Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Jak na živnost?

 1. Ahoj,

  Mohu pracovat jako Freelancer pro jednu firmu z domova za 21 000kč měsíčně.

  Oni ale chtějí abych si založil živnost a já vůbec nevím jaký typ živnosti a kolik musím měsíčně
  odvést peněz?

  Chápu správně že až si ohlásím živnost tak dostanu platební údaje kam mám zasílat
  socku + zdravotku?

  Jedná se o zákaznický servis pro jeden menší eshop.

  Co vše se musí odvádět z tohoto základu 21 000 ? Já potřebuji alespon za ten měsíc at mám
  těch 15 000kč čistého.

  Ani nevím jak je to s těmi daněmi.

  Jsem úplný laik a všude jsou jiné informace tak nevím a budu velmi rád když mi někdo pomůže.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A ted delas co? Jsi student, zamestnanec na HPP nebo na uradu prace?

 4. Byl jsem ještě před týdnem na HPP ale nechci chodit na úřad když mohu přijmou tuto práci. Z HPP jsem zkrátka odešel z určitých důvodů.

 5. Vyřízení živnosti vás bude stát 1 000 Kč a několik minut na úřadě (typ volná živnost). Následně budete každý měsíc odvádět zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Vzhledem k příjmu budete platit minimální zálohy. Pro rok 2020 je sociální 2 544 Kč a zdravotní 2 352 Kč. Daň z příjmu platit nebudete (předpokládám, že budete uplatňovat paušalní výdaje). Takže čistého budete mít něco málo přes 16 000 Kč.

 6. Vyplatí se, mám výdělky menší než 15 některé měsíce, a přesto to stojí za to. Pokud je živnost jako hlavní, musíš si ale vše propočítat, pač i když si neprdneš, musíš měsíčně vysolit pětku...

  Výhodou je, že můžeš živnost kdykoliv na jakkoliv dlouho stopnout, jít na OBZP a platíš 1972 Kč...

  Já ale těch prací mám více, tak proto mi to sedí, ale při výdělku 21k je to úplně v pohodě, ale bál bych se fixnosti, bo jak se raz cuknou a dají Ti méně, už to začneš finančně cítit a máš problém. Daně máš easy a vše si řešíš sám. Osobně bych měl ale obavy, zda ti to bude jako samoživiteli stačit, přeci jen, vše zaplatíš a moc nezbyde... ale to je na Tobě.

 7. Hele Karel22, Petr41, Dominka37, Eržika01 nechci vám do toho kecat vy ve vedení a páni majitelé, ale akce se zaplaceným trollem Panvem byla alespoň vtipná.
  Tyhle dotazy podle KW jsou trapný a nudný.

 8. Starý ale oveřený a fungující

 9. xddd

 10. Kdyz to chteji oni po tobe a zatakove penize tak to bude vyhidne hl pro ne a nespis to bude svarc, kor kdyz nevis jak na ZL.

  Ja byt tebou tak reknu OK, ale kyz to neni HPP, tak na ZL jim budes fakturovat dvojnasobnou hodinovku.

 11. To si ale člověk, kterej je placenej za fake účty a dotazy na zvýšení návštěvnosti, nejspíš nemůže dovolit.

 12. bacha, jako freelancer bys v hodinovce bys měl mít započítany: soc + zdrav, daně, dovolenou, svůj počítač a internet, kterej budeš při práci používat a opotřebovávat, rezervu kdybys onemocněl, čas na vzdělávání a tvůj seberozvoj, čas na administrativu spojenou s živnostenským listem.

  Tohle si spousta freelancerů neuvědomuje a pak si myslí, že hodinovka 200-400 Kč jsou pěkný peníze.

 13. Moc všem děkuji za odpovědi. Nejsem žádný panebože :D Jinak ty výdělky mohou být i vyšší protože já bych pro tu firmu mohl dělat fb reklamy,google reklamy třeba časem a oni nevyloučili ani že bych mohl pro ně dělat copywriting také časem. Jinak já jsem nenáročný na příjmy. Za byt platím 4 000kč jelikož bydlím v domě a pak platím jen půjčky 3200kč a sám toho moc nepotřebuji. Mohu se tedy ještě zeptat ty daně z příjmu se tedy neplatí ?

