Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 24 z 24

Guru marketing - názory, zkušenosti

 1. Ahoj všem, oslovila nás firma Guru marketing - partnerská firma google s tím, že by nám spravovala vše co se týká google (PPC, SEO, Google nákupy apod.) Nabídka nás zaujala, ale nikde recenze. Máte někdo zkušenosti?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pozor s tou “partnerskou firmou Google”, mají pouze ocenění Google Partner, což se Google dává po dosažení několika kritérií a obratů, má to v ČR spousty firem, mají jen základní spolupráci, ale i to je jistá vizitka.

  Forma je relativně nová, není nikterak velká, osobně jí neznám, třeba někdo jiný odsud bude mít zkušenost, ale podle internetu mi nepřipadá podezřelé. Co už mě ale podezřelé připadá, je právě aktivní oslovení, u toho si chce dávat pozor.

  Neznám podmínky, ale pokud nemáš nikoho na správu nebo jsi se současným správcem nespokojený, může to být cesta jak to posunout k lepšímu. Určitě ale chce jít opatrně.

 4. Jj, zrovna včera taky volali a mlžili :-)

 5. Nás naháněli koncem minulého roku. Nevypadá to špatně, ale nevěřim firme co se prezentuje jako "tým profesionálů, kteří působí na trhu již více než 9 let" a aktivně hledá klienty dle zdejších příspěvků poměrně ve velkém.
  Dnes kdo je dobrý nemá čas, maximálně si vybere zajímavého klienta kvůli recenzi...

 6. Pokud někdo aktivně hledá klienty, je to v dnešní době trošku varování a signál na bližší zkoumání. My třeba poslední rok hodně zvažujeme každou spolupráci a aktivně jsme neoslovili ani jednoho klienta.

 7. Citace Původně odeslal David Kořínek Zobrazit příspěvek
  Pokud někdo aktivně hledá klienty, je to v dnešní době trošku varování a signál na bližší zkoumání. My třeba poslední rok hodně zvažujeme každou spolupráci a aktivně jsme neoslovili ani jednoho klienta.
  Jj, tak to má téměř každý freelancer. Jenže agentury jsou v jiné pozici zvlášť když nabraly hladové krky, které musí nějak uživit a dostaly se do kolečka kdy klienty na jednu stranu nabírají a na druhou ztrácí. Ti PPC-čkáři jsou kluci na praxi a na svém profesním začátku, jsou tam na chvíli, šikovnější se osamostatní, nešikovní nahradí jiní nešikovní a místo toho, aby se klienti nabalovali, tak je to takový průtokáč, protože mlaďáci nejsou schopni plnit cíle. Nikdo z nich většinou nikdy žádnou firmu neměl, takže nemají ani páru co to obnáší a přitom mají v rukou velké peníze svých klientů. Kdyby si předtím alespoń na chvíli omáchali pusu v podnikání, tak by k tomu třeba měli i jiný přístup. Sám mít agenturu, tak nevím, jak tento personální problém dlouhodobě řešit.

 8. Citace Původně odeslal Monika Tuzarová Zobrazit příspěvek
  Ahoj všem, oslovila nás firma Guru marketing - partnerská firma google s tím, že by nám spravovala vše co se týká google (PPC, SEO, Google nákupy apod.) Nabídka nás zaujala, ale nikde recenze. Máte někdo zkušenosti?
  Rozlišovat mezi certifikacemi:

  - Google Partner - to je basic a dosáhne na to skoro každý, kdo to chvíli dělá
  - Google Partner Premier - také není těžké to dosáhnout, ale je to navázané na velký spend v kampaních (takže to dává nějaké info, že asi aspoň trochu vědí, co dělají)

  - Sklik ověření - totéž co Google Partner
  - Sklik certifikovaná agentura - to má jen pár subjektů a zde je to navázné vyloženě pouze na spend, kterýžo musí být alespoň 3M Kč za kvartál

  Zrovna ta certifikace Googlu spočívá v tom, že složíte nějaké testy - a ty rozhodně nejsou nijak těžké a hlavně jsou poněkud odtržené od reality skutečné správy kampaní.

 9. jen bych doplnil, že u Googlu už hodně znamená Google Key Partner, ty si Google vybírá na základně dlouhodobé spolupráce z Google Partner Premier a u nás tenhle režim má do dvaceti agentur, ti pak mají lepší kontakty na Google a občas ví informace chvilku dopředu :).

 10. Nedoporučuji, absolutně nesplnili nic, co slíbili, později ani neragovali. Velmi špatná zkušenost.

 11. Citace Původně odeslal KarolinaL Zobrazit příspěvek
  Nedoporučuji, absolutně nesplnili nic, co slíbili, později ani neragovali. Velmi špatná zkušenost.
  nás také firma guru marketing oslovila a uvažujeme o spolupráci. Prosím napište podrobněji v čem vás zklamali. Děkuji

  ---------- Příspěvek doplněn 17.04.2020 v 08:27 ----------

  Citace Původně odeslal Exitek Zobrazit příspěvek
  Nás naháněli koncem minulého roku. Nevypadá to špatně, ale nevěřim firme co se prezentuje jako "tým profesionálů, kteří působí na trhu již více než 9 let" a aktivně hledá klienty dle zdejších příspěvků poměrně ve velkém.
  Dnes kdo je dobrý nemá čas, maximálně si vybere zajímavého klienta kvůli recenzi...
  takže jste do toho nešli? Máte tip na jinou solidní firmu?

