Startujete nový eshop? ExitShop ruší paušální platby! Založte si eshop bez rizika
Zobrazují se odpovědi 1 až 28 z 28

Žádost o pomoc - redakce Koronavirus.eu

 1. Dobrý den,

  dovoluji si Vás požádat o pomoc při hledání relevantních informací k zaslanému příspěvku:

  Antonín Baudyš

  Přátelé video týkající se souvislosti ibuprofenových léků a koronavirového onemocnění jsem právě smazal. Milan Calábek, jehož znalosti respektuji, dnes večer v rozhovoru s Jaroslavem Duškem potvrdil, že ibuprofen skutečně může průběh koronavirového onemocnění zhoršit, v průběhu inkubační fáze, tedy ca. 1. až 14. den po nakažení. Kdy člověk o svém nakažení ale neví, tudíž je jistější se ibuprofenovým lékům (Brufen, Nurofen, Ibalgin) skutečně vyhýbat. Omlouvám se Vám za předchozí informaci, ve které jsem tuto souvislost zpochybňoval.


  Je to informace, která je z našeho pohledu přínosná, ale není již v našich silách ověřit pravdivost.

  Moc děkujeme za pomoc! Ideálně prosím jen o věcné připomínky :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Státní ústav pro kontrolu léčiv: https://twitter.com/SUKLcz
  (https://twitter.com/SUKLcz/status/1239275597785976837)

  Každopádně ověření i třeba pravdivých pozorování u léků je běh na hodně dlouhou trať.
  Naposledy upravil JakubStan : 16.03.2020 v 09:30


 4. Jednoducha logika, aby se dalo neco takoveho tvrdit, museli by se udelat dvojite slepe studie nebo mit velky vzorek dat, kde je vyloucena nahodna statisticka odchylka, ci nejaky konkretni vedecky zaklad proc by to tak melo byt (koknkretni potvrzena akce dane latky v organismu)...
  Naposledy upravil Aleš Jiříček : 16.03.2020 v 10:36

 5. Nešiřte tady fake informace. Dušek a jeho alternativní metody léčby...ten je úplně mimo.Mate klinicke studie,že ty léky jsou škodlivé,máte studie,že by se neměli brát?To může kdokoliv napsat třeba neberte kapky na rýmu,nejezte grepy hrozí vám snížení imunity na koronavirus.Nesirte paniku,SUKL ví co sděluje!!!

 6. Wtf, to je neuvěřitelný. Prostě otevřu Google - zadám Milan Calábek - zjistím, že se jedná o EZO šamana = a se 100% jistotou mohu vyvodit, že se jedná o nesmysl. Teď bych to smazal, protože je společnost plná white trash redneck omezenců a můžou to považovat za pravdu :)

 7. Ta zpráva vychází z informací francouzského ministra zdravotnictví:

  Anti-inflammatories may aggravate Covid-19, France advises | World news | The…

  Ale SUKL to vyvrací https://twitter.com/SUKLcz/status/1239275597785976837

 8. Zatím máme málo informací. Nicméně existují studie léčby chřipky, kde se pojednává o tom, že nevhodné načasování podání antipyretik (léčivo snižující horečku) prodlouží délku léčby.

  Protože:
  Z patofyziologického hlediska je na zvýšení tělesné teploty infekčního původu třeba nahlížet jako na obrannou reakci organismu, neboť zvýšení tělesné teploty omezuje růst a množení celé řady patogenů. Není proto doporučeno užívání antipyretik v případě tělesné teploty do 38 °C, tedy při subfebriliích.
  Jinými slovy - dokud teplota nepřekročí 38 °C, neměla by se antipyretika u léčby chřipky nasazovat. Nechť může organismus naplno bojovat proti chorobě vlastními prostředky.

 9. O Duškovi budete psát, že je mimo, i kdyby zůstal poslední nenakaženej na světě (i když to by vlastně byla shoda náhod a pravděpodobností, že :))

  Je nešťastný, že to vzešlo z jeho relace, nicméně slyšel jsem zprávu, kdy to šířila ženská a obhajovala množstvím pitev u mrtvých s koronou, že každej měl v těle stopy ibuprofenu, pak to zas někdo dementoval, pak zas opačně, v tuhle chvíli se to stejně nevyřeší, pro klid je lepší to nebrat, stejně je to "jen" na bolest. Rozhodně bych z toho nedělal virál, to nepomůže nikomu.

 10. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  O Duškovi budete psát, že je mimo, i kdyby zůstal poslední nenakaženej na světě (i když to by vlastně byla shoda náhod a pravděpodobností, že :))
  Ano, byla :) ono jako když bude campovat někde v lese a jíst konzervy, tak se samozřejmě nenakazí. Ale pokud by přišel do kontaktu s virem, tak se nakazí jako každej jinej. Žádný EZO powers mu nepomůžou :DDD

 11. Kdyby se nakazil každej, kdo přišel do styku s virem, tak už je půlka planety v prdeli, tomu sám nevěříš přece. Neexistuje nic jako automatická nemoc, to je jen tvůj program.

 12. Už jsme se o tom nedávno bavili a ta debata nikam nespěje, protože nikdo z nás pravděpodobně názor nezmění. Můj názor je, že jediná správná cesta je moderní medicína. Tyhle EZO nesmysly nedávají hlavu ani patu. Paradoxně však v nějaké formě fungovat mohou, což prostě nabíjí té druhé straně pro nekonečnou argumentaci.

