Koronavirus.eu - 180 000 návštěv za 10 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Zkušenosti s poskytovateli VPS

 1. Ahoj,

  rád bych si objednal VPS - nějakou nejzákladnější verzi (a zřejmě i nejlevnější), nemám vysoké nároky.

  Chci se na tom naučit správu serveru, nasazování PHP aplikace přes Ansible, composer, nastavení https, nastavení Apache, nginx, zabezpěčení, atp.

  Máte s nějakou firmou zkušenosti - dobré nebo špatné?

  Dík.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Resim presne ted to same a vcera jsem se registroval na hosting90. Maji tam spousta variant a cetl jsem na ne dobre recenze.

  Tak verim, ze se na tom neco priucim :)

 4. Pro testování je dobrý ServerPort (https://www.serverport.cz/). Je zdarma s nějakým miniaturní VPS.
  Sice bůh ví .... jak dlouho to vydrží ... ale naučení dobré, ne? :)

 5. Používám primárně Vultr (https://www.vultr.com/). Je účtovaný hodinově (i když ceny uvádějí měsíčně - reálně to je nějakých 0,008 USD / hod), a spuštění serveru je dost jednoduché na pár kliknutí.

  Některé projekty mi běží na Kamatera (https://www.kamatera.com/, hlavně kvůli tomu, že mají levné multi-IP). Mají trochu složitější UI a chvíli mi trvalo zjistit, jak mám nakonfigurovat a spustit server, ale nakonec se podařilo. Cenově vychází někde od 0,005 USD / hod.

  A nebo pak klasika - AWS EC2. I když ten bych dal až jako 3. prioritu, protože je relativně drahý (platíš za veškerý síťový provoz, I/O, ... - u ostatních je tohle zahrnuté v ceně s nějakými FUP limity) a pro začátečníka složitý na nastavení.

 6. Již asi 6 let používám VPS od netio.cz a jsem spokojen jak s jednoduchostí, tak možností rozsáhlých úprav.

 7. používám zahraniční digitalocean.com a vultr.com hlavně z důvodu snadné tvorby snapshotů a jejich obnovy, mají k dispozici API a mohu práci automatizovat, stejně tak mají k dispozici block storage pro tvorbu zálohu, dá se u nich nakonfigurovat firewall a vps mohou mít mezi sebou interní privátní síť.

 8. Ako lowcost riesenie mozem odporucit INIZ. 8 rokov som s nimi neriesil ziadny problem (okrem fakturacie, kedy mi asi 2-3 faktury vystavili vratane DPH).

  Tiez sa tam tak rozne hram a skusam, momentalne tam mam napr. seo forum

 9. Teď pro uceni to máš jedno.

  Výběr udělej až budeš provozovat produkční službu.

 10. Doporučuji Hetzner Cloud, Digital Ocean nebo Vultr. To co je tady v ČR jim nemůže konkurovat co se týče administrace a správy (z mých zkušeností).
  Nejlevnější a pro mě i nejlepší je hezner, ale tam je registrace složitější (chtějí občanku). Nicméně administraci mají perfektní (instalace vps do pár sekund, levné zálohy a snapshoty, nikdy jsem neměl žádný problém).

 11. Azure nebo AWS. Ostatní nemá cenu moc řešit pokud se chceš naučit i další cloud patterns které využije pro různé produkční prostředí.

  Disclaimer: pod produkční prostředím si představuju něco víc než dvě VMs.

 12. Super! Díky všem za rady, dost se mi líbí možnost ServerPortu, který má verzi zdarma, a pak taky využít zahraniční služby.
  Webtrh si u mě nyní přilepšil na reputaci :-)

 13. Citace Původně odeslal Gav Zobrazit příspěvek
  Disclaimer: pod produkční prostředím si představuju něco víc než dvě VMs.
  Jak to myslíš? Osobně dritivou většinu produkčních aplikací doporučuji provozovat v VM, jen v ojedinělých případech přímo na HW.

 14. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Jak to myslíš? Osobně dritivou většinu produkčních aplikací doporučuji provozovat v VM, jen v ojedinělých případech přímo na HW.
  HW vůbec...VMs jako poslední možnost

  K8S, App Services, managed DBs, pokročilé PaaS network služby, Serverless functions, container registry, monitoring / záloha / ... as a Service, atp...

  Zrovna dělám na jednom projektu - asi 18 DBs (dev, test, stage, prod, mix mssql, pgsgl a mysql), hromada app services pro každou dílčí část aplikace, pár k8s podu a pár dalších kravovinek a běží tam slovy dvě vms - pro nějaký 3rd party tool (prod a test)

 15. Citace Původně odeslal Gav Zobrazit příspěvek
  HW vůbec...VMs jako poslední možnost

  K8S, App Services, managed DBs, pokročilé PaaS network služby, Serverless functions, container registry, monitoring / záloha / ... as a Service, atp...
  hm, to jsou dost novinky, které drtivá většina českých společností nezvládá provozovat v produkci. Je to sice cool, super, fresh, ale realita je pořád někde jinde :). Zatím mi trvá alespoň rok, dva vycvičit tým na tyhle technologie a mám obrovskou frontu klientů, kteří dot oho vběhli a teď potřebují nutně pomoc. Z počátku to vypadá levně, ale skutečnost je dost drahá, osobně to tedy začátečníkům nedoporučuji a VM je zatím zlatá cesta.

 16. Dám Vám týden zdarma na https://www.levnevps.cz/

 17. Nakonec jsem zvolil nejlevnější řešení od hosting90 a zatím velká spokojenost.
  Mají moc hezky udělanou administraci, je to přehledné a jasné, zatím bez problému (nainstaloval jsem Debian, převedl a přesměroval domény).

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3