Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Česká pošta doporučuje lidem nenakupovat v eshopech

 1. Tak nevím jestli jsem tomu správně rozuměl a divím se, že může něco takového mluvčí pošty vypustit z úst. TV Nova Odpolední zprávy - 17.00 hod.
  Zazněla zpráva, že Česká pošta doporučuje lidem nenakupovat prostřednictvím eshopů a nechat nákup na později.
  Zajímal by mě váš názor na toto prohlášení.

  Omluva k tématu. Neřekla to tisková mluvčí, ale reportérka TV NOVA. A také nezaznělo, že nedoporučuje, ale že žádá.
  Naposledy upravil diador : 19.03.2020 v 18:51

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jako člověk co má v rodině kurýra přepravní společnosti s tím souhlasím! Osobně jsem řadu nákupů už dávno odsunul na později. Zvlášť když šlo o věci, bez kterých se obejdu.

  // Ještě dodám, že zatímco člověk v domácí karanténě si málokdy riskne jít něco koupit do obchodu, tak kurýři k němu klidně mohou jezdit. V tom já vidím největší riziko.

 4. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Jako člověk co má v rodině kurýra přepravní společnosti s tím souhlasím! Osobně jsem řadu nákupů už dávno odsunul na později. Zvlášť když šlo o věci, bez kterých se obejdu.

  // Ještě dodám, že zatímco člověk v domácí karanténě si málokdy riskne jít něco koupit do obchodu, tak kurýři k němu klidně mohou jezdit. V tom já vidím největší riziko.
  Že jde v současné době především o zdraví to je jasné zřejmě všem. Jen bych chtěl znát názor toho rodinného kurýra kdy by nastala situace, že nebude moci vozit zásilky a zůstane doma bez peněz. Což u kurýrů, kteří jsou placení od balíčků, je dost podstatné. Většina to dělá na živnost a nikdo jim nic nezaplatí. Myslím, že v této chvíli riskujeme své zdraví všichni co se snažíme udržet chod našeho podnikání. Taková hláška dle mého může spustit buď hysterii nebo solidárnost. Obě věci ovšem můžou zapříčinit krach mnoha menších eshopů.

 5. Na živnost to v dnešní době nikdo až na pár výjimek nedělá, většina má normální pracovní smlouvy. A tomu, že to způsobí krach eshopům prostě nevěřím. Pokud si něco chci koupit, tak když si to nekoupím teď, tak si to koupím později. Eshop moje peníze stejně dostane, jenom jindy.

  Toť vše, chtěl jsi názor, dostal jsi ho, diskutovat dále není nutné.

 6. Citace Původně odeslal diador Zobrazit příspěvek
  Tak nevím jestli jsem tomu správně rozuměl a divím se, že může něco takového mluvčí pošty vypustit z úst. TV Nova Odpolední zprávy - 17.00 hod.
  Zazněla zpráva, že Česká pošta doporučuje lidem nenakupovat prostřednictvím eshopů a nechat nákup na později.
  Zajímal by mě váš názor na toto prohlášení.
  dobrý den,

  mohl bych Vás požádat o link na zdroj této informace? děkuji redakce koronavirus.eu

 7. Citace Původně odeslal advokat decp Zobrazit příspěvek
  dobrý den,

  mohl bych Vás požádat o link na zdroj této informace? děkuji redakce koronavirus.eu
  Link vám bohužel nepošlu. Můžete si zpětně přehrát odpolední noviny nebo vám to hodím na youtube.

 8. youtube ideál!

 9. To je v pořádku, že některé e-shopy neposílají objednávky poštou, kvůli koronavirusu.
  Pokud si někdo objednal zboží ze zahraničí mimo EU - může čekat i několik měsíců, vše je řízeno vládou.

 10. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Na živnost to v dnešní době nikdo až na pár výjimek nedělá, většina má normální pracovní smlouvy. A tomu, že to způsobí krach eshopům prostě nevěřím. Pokud si něco chci koupit, tak když si to nekoupím teď, tak si to koupím později. Eshop moje peníze stejně dostane, jenom jindy.

  Toť vše, chtěl jsi názor, dostal jsi ho, diskutovat dále není nutné.
  Kurýr má možná smlouvu (spíše ale dohodu), nicméně dopravce, který jezdí smluvně pro PPL, DPD apod. to pošle do kytek.... bez výdělku, a přesto platit pravidelné náklady...

  A k tomu nákupu... pro spoustu eshopů to "jindy" už může být pozdě....

 11. A ty pravidelné náklady jsou co konkrétně? Když se budu držet tvé teorie o DPP, tak ji může ze dne na den všem šmahem zrušit a kromě nějakých pojistek/splátek na auta a svých odvodů se ho netýká nic. Nebo?

 12. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  A ty pravidelné náklady jsou co konkrétně? Když se budu držet tvé teorie o DPP, tak ji může ze dne na den všem šmahem zrušit a kromě nějakých pojistek/splátek na auta a svých odvodů se ho netýká nic. Nebo?
  A to je málo???

 13. Co to je oproti běžným obchodům/restauracím, které mají zavřeno už týden a ještě určitě dlouhou dobu mít budou? Ano, oproti nim je to málo. Ale jistě, tady jsme všichni eshopaři závislí na dopravcích, tak na to budeme koukat jenom z našeho pohledu. Ten je jediný a správný, ostatní ať si políbí prdel.

  Já opravdu nechápu, o čem tu diskutujeme? Já osobně se nechci setkávat s kurýrem co přede mnou objel 100 - 150 lidí, které klidně mohou být v domácí karanténě a nikdo z nás se to nedozví. Já ty nákupy klidně omezím. A až se nakazí i ten kurýr, který k tomu má touto prací solidně našlápnuto, bude přepravce v řiti úplně stejně.

 14. Ale jistě, tady jsme všichni eshopaři závislí na dopravcích, tak na to budeme koukat jenom z našeho pohledu. Ten je jediný a správný, ostatní ať si políbí prdel.
  Nic takového jsem nenapsal... reagoval jsem především na:

  A tomu, že to způsobí krach eshopům prostě nevěřím. Pokud si něco chci koupit, tak když si to nekoupím teď, tak si to koupím později. Eshop moje peníze stejně dostane, jenom jindy.
  Jinak moje přítelkyně provozuje hospodu, takže o tom vím své...

 15. U těch eshopů je stále větší pravděpodobnost, že tam ty peníze necháš později. Oproti třeba hospodě, kde po otevření neprojíš a nepropiješ zpětně dobu, co jsi tam nechodil.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3