logo
14.02.2020 13:08
31
Exekutor přijde, zabaví ti všechno a jestli na to má právo nebo ne musíš řešit soudně. U nový firmy ani nemáš jak prokázat, že ti vznikla nějaká škoda.
Osobní bankrot by byl asi lepší, protože tam už asi naskakujou nesplatitelný penále ne?

Co se právě děje na Webtrhu?

14.02.2020 13:10
32
Napsal bych si společníka na někoho z rodiny. Společníkovi neplynou žádná rizika, ani závazky, to nese na triku jednatel. A sebe jako jednatele a není žádné riziko, protože ti firma fakticky nepatří.

Jak jednou budeš společník, je tam nejen riziko že ti firmu seberou, ale ještě tě mohou napadnout že jsi krátil věřitele a to už je trestný čin - viz jak prokážeš odkud firma vzala peníze na zboží, atd.
Přesně :

§ 222Poškození věřitele
(1) Kdo, byť i jen částečně, zmaří uspokojení svého věřitele tím, že
a) zničí, poškodí, zatají, zcizí, učiní neupotřebitelnou, nebo odstraní, byť i jen část svého majetku,

b) postoupí svou pohledávku, anebo převezme dluh jiného,

c) zatíží věc, která je předmětem závazku, nebo ji pronajme,

d) předstírá nebo uzná neexistující právo nebo závazek,

e) předstírá nebo uzná právo nebo závazek ve větším rozsahu, než odpovídá skutečnosti,

f) předstírá splnění závazku, nebo

g) předstírