logo
19.03.2020 11:31
1
Dobrý den,
rád bych se vás zeptal, zdali se na mě váže povinnost odvádět DPH jako identifikovaná osoba. Včera jsem přijal fakturu za poradenské služby ze Slovenska. Subjekt na Slovensku není plátce DPH. Byla fakturována částka 50 eur. Mám se zaregistrovat jako identifikovaná osoba a na konci měsíce podat hlášení? Případně se na mě vztahují ještě jiné povinnosti? Děkuji za odpovědi
19.03.2020 15:00
2
Dobrý den,

zasílám výtažek z FAQ Webtrhu, které připravujeme :)

Začínáte podnikat? DPH pro vás zatím nebude povinností. A buďte rádi, s plátcovstvím DPH je hodně práce.
Plátcem DPH se musí ze zákona stát podnikatel, jehož obrat za posledních 12 měsíců přesáhl částku 1 milionu korun. Pak se musí zaregistrovat k DPH, začít podávat přiznání k DPH a kontrolní hlášení a následně DPH platit. Doporučujeme si na to najmout nějakou šikovnou účetní.

Co se vám může velice lehce při podnikání přihodit je to, že se stanete osobou identifikovanou k DPH. Stačí si zadat reklamní kampaň na Facebooku nebo mít příjmy z reklamy AdSense od Googlu. To pak budete muset DPH zaplatit, ale jen z obchodů, kterých se to týká.

https://www.idoklad.cz/blog/vse-o-id...-ma-povinnosti
19.03.2020 15:55
3
Původně odeslal ToVa
Dobrý den,
rád bych se vás zeptal, zdali se na mě váže povinnost odvádět DPH jako identifikovaná osoba. Včera jsem přijal fakturu za poradenské služby ze Slovenska. Subjekt na Slovensku není plátce DPH. Byla fakturována částka 50 eur. Mám se zaregistrovat jako identifikovaná osoba a na konci měsíce podat hlášení? Případně se na mě vztahují ještě jiné povinnosti? Děkuji za odpovědi
Dobrý den,
pokud jste osobou povinnou k dani (velmi zjednodušeně podnikatel) a toto plnění máte pro svou ekonomickou činnost, stáváte se dle §6h zákona o DPH identifikovanou osobou ode dne přijetí zdanitelného plnění - služby - s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku (nemá zde ani provozovnu). Tudíž byste se měl k datu přijetí této služby registrovat, následně podat daňové přiznání a zaplatit vypočtenou DPH. Kontrolní hlášení podávat nemusíte.