou ruku zaměstnancům a OSVČ se zálohami a SZP. Teď rychle přicházejí s dalším řešením, nelze čekat, že tohle je poslední pomoc, kterou stát udělá. Začíná s těmi nejslabšími a to je dobře.

  Pokud firma nepřežije měsíc bez příjmů není zdravá a dřív nebo později by stejně mohla skončit. Podpora pro malé a středněvelké firmy nejspíš teprve příjde, zatím jsou ve hře úvěry, ať už odložení současných nebo poskytnutí nových od státu nebo trhu. Stejně tak část firem si sníží provozní náklady o zaměstnance, kteří ošetřují děti.

  Z mého pohledu zatím není co kritizovat a stát se chová vstřícně a jedná rychle, měl by teď pokračovat v dalších opatřeních, aby se udrželo co nejvíce podniků. Můžeme si říct za dva týdny, jestli v tom pokračuje dobře nebo ne. Mezitím ty menší firmy musí sami začít šetřit, pokusit se připravit jiný zdroj příjmů, odprodej majetku a vytvořit krizový plán na dalších několik měsíců, bude to hodně na nich. Teď s několika vyloženě offline prodejnami připravuji přechod do online světa, aby aspoň nějaké příjmy měly, je to honička, ale jde vidět snaha a nápaditost, dělám to za cenu nákladů na mzdy, i to je cesta jak si navzájem pomoc.

 10. A já se tak těšil na 11 % větší zisk na každým pivu a ono možná nebude kde čepovat :(((

 11. rozhodne vse zdrazi, ale zas takova mega traga to nebude, si myslim ja.
  Tak záleží, kolik nových peněz se natiskne (např. v USA plánuji nalít do ekonomiky 2,2 bilionů)...

 12. Když máte i jen částečný invalidní důchod, tak máte automaticky vedlejší činnost.

 13. Pochopil jste někdo zda to prominutí platby zálohy na SP a ZP se týká i toho nad minimum? Příklad platím 7 tis ZP a 8 tis SP. Od 1. dubna tedy nebudu platit vůbec žádné zálohy a na konci roku se to spočítá a odečte se od toho jen to minimum?

  Někdo totiž tvrdí že už nyní musím platit na zálohách to co je nad to povinné minimum... Já to chápu tak, že aktuálně nebudu muset platit žádné zálohy...

  Díky za info

 14. Měl bys platit předepsané zálohy - minimální částka. Nebo neplať nic a doplatíš to na konci roku najednou.

 15. Počkej, "měl bych" není v tomhle případě správná formulace :D mě zajímá co "musím a mám"... Pokud čerpám odtud: https://www.podnikatel.cz/clanky/osv...tni-pojisteni/

  tak mi vychází že opravdu nemusím platit půl roku žádné zálohy... jen mě vyvádí někteří debatující co píší, že:
  "Odpouštějí minimální zálohy, to co máte platit nad minimální zálohu to se platit musí. Každopádně je odpuštěná červnová záloha na daň. "

 16. Ne, mas platit vse NAD minimalni zalohy, ktery jsou odpusteny.

  Pokud nebudes platit nic, budes pak doplacet za rok v breznu vse nad minimalni zalohy.

 17. Jsou odpuštěné minimální zálohy tj. to, co platíš navíc máš zaplatit. Pokud bys neměl platit nic, tak by odpustili všechny zálohy v jakékoliv výši ne? Logický :D

 18. Něco jinýho je odpustit zcela (že se nemusí doplácet na konci roku) a něco jinýho je, že se to sice nemusí platit ale na konci roku se to pak dopočítá dle daňovýho přiznání...
  Mrkni tady na ten Příklad 2: https://www.podnikatel.cz/clanky/co-...orne-priklady/

  Na to se právě ptám, jestli teď nemusím platit nic a na konci roku se to dopočítá... a doplatím to zpětně mínus ty zálohy, které jsou prominuté... hmm? mm pravdu či ne?