  ---------- Příspěvek doplněn 17.04.2020 v 08:28 ----------

  Citace Původně odeslal Monika Tuzarová Zobrazit příspěvek
  Ahoj všem, oslovila nás firma Guru marketing - partnerská firma google s tím, že by nám spravovala vše co se týká google (PPC, SEO, Google nákupy apod.) Nabídka nás zaujala, ale nikde recenze. Máte někdo zkušenosti?
  šli jste do toho? Nás také oslovili a uvažujeme, že do toho půjdeme.

 12. Veroniko, jakou máte funkci/pozici v Guru? -:)

 13. K tomu aktivnímu oslovování klientů, ne nutně to musí být známka slabosti. Google totiž posunul limity pro partnery směrem nahoru. Nicméně máme na to rok čas díky koroně, splnit kvóty. Takže jestli to je nějaká menší agentura, nedivím se, že to nahání kde se dá.

 14. Citace Původně odeslal Radekovic Zobrazit příspěvek
  Veroniko, jakou máte funkci/pozici v Guru? -:)
  Já? Žádnou, jen sháním někoho na propagaci mé firmy a Guru marketing nás taky oslovil, byla jsem rozhodlá, že do toho půjdeme a teď tu čtu tyto rencenze, tak jsem na vážkách.

 15. Citace Původně odeslal Veronika108 Zobrazit příspěvek
  nás také firma guru marketing oslovila a uvažujeme o spolupráci. Prosím napište podrobněji v čem vás zklamali. Děkuji

  ---------- Příspěvek doplněn 17.04.2020 v 08:27 ----------  takže jste do toho nešli? Máte tip na jinou solidní firmu?

  ---------- Příspěvek doplněn 17.04.2020 v 08:28 ----------  šli jste do toho? Nás také oslovili a uvažujeme, že do toho půjdeme.
  Určite nešli. Nedávno jsem viděl výsledek jejich práce a jsem moc rád, že jsme se tak rozhodli.
  Odpovězte si na pár otázek, než začnete řešit správu kampaně:

  Jaký máte rozpočet?
  Co od toho čekáte?
  Kolik jste schopni investovat do rozvoje kampaní?
  Máte dobře nastavené měření aby se výsledek práce dal skutečně hodnotit?

 16. Nás také oslovili. Nic proti oslovování nemám, kdo začíná nějak potřebuje získat zákazníky.

  Ale nelíbí se mi to, že chtějí povolit v Google Ads "Standardní přístup". Dali byste klíče od svého domu lidem, které vidíte poprvé v životě? Nestačilo by "Pouze k náhledu"?
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: Screenshot.png Zobrazení: 55 Velikost: 37,9 KB  

 17. Citace Původně odeslal vanad Zobrazit příspěvek
  Nás také oslovili. Nic proti oslovování nemám, kdo začíná nějak potřebuje získat zákazníky.

  Ale nelíbí se mi to, že chtějí povolit v Google Ads "Standardní přístup". Dali byste klíče od svého domu lidem, které vidíte poprvé v životě? Nestačilo by "Pouze k náhledu"?
  To je standartní postup, chcete li aby ty kampaně mohli zakládat a pracovat na nich. Pokud již tedy máte nějakou spolupráci smluvně ošetřenou. Na druhou stranu máte to pod kontrolou tím rozpočtem, že držíte kartu, která to dotuje ;-)

 18. To je mi jasné, jenže oni volali a nabízeli vstupní analýzu zdarma na základě které bychom se rozhodli do spolupráce jít nebo ne. K analýze snad není potřeba "Standardní přístup", nebo se mýlím?

 19. Citace Původně odeslal vanad Zobrazit příspěvek
  To je mi jasné, jenže oni volali a nabízeli vstupní analýzu zdarma na základě které bychom se rozhodli do spolupráce jít nebo ne. K analýze snad není potřeba "Standardní přístup", nebo se mýlím?
  To už je trochu zvláštní. Nevím jak hluboká by ta analýza musela být, aby k tomu potřebovali práva upravovat cokoliv :-)

 20. Durazne varuji pred touto firmou, prave jsem se s nimi ve zlem rozesel, po trech mesicich jejich spravy a zaplaceni nemalych penez ( samosebou predem ) se mi zhorsila nakladovost reklamy o 70% !!! ... Soudruzi z guru marketing se mi vysmali a ani neuznali ze je to jejich chyba ... nu coz, penize do kanalu a 3 mesice casu a trzeb taktez ...