  ---------- Příspěvek doplněn 21.02.2020 v 12:04 ----------

  Citace Původně odeslal adela175 Zobrazit příspěvek
  bacha, jako freelancer bys v hodinovce bys měl mít započítany: soc + zdrav, daně, dovolenou, svůj počítač a internet, kterej budeš při práci používat a opotřebovávat, rezervu kdybys onemocněl, čas na vzdělávání a tvůj seberozvoj, čas na administrativu spojenou s živnostenským listem.

  Tohle si spousta freelancerů neuvědomuje a pak si myslí, že hodinovka 200-400 Kč jsou pěkný peníze.
  Ale tohle se ani nedá řikat freelancer takový práci pprotože copywriteři mají třeba i více nebo tak.. Ale já jsem úplný lajk v tomhle i přesto že mám střední obchodní školu ale to už si nepamatuji co nás učily. Mám si vést dení příjmů a výdajů ?

  ---------- Příspěvek doplněn 21.02.2020 v 12:12 ----------

  Já žiju v domě takže tak. Akorát ta práce to není asi vůbec legrace ale zase co legrace je že. Platím měsíčně za ten dům 4 000 + 3 200kč za nějaké půjčky a jinak jsem skromný člověk.Firma mi řekla že někdy budu pracovat denně klidně 10 hodin a někdy jen 7 hodin ale že když má práce bude kvalitní tak dostanu více. Mám mezi nimi smlouvu a v pondělí to musím jít podepsat. Ono sice menší eshop ale zpracovat denně 300 faktur, odepsat na zákaznické emaily není legrace ale mám slíbené prémie. Zase si myslím že lepší než někde ve fabrice vykládat kamiony v noci. Nemám hodinovku je to úkolovka a když udělám navíc práci když budou potřebovat tak mi na den přidají klidně 200kč a ono to pak udělá v té výplatě rozdíl si myslím :)

 14. Jestli chceš pracovat na IČO, tak musíš jít s cenou výše. 21k je málo. Na soc./zdr. se odvádí každý měsíc kolem 5 tisíc, takže ti zůstane 16. To je skoro jen na nájem :D

  Pod 30k/m se moc nevyplatí vůbec podnikat.

 15. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Jestli chceš pracovat na IČO, tak musíš jít s cenou výše. 21k je málo. Na soc./zdr. se odvádí každý měsíc kolem 5 tisíc, takže ti zůstane 16. To je skoro jen na nájem :D

  Pod 30k/m se moc nevyplatí vůbec podnikat.
  Mame barak moc neplatim :D A staci mi to kdyz nemam rodinu

 16. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Jestli chceš pracovat na IČO, tak musíš jít s cenou výše. 21k je málo. Na soc./zdr. se odvádí každý měsíc kolem 5 tisíc, takže ti zůstane 16. To je skoro jen na nájem :D

  Pod 30k/m se moc nevyplatí vůbec podnikat.
  Mame barak moc neplatim :D A staci mi to kdyz nemam rodinu

 17. Vyžít se 16k to klobouk dolů. Mě půlku stojí chlast :D Co žereš? Si všechno pěstuješ, když máš ten barák?

 18. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Vyžít se 16k to klobouk dolů. Mě půlku stojí chlast :D Co žereš? Si všechno pěstuješ, když máš ten barák?
  Já plánuji ještě jiné podnikání které do toho chci dělat takže to je talpvý start.. Jinak já nejim moc maso, vůbec nepiju a jen kouřím.. Dá se vyžít úplně v pohodě.. Navíc ještě vsázím na sport s rozvahou a to mně vynese cca 5-6 000kč měs.. Základ je neusnout na vavřínech :)

 19. Jinak já nejim moc maso, vůbec nepiju a jen kouřím
  Tak to si hledej práci jen na pár let dopředu :)

 20. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Tak to si hledej práci jen na pár let dopředu :)
  :D::DD:: To jsem tak nemyslel ..

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3