 19. Nemusis a doplatis to za rok, takze ano, mas pravdu.

 20. Super, díky, tohle ujištění sem potřeboval slyšet :)

 21. A jak vis, ze mam pravdu? 🤔

 22. Hele řeším to prostě s účetní a nějak si nerozumíme, ptal jsem se ještě dvou kamarádů a oba to chápou jako já... ale tak chtěl sem ještě jeden názor z venku.

  No a předpokládám, že jsi to přečetl a napsal upřímně to jak to chápeš... takže každé ujištění dobré

 23. Ses bystrej, tebe je na webtrhu skoda.

 24. Neboj, já tu taky nesmrdim... :D jen výjimečně...

 25. to vincentek: Vodička má pravdu. Zálohy NEMUSÍŠ po dobu těch 6 měsíců platit. Doplatíš je pak příští rok po podání přehledu.

  Těch 15 tis. bude pro téměř všechny OSVČ, kteří mají živnost jako hlavní činnost.

 26. Citace Původně odeslal slix Zobrazit příspěvek
  to vincentek: Vodička má pravdu. Zálohy NEMUSÍŠ po dobu těch 6 měsíců platit. Doplatíš je pak příští rok po podání přehledu.

  Těch 15 tis. bude pro téměř všechny OSVČ, kteří mají živnost jako hlavní činnost.
  To nebude

  "OSVČ, kterým vláda svými opatřeními zavřely provozovny či jinak znemožnila činnost, budou po dobu omezení dostávat 15 tisíc korun měsíčně."

  to je převážné pro lidi v offline.

 27. Havlíček:

  "Bude to pro drtivou většinu OSVČ, kteří mají živnost jako hlavní činnost."

  https://www.ceskatelevize.cz/ivysila...78947-90-ct24/ čas 21:30

 28. Myslím, že to bude mít charakter dotace a s tím spojená buzerace a kontroly. Bureš OSVČ nenávidí, roky je jenom šikanuje a najednou jim pošle peníze...haha....

 29. Nezdá se mi, že to opravdu bude pro všechny OSVČ, kteří mají živnost, jako hlavní činnost. Také bych to viděl, že je to zaměřené primárně pro „off-line” OSVČ. Ale uvidíme, jak to nakonec bude...
  Naposledy upravil Aveso : 27.03.2020 v 10:21

 30. Já si spíše nedokáži představit, jak v dnešní době bude FÚ posuzovat jednotlivě 500 - 800 tisíc OSVČ s hlavní živností. Já osobně to pořád chápu tak, že to dostanou všechny OSVČ, které mají tu živnost hlavní. Koronavirus se dotkne všech. U někoho více, u někoho méně.
  Záleží taktéž, zda-li FÚ nestanoví třeba kritéria podle ročního výdělku. třeba to dostanou opravdu a jen drobní podnikatelé. V pondělí se bude vědět myslím více.

 31. V citaci v tisku nebylo pro hlavní činnost, ale pro osvč, kde podnikání je jediným zdrojem příjmů. Ale to je vše jedno dokud se nepředstaví finální verze takže budte v klidu.

  Ministerstvo financí a Finanční správa v těchto dnech finalizují parametry podpůrného opatření pro OSVČ, díky kterému ti, kteří byli současnou pandemií a souvisejícími opatřeními vlády zasaženi nejvíce, získají přímou podporu ve výši 15 000 Kč měsíčně. Tento mimořádný titul bude vyplácen na základě žádosti doručené Finanční správě, a to až do odvolání nouzového stavu. Jeho cílem je udržet základní životní úroveň živnostníků a jiných drobných podnikatelů z řad fyzických osob a vhodným způsobem tak vybalancovat další přijímaná opatření, jako například kurzarbeit.

  Přesné technické parametry návrhu budou předloženy na jednání vlády 30. března 2020 a poté s nimi Ministerstvo financí bude moci detailně seznámit také podnikatelskou veřejnost. S ohledem na nutnost přijmout příslušnou legislativu očekávám, že opatření by mělo být účinné asi v polovině dubna. Do té doby prosím vyčkejte se svými žádostmi, abychom nezahltili finanční úřady, které je bez příslušné legislativy nemohou odbavit. V dubnu OSVČ dostanou vyplacené první finanční prostředky.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3