Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Koronavirus - denní data a predikce

 1. Pokud by někoho zajímala vizualizace matematického modelu, udělal jsem web s možností srovnání jednotlivých zemí, aktuálního stavu a predikce do budoucna.

  Coronavirus by country, historical data and extrapolation

  Případné komentáře nebo nápady na zlepšení vítány. Btw, není to reklamní web, nic z toho nemám.

  Impulsem byla Prymulova zpráva o 15k nakažených do půlky dubna. Moc mi to číslo nesedělo, tak jsem si udělal model na základě aktuálních dat. Samozřejmě je to jen odhad, ale zřejmě těch 15k bude daleko dřív.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal sipal Zobrazit příspěvek
  Moc mi to číslo nesedělo, tak jsem si udělal model na základě aktuálních dat.
  V tom bude asi ten problém. Aktuální čísla nemocných ukazují ty, kteří se nakazili cca před týdnem = ještě nebyla karanténa a další opatření. Ta opatření se začnou (snad) pozitivně projevovat za pár dní až týdnů. Takže jen matematicky protahovat časovou řadu podle aktuálního nárůstu, jak to máš v grafu, to je podle mě nesmysl. Navíc se rapidně každým dnem zvyšuje počet otestovaných, takže logicky i počet zjištěných nemocných.

 4. Právě že se začnou projevovat až za pár týdnů. Když pominu dnešní neúplná čísla, tak koeficient růstu je cca 1.3 - to znamená že každý den je o 30% víc otestovaných nemocných. Abychom se dostali na těch 15k v dubnu, musela by ta dynamika klesnout skoro na polovinu. S nárůstem testovacích kapacit ten koeficient bude spíš vyšší.

  Mě ani tak nejde o to, jak moc má ten můj model velkou chybu, klidně se to může zítra celé otočit, mě by to fakt nevadilo :). Spíš že je evidentní že ten odhad 15k je fundamentálně špatně, to prostě neodpovídá realitě. Na Technetu byl fajn článek o tom, jak člověk moc není schopen pobrat exponenciální růst. Tohle Prymulovo vyjádření je pěkným důkazem. A pak je teda otázka, z jakých modelů vychází vláda, a na co se vlastně připravujou.

 5. Nejsem analytik, takže nemohu hodnotit, nicméně se hodí k tématu přihodit tento článek, minimálně pro zajímavost: https://medium.com/@krivka.adam/koro...d-6136d561d955

 6. Jo, ten je super. Má už pokračování https://medium.com/@tomaspueyo/coron...e-be9337092b56 a mimo jiné je v něm odkaz na o dost pokročilejší model, http://gabgoh.github.io/COVID/index.html . V tom se už dají zohlednit i nějaká opatření na zpomalení šíření.

  Ten můj model je samozřejmě prostá exponenciela, pro ilustraci kam by to mohlo zajít, kdyby se to nechalo být. V horizontu pár dní to ještě bude plusmínus odpovídat, v horizontu týdnů snad už doufejme ne.

 7. Aktuální čísla jsou jen domněnky

 8. nemůžu nikde dohledat online grafy pro ČR kde by se dalo sledovat reprodukční číslo R, nevíte o něčem takovém?

 9. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  nemůžu nikde dohledat online grafy pro ČR kde by se dalo sledovat reprodukční číslo R, nevíte o něčem takovém?
  https://www.seznamzpravy.cz/sekce/koronavirus-stopcovid

 10. aha, díky, klesá

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3