Prodej bannerové reklamy na Koronavirus.eu od 3 Kč / klik
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Streamování - šumění mikrofonu

 1. Snažím se streamovat na Twitch, kde si začínám pomalu všechno nastavovat. Zjistil jsem, že když streamuju a pak se dívám na nahraný videa, tak mě bylo strašně málo slyšet. Proto jsem si zvedl v OBSku decibely na mikrofon z 0 na 15. Teď jsem již slyšet dobře, ale mám další problém. S tím zvýšeným zvukem to začalo strašně šumět. Jasný, mám starej mikrofon, ale tak snad by se to dalo nějak opravit. Nevíte co s tím? Mám Windows 10. Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Obchod pro každého nabízí: Vytvořím vám profesionální web za 2.500 Kč
  Luboš Truhlář nabízí: Naprogramujeme webové aplikace Django/Vue.JS
  Servis1 poptává: Vývojář mobilní aplikace
 3. Koupit si pořádný mikrofon.... :D

 4. Citace Původně odeslal Krpa Zobrazit příspěvek
  Jasný, mám starej mikrofon, ale tak snad by se to dalo nějak opravit.
  Některé věci jdou za hranice "nějak se to dá opravit". Boost mikrofonu nad rámec toho, co ti dovoluje systém (což vychází z hardwaru), nedoporučuji obecně kvůli tomu, co jsi sám pocítil. Investuj do nového, mikrofony nejsou drahé a i něco za pár stovek bude pravděpodobně lepší, než co máš teď. Osobně preferuji mikrofon přímo v headsetu, ale tam už se bavíme o jiných částkách pokud jde o nějakou kvalitu.

 5. Používám mikrofon přímo v headsetu, je to pro mě ideální. Můj starej headset stál před nějakýma rokama myslím pětistovku jenom, žádná kvalita. Jak se to pohybuje cenově nyní, aby to vyřešilo můj problém? Nějaký doporučení konkrétního typu? Nebo jak poznám, že ten mikrofon je kvalitní a vyřeší můj problém? Díky

 6. https://www.amazon.de/dp/B00KQPGRRE

  Ale to už je jiná cenová kategorie

 7. Citace Původně odeslal Krpa Zobrazit příspěvek
  Nebo jak poznám, že ten mikrofon je kvalitní a vyřeší můj problém? Díky
  Já také nejsem žádný znalec, mám dobrou zkušenost se Sennheiser PC 323D, které mám už dlouho a dokonce mi pravidelně lidé chválí kvalitu mikrofonu (což nemůže být žádný zázrak), jaká je jejich moderní obdoba nevím. Musíš se do toho trošku ponořit a projít si nabídku - Sennheiser každopádně doporučí mnoho lidí.

  A ještě doplňuji, že pořizovat si nějaký mikrofon za X tisíc je pro někoho, kdo jen zkouší streamovat, naprostá zbytečnost, i kdyby si ho chtěl koupit, protože ho pravděpodobně ani nebude umět rozumně využít.

 8. Pokud máš roky starej headset za pětikilo, tak asi cokoliv, co dnes koupíš, bude lepší :-)) Já mám HyperX Cloud 2 a je to solidní headset. Mám pocit, že asi nejprodávanější a nejoblíbenější, alespoň tedy v rámci CSGO komunity. S mikrofonem jsem velmi spokojenej, absolutně bez šumu. Nicméně jsou určitě lepší headsety. Záleží co preferuješ, jestli herní nebo nějaký audiofilní. I když "herní" je za mne pouze marketingová nálepka, protože třeba zrovna ty HyperX nejsou špatný ani na hudbu. Ale co já vím, audiofil nejsem :-)

 9. kup si blue yeti a mas pokoj. je to usb mikrofon a nemusis riesit phantom napajanie ani zosilovac pri profi mikrofonoch.

 10. Souhlasím s Blue Yetti.

 11. Co se šumění týče, tak to lze vyřešit pomocí Noise gate v tom softwaru, který používáš. V OBS to třeba lze nastavit. Začne ti to snímat hlas až od určitých dB podle toho jak si to nastavíš. Když nemluvíš, tak tam neteče žádný zvuk z mikrofonu a nešumí to. Ale jak promluvíš, tak to samozřejmě šumět bude. To je způsobené buď nekvalitním mikrofonem nebo extrémním software boostem. Ideální je boostit jen do maxima v nastavení Zvuku - záznam - mic - úrovně. Pokud to boostneš ještě v tom softwaru, třeba v OBS, tak to pak ničí ten zvuk a může to šumět.

  Nestreamoval jsem nikdy nic, ale měl jsem dříve Rode nt USB studo mic. Občas volám přes skype a ten zvuk byl naprosto top. Stojí asi 4k plus potřebuješ rameno asi za 1,5k. Nebo levnější varianta Trust GXT 252 ten jsem také měl a zvuk také relativně OK. Teď mám Logitech G PRO X headset a podle aktuálních testů má jeden z nejkvalitnějších mikrofonu co se headsetů týče. Stojí kolem 3k, ale je to worth it. Ale pozor pokud to někdo budete kupovat, tak dělají ještě levnější verzi Logitech G PRO (bez X) a ta nemá externí zvukovou kartu BLUE VO!CE a tam je shit zvuk z mikrofonu.

  V 7:40 tam je záznam z toho micu  Ale samozřejmě těch studiových mikrofonu je hodně a řada z nich má dobrej zvuk.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3