logo
19.02.2020 15:27
1
Neměl byste prosím někdo vzorový funkční HTML dokument, který umí nahrát fonty tak, aby je zobrazil Gmail když ho pošlu?

Zkouším všechno možné, ale fonty mi Gmail prostě vyhodí. Asi mi něco uniká, nevím jestli mi třeba něco třeba nechybí v meta nebo ve stylech. Procházím SO a další zdroje, ale nic z toho co tam je uvedené mi nefunguje.

Pro upřesnení, mail posílám v .NET Core přes SmtpClient, takže ne že bych to někde vkládal do mailovýho klienta - prostě vezmu html z disku a pošlu to na server. Formátování a styly fachají, jen ten font ne. Díky.

Co se právě děje na Webtrhu?

19.02.2020 21:42
2
Gmail jiné fonty nepodporuje, od posledního redesignu jsou akorát k dispozici navíc Google Sans a Robot (či tak nějak).
19.02.2020 22:39
3
No je jich tam asi trochu víc, co proklikávám spamy tak tam fungují i jiné fonty. Ale všechno nasvědčuje tomu, že mají opravdu jen pevnou sadu fontů, které pustí. Divný je že jsem našel pár návodů, možná to dřív bylo otevřenější. No nebudu to trápit, není to zas tak kritické. Díky.
19.02.2020 23:15
4
Asi před 6 měsíci si pamatuji, že tam byly k dispozici 2 webfonty a zbytek standardní podle toho, co je dostupné v prohlížeči. Je samozřejmě možné, že to rozšířili nebo si to blbě pamatuji.

Přes webfonty je možné trackovat otevírání emailů a aktivitu uživatele, to google rád nemá a postupně to omezil.