Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Web na plný úvazek - má to smysl?

 1. Ahoj webtrháci,

  měl bych trochu neobvyklý dotaz. Stala se mi taková příjemná věc, díky níž jsem nyní vydělal asi 2 miliony korun v podstatě za pár dní. Jenže jsem teď takový ukvapený a rozhodnutý splnit si svůj celoživotní sen - udělat si vlastní magazín o technologiích. Jelikož jsem nějaký čas pracoval jako redaktor a později taktéž šéfredaktor vím, jak to v této branži chodí (myslím na poli řízení webu), ovšem nikdy mi nebyla ukázána reálná čísla. Prostě jsem vždy psal, popřípadě kontroloval články ostatních. Maximálně jsem občas koukl do Google Analytics. Vím pouze jedno - psaní a budování vlastního brandu by mě extrémně naplňovalo.

  Jsem rozhodnutý, že pokud do toho půjdu, jsem ochoten do toho investovat všechny peníze, které jsem vydělal. Mám tedy rozpočet asi 2 miliony. Je mi jasné, že web si musí nejprve vybudovat nějakou základnu čtenářů, samozřejmě značku a další věci, které se nestanou ze dne na den. Měl bych pár otázek na zkušenější z vás, kteří máte zkušenosti s vlastněním většího webu.

  1) Je možné vytvořit za pomocí takových prostředků web, který by byl zde na CZ/SK scéně konkurenceschopný?
  2) Co je potřeba udělat na začátku? (samozřejmě kromě základních věcí jako koupě domény, vytvoření webu atp.)
  3) Je šance, že bych se poté, co bude web přibližně jeden rok v chodu uživil čistě z takového webu?

  Berte to tak, že v tom rozhodně nevidím žádný zlatý důl. Znám ale některé majitele známých webů a většinou si žijí dosti nadstandardně, což ale neznamená, že bych to dělal čistě pro peníze. Jak říkám, na takovou příležitost jsem čekal celý život a nyní je konečně tady. Chtěl bych si prostě splnit svůj velký sen a založit vlastní web. Kdyby se tu chtěl někdo jó hodně rozepsat, zajímají mě i výhody/nevýhody takového podnikání. Vím, že to nezvládnu sám a hledám samozřejmě odborníky, kteří se v této problematice více vyznají, protože já absolutně nevím, jestli mi sem napíšete, že jsem se úplně pomátl a že by bylo lepší, kdybych ty prachy spláchl do záchoda, nebo zda mě podpoříte. Pokud byste tedy znali nějakého webového specialistu, dejte mi prosím vědět (samozřejmě by šlo o normálně placenou práci).

  Díky moc.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ve zkratce ano, dá se tím slušně uživit. Weby, které mají vyšší desítky tisíc návštěvníků měsíčně jsou schopny generovat (záleží na niche) do 100k. Nové weby se dají pushovat v dnešní době velmi rychle nahoru. Je to vždy jen o know how a technice. Sám vlastním několik předních magazínu, tak vím o čem mluvím. S tvým budgetem bych byl schopný konkurovat i Czechcrunch v daný niche rychle co se týče jak trafficu, tak na SEO a vyhledávačích. Samozřejmě ne vždy se dá penězma vše urychlit. Pokud bys o tom chtěl pokecat, tak mi klidně napiš do zprávy.

 4. Ahoj, díky moc za odpověď. Určitě se o tom poradím s někým, kdo tomu rozumí a zítra bych ti napsal. :)

 5. Takze bedny sypou i pred vyplatou?

 6. Web ako príjem, nie, určite nie!
  Tie dva melony nestačia ani na kúpu poriadneho bytu,
  tak ich nerozflákaj na zamýšľaný projekt.

  Na hranie sa s magazínom ti stačí investovať pár tisícok.
  ak už máte potrebu byť redaktorom.

 7. O čem chceš psát a na konkurenci ses díval?

 8. kure55: "jelikož jsem nějaký čas pracoval jako redaktor a později taktéž šéfredaktor... ovšem nikdy mi nebyla ukázána reálná čísla" - jako šéfredaktor a nebyla ti ukázána reálná čísla? Jaká reálná čísla? Myslíš jako příjmy z reklamy, nebo jiná čísla?

  Gabonator - tak pokud chceš psát články, které bude číst 50 lidí denně... pak tvé doporučení stojí za úvahu... nicméně on si tu založil diskusi s názvem "web na úplný uvazek", což naznačuje, že od toho čeká něco trochu víc... :)

 9. Biologist - Přesně tak, příjmy z reklamy atp. Takže bych rád věděl, jak jsou na tom velké weby a zda se vyplatí investovat takovou částku

 10. Udělat solidní web a dostat se k pěkné doméně bude otázka asi jen 10-30 000,-Kč a pak je to jen o kvalitní práci. Dobrý web s dobrým obsahem je král všeho. Mrkněte se třeba na filmserver.cz, nikdy se nedostal na více jak 5 000 návštěv za den a to ten web běží přes 10 let, s tím webem se člověk neuživí... Pak jsou tu hoši s fandimefilmu.cz kteří přišli o pár let později a dneska mají návštěvnost okolo 40 000 návštěv denně a to již dobře vydělává, kluci přišli s fandimeserialu.cz, mají kanceláře a myslím že dělají super práci a dělají to v plné parádě. Všechno je jen o dobré práci, nejlepší je mít normální práci a makat po večerech a víkendech na vašem webu a jak se čísla dostaví tak jen dát výpověď a můžete se plně a více věnovat vašemu webu. Sám to tak mám, jsem zaměstnaný a pracuji pro firmu, z výplaty a výdělku bočního byznysu vrážím peníze zpět do byznysu aby rostl a až jednou dosáhnu hranice kterou jsem si určil, tak skončím a budu se živit jen tím byznysem který mám rád.

 11. kure55: rozumím. Když jsme spouštěli velké magazíny, tak plán byl být break-even (celkově) do cca dvou let. U některých konkrétních projektů se to podařilo dřív, ale ty první měsíce se do toho lily obrovské peníze. Když si odmyslíme náklady na práci redakce, tak se kupovala v podstatě veškerá návštěvnost. Postupně rostl organický traffic, takže se kupovaly třeba už jen dvě třetiny návštěvnosti atd., ale pořád to v penězích bylo dost.

  Jde to samozřejmě dělat i jinak, můžeš prostě vytvářet obsah, návštěvnost nekupovat a budovat to pomalu, pak je ale problém s prodejem reklamy i s dalšími záležitostmi. Za mě je ideální pokud se ti o tyhle věci stará agentura a tu zajímají předevšám čísla. Budeš do toho vrážet méně peněz, ale návštěvnost bude nižší a za zveřejnění PR článku ti pár desítek tisíc pochopitelně nikdo nedá. Dle mých zkušeností drtivá většina takových magazínů dříve či později chcípne, protože provozovatele to prostě přestane bavit, neb nevidí žádný progres. Oproti tomu ten pocit, když máš před očima, že jeden jediný článek na jedné jediné FB stránce zaznamenal 260 000+ oslovených lidí a zájem 70 000+, tě spolehlivě nakopne, tomu můžeš věřit. :)

  Hodně záleží co ty sám si od toho slibuješ, ale jestli web co bude jednoho dne vydělávat miliony, tak na náklady v desetitisících vážně zapomeň. Nebudu dodávat, že záleží i na tématickém zaměření, web o technologiích je už více "specializovaný" než třeba lifestyle a nemá smysl na něj posílat úplně jakýkoliv traffic atd.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3