  V nějakých případech mohou fungovat, protože

  1) Placebo. Podeceňovaná, ale velice silná věc
  2) Nižší stress. Pokud někdo bude věřit v nesmysl, tak může mít teoreticky menší stress z případé hrozby = prospěje mu to. Stress je spojen s řadou nemocí.

 13. Však já tu debatu nechci znova rozputávat, to je zbytečný, každýmu funguje to jeho, někdo se spoléhá na zkušenosti ostatních a někdo vytváří svůj vlastní svět na základě svých vlastních zkušeností.

  Moderní věda nefunguje 100%, ani zdaleka, takže jak říkáš, nekonečná argumentace. Na druhou stranu v karanténě na ni budeme mít nekonečně času :D

 14. Stejně to je jedno, žijeme v simulaci :DDDD

  Ale doporučuju videjko pokud nemáte co dělat. Když už nic, tak alespoň zajímavý pohled na věc.


 15. Spíš Minecraft, prostě volnej svět a dělej to nejlepší co umíš.

 16. Citace Původně odeslal Martin Zobrazit příspěvek
  Ta zpráva vychází z informací francouzského ministra zdravotnictví:

  Anti-inflammatories may aggravate Covid-19, France advises | World news | The…

  Ale SUKL to vyvrací https://twitter.com/SUKLcz/status/1239275597785976837
  super, moc děkuji za twiter link!

 17. Citace Původně odeslal Poool Zobrazit příspěvek
  Zatím máme málo informací. Nicméně existují studie léčby chřipky, kde se pojednává o tom, že nevhodné načasování podání antipyretik (léčivo snižující horečku) prodlouží délku léčby.

  Protože:


  Jinými slovy - dokud teplota nepřekročí 38 °C, neměla by se antipyretika u léčby chřipky nasazovat. Nechť může organismus naplno bojovat proti chorobě vlastními prostředky.
  Náhodou odborný článek - zdroj k této citaci nemáte?

 18. To je přece jasný, že horečka je přirozená reakce těla a snižovat ji má smysl až u vyšší hranice, to věděly babičky a ví to každej, kdo chápe, jak funguje tělo vs. parazit, na to není potřeba odborná citace (byť určitě existuje, protože je to prostě fakt).

 19. Všechny léky co tlumi příznaky jsou problem. A to proto, že ty lidi tu nemoc/problem pak přechází (to se týká např oblasti zad).

 20. Hmm, děkuji za konkrétní citace podložené a použitelné v následujících sděleních lidem :).

 21. Lekárnická komora a Světová zdravotnická organizace nám již oficiálně sdělila pravdu :)

  zmíněné léky nemají žádný vliv. Děkuji tímto všem za spolupráci a jdeme zveřejnit článek.

  hezký den

 22. Ja bral pred covidem leky co potlacujou imunitu, nejak sem neudrzel zivotospravu a musel vyuzit konvencni medicinsky system, no uz je neberu, ale doufam, ze jejich ucinek odezniva dostatecne rychle... To bych vam tady pak urcite hrozne chybel...

 23. Ta moje citace je odsud https://www.pediatriepropraxi.cz/art...ba_chripky.php
  (Článek je v příloze pdf).

  Narazil jsem na to minulý rok. Malý syn onemocněl nachlazením a dětský doktor řekl ať teplotu do 38°C nesrážíme, že tělo musí mít šanci samo bojovat. Tak jsem si o tom začal hledat informace na internetu a objevil několik odborných článků které vyzněly v podobném duchu.
  Někde na internetu byla i studie, která přímo srovnávala léčbu pacientů chřipky beroucích antipyretika a oproti skupině s placebem. Jestli je tu vazba na Covid nemohu říct.

 24. Citace Původně odeslal Poool Zobrazit příspěvek
  Ta moje citace je odsud https://www.pediatriepropraxi.cz/art...ba_chripky.php
  (Článek je v příloze pdf).

  Narazil jsem na to minulý rok. Malý syn onemocněl nachlazením a dětský doktor řekl ať teplotu do 38°C nesrážíme, že tělo musí mít šanci samo bojovat. Tak jsem si o tom začal hledat informace na internetu a objevil několik odborných článků které vyzněly v podobném duchu.
  Někde na internetu byla i studie, která přímo srovnávala léčbu pacientů chřipky beroucích antipyretika a oproti skupině s placebem. Jestli je tu vazba na Covid nemohu říct.
  super, moc Vám děkuji!

 25. Samozřejmě, vyšší teplota snižuje množení virů, stejně jako nízká teplota. Tělo to nedělá jen tak z ............. Je jasný, že každej vir/bakterie snáší teploty jinak, ale obecně je změna teploty od standardní teploty těla prospěšná. Pokud je vir původem od netopýra (běžná teplota 25-28°C), tak je zvýšení teploty pravděpdobně vhodné. U vztekliny od psa to bude asi k prdu.

 26. Jenže u covid bylo řečeno, že pro jeho zničení by bylo třeba asi 60 stupňů.

 27. Puvodne bylo 26, to eskalovalo rychle.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3