Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Daňové přiznání + úhrada daně?

 1. Dobrý den,
  zahlédl jsem zprávu, kdy je možné uhradit daň za rok 2019 (OSVČ) díky aktuální situaci ve světe, až do 1. července.

  Nemůžu ale o tom najít žádnou oficiální informaci. Můžete mě nasměrovat, jestli se o tom pouze debatovalo a neprošlo to, či naopak to prošlo a můžeme uhradit daně až do 1. července?

  Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?

 3. Aneb jak si uchovat zaplaceny zalohy na dani o par mesicu dyl, takhle se ridi stat jako firma! Odhadovat castku si netroufam…

 4. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Aneb jak si uchovat zaplaceny zalohy na dani o par mesicu dyl, takhle se ridi stat jako firma! Odhadovat castku si netroufam…
  no, ale o zálohách na daň z příjmu nic nepadlo a nejbližší termín pro čtvrtletní platbu je 16., takže OSVČ s vyššími pravidelnými příjmy nic neušetří :).

 5. Myslim stat, kterej pozastavi vratky zaloh na dani o tei mesice.

  Jinak to OSVC musi mit uz safra velky prijmy aby platil zalohy, ne? Po nas to chteli u jedny firmy, kde slo o statisice na dani rocne, to se asi nebude tykat moc lidi, ne?

 6. Jestli se nemýlím, tak zálohy platí každý komu vyjde vyšší daň z příjmu než 30tis., což už zase tak velký problém není.

 7. Aha, ok.

 8. teď na to koukám, nad 30tis se platí pololetní zálohy, nad 150tis se platí čtvrtletní. Jak to dělám roky stejně, tak mi tyhle limity už unikly.

  No, s vratkama může být sranda, ministryně na to dostala přímý dotaz, jestli se vratky budou vracet od června nebo až červenec a neodpověděla na to. V tom prohlášení o tom nic není.

 9. Citace Původně odeslal PetrNovy1991 Zobrazit příspěvek
  Dobrý den,
  zahlédl jsem zprávu, kdy je možné uhradit daň za rok 2019 (OSVČ) díky aktuální situaci ve světe, až do 1. července.

  Nemůžu ale o tom najít žádnou oficiální informaci. Můžete mě nasměrovat, jestli se o tom pouze debatovalo a neprošlo to, či naopak to prošlo a můžeme uhradit daně až do 1. července?

  Díky.
  Dobrý den,

  Ministerstvo financí připravuje tzv. liberační balíček pro podnikatele (myšleno OSVČ) a fyzické osoby, jehož cílem má být zmírnění dopadů aktuální situace spojené se šířením koronaviru.
  Jedním z bodů projednávaného balíčku je právě prominutí pokuty za opožděné podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob a úroku z prodlení, a to nejdéle do 1. července 2020.
  Nejedná se tedy o posunutí lhůty k podání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob (jak se mnozí mylně domnívají), ale o plošné prominutí sankcí za opožděné podání. Toto opatření ve svém důsledku umožní beztrestně daňovým subjektům podat daňová přiznání až do 30.6.2020, namísto původního řádného data 31.3.2020.
  Důvodem pro toto opatření je zejména snížit nápor na finančních úřadech v následujících 14 dnech a také umožnit podnikatelům vzpamatovat se z dopadů koronaviru na jejich podnikání.
  Tento balíček je stále v jednání a v následujících dnech očekáváme jeho oficiální zveřejnění.
  Zdroj : https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tisk...predstav-37832
  Pokud máte zájem o více informací, je možné obrátit se na naši právní a účetní poradnu. Děkujeme

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3