Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Blokování přístupu na internet - VPN

 1. Dobrý den,

  zakoupili jsme do firmy větší počet služebních ntb pro vzdálený přístup VPN do naší sítě. Potřeboval zablokovat přístup k internetu. S tím aby jediné co potřebuji aby fungovalo je VPN a připojení ke vzdálené ploše. Přes firemní firewall už jsem schopný efektivně filtrovat obsah.

  Díky za pomoc.

  Ondra

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Záleží jaké máte VPN řešení - vcelku běžný požadavek

 4. Do firemní infrastruktury povolíte vstup jen na daných portech např. 1194 a RDP / VNC 5*** podle typu služby. Na firemním zařízení kde běží firewall je OS Win nebo *UX ? Taky předpokládám, že že každá VPN je pod "loginem" např. 1 pc = 1 zaměstanec= 1 login ". Jak psal Vdusek některé VPN běží i na portu 443. Ještě můžete podle toho kolik máte " zařízení " nastavit i jinou politiku než povolení / zakázání portů. Neznám vaší infrastrukturu sítě, toto byla velmi obecná odpověď jistě někdo doplní.

 5. Děkuji za odpověď. Nevím jestli jsem se správně vyjádřil. Chci dosáhnout toho, aby uživatelé nepoužívali na ntb internet bez VPN. Tudíž například brouzdání na domácí wifi bez připojené VPN. Máme Kerio control.

 6. S OpenVPN to nastavis...

 7. Pokud se mají uživatelé připojit na VPN server, tak musí mít možnost používat internet bez VPN. Po připojení na VPN server je může VPN server následně omezit.

  Jedině nějak přes politiky Woken by mohlo jít omezit chování klienta - to netuším

  Nebylo by snazší přehodnotit svůj požadavek/zadání?

 8. To je tak špatně popsaný požadavek až to bolí. Vy v postatě chceta zemezit použití internetu mimo VPN přímon na noteboocích. Sebrat uživatelům administrátorská práva a na firewollu blocknout vše, kromě ip:port firemní VPN.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3