 21. Guru marketing
  již dle názvu je to nanejvýš podezřelé
  asi tak mi to přijde:)

 22. Díky!

 23. Jeste jednou varuji ... ty kaspari jsou tak zahledeni do sebe ze mi ted dokonce napsali dalsi email kde opet opakuji ze se neciti ze by neco udelali spatne a ze bych snad mohl jeste zmenit nazor a asi se nechat okradst o dalsich 40 000, 3 mesice casu, pulku trzeba a dvojnasobek rozpoctu na reklamu :-))) take mi dnes napsali z shoptetu kteri je meli jako partnera ze s nimi ukoncili spolupraci ... tak to asi mluvi za sebe ...
  skoda ze jsem to nevedel pred par mesici mohl jsem si usetrit hromadu stresu a penez ...

 24. Také volali a zkoušeli to... Škoda, že trefili člověka z oboru a tak slibovali a slibovali. Jak já tohle nesnáším...

 25. Citace Původně odeslal Richard Kodym Zobrazit příspěvek
  Durazne varuji pred touto firmou, prave jsem se s nimi ve zlem rozesel, po trech mesicich jejich spravy a zaplaceni nemalych penez ( samosebou predem ) se mi zhorsila nakladovost reklamy o 70% !!! ... Soudruzi z guru marketing se mi vysmali a ani neuznali ze je to jejich chyba ... nu coz, penize do kanalu a 3 mesice casu a trzeb taktez ...
  Dobrý den, pane Kodyme,
  děkujeme Vám za Váš pamflet a splněný slib.
  Rád bych se jako jednatel společnosti Guru marketing vyjádřil. Předně mě mrzí Váš postoj a to, že situace došla až na tyto stránky.
  Při startu správy kampaně byl vývoj i komunikace v pořádku, nad rámec objednávky jsme pro Vás připravovali bannery, aby vše proběhlo hladce. Při nesrovnalosti strukturovaných dat na detailech produktů jsme opět řešili problém s maximálním nasazením, aby se co nejdříve penalizace ze strany Googlu vyřešila. Následně přišel Covid 19 a s ním spojené uzavření velké části provozoven, což není dobrá správa pro firmy v oblasti gastra, cestovního ruchu nebo eet pokladen.
  Vážím si Vaší pochvaly za komunikaci a spolupráci. Už moc nechápu srovnávání výsledku března s předchozím rokem, nikoliv vývoje v takto těžké době. Jsem rád, že na tato fóra nenašlo cestu více klientů s naprosto stejnou a tristní zkušeností při srovnání únor, březen, duben tohoto roku s rokem předešlým z oblasti cestovních agentur, leteckých společností a ubytování, což bychom asi také jen těžko obhajovali. Je škodou, že ti spokojení klienti bohužel tato fóra nevyhledávají, a tak nemáme poměr těch spokojených, kteří by chtěli sdílet informace, ale předpokládám, že touto dobou balí zásilky pro zákazníky, takže na tohle čas nemají. Ale jsem rád, že se s nimi spojím v konstruktivním posunu kampaní. Tímto bych chtěl vyzvat, ty kteří uvažují o správě kampaní ať se na nás obrátí. Rádi poskytneme jak případové studie, tak kontakty na naše klienty, aby se mohli před spoluprací s klientem o způsobu spolupráce u nás pobavit.
  Možná bych zmínil, proč jsme ukončili spolupráci v partnerství se společností Shoptet. Se Shoptetem spolupracujeme takřka od počátku, co naše společnost vznikla. Vnímám ho jako super systém a rád doporučím všem kdo to v online myslí vážně a nechtějí do vlastního řešení. Ve spolupráci jsme společně realizovali vyšší desítky, možná stovky eshopů, a také se nám v něm dobře pracuje.
  Poslední dobou se u e-shopů setkáváme se zvláštním chováním zákazníků – udělají objednávku, následně zavolají do e-shopu, že e-shopu dávají 10 dnů na to, aby přehodnotil cenu objednaného zboží případně, aby dal něco zadarmo nebo jim zákazník dá záporné hodnocení až mu přijde do e-mailu hodnotící dotazník.
  Něco podobného jako u této situace, kdy nám vyhrožujete, že máme pár dnů na to Vám dát něco zadarmo nebo nás budete očerňovat na všech možných portálech……
  V tomto případě jste nás informoval při hledání společného průsečíku spolupráce, že není dostačující, a tak najdete všechny cesty, kde se o nás zákazník může dozvědět. Což jsme se akorát minuli, a tak jsem rovnou informoval Shoptet ať odznak sundají, aby nebyl první zastávkou. Na Vaši žádost tedy potvrdili, že došlo k ukončení partnerství v rámci odznaku.
  Vždy je co dohánět, žádný produkt ani služba není stoprocentní a na stejná data lze nahlížet z více úhlů pohledu.
  Každopádně přeji mnoho štěstí při výběru další agentury.

  Jednatel společnosti GURU marketing Lukáš Jančík

  ---------- Příspěvek doplněn 21.05.2020 v 20:21 ----------

  Citace Původně odeslal Viko Zobrazit příspěvek
  Guru marketing
  již dle názvu je to nanejvýš podezřelé
  asi tak mi to přijde:)
  Viko, děkujeme Vám za odlehčení tohoto tématu.
  Bohužel toto není naše video, ale i tak nás pobavilo.
  Lukáš Jančík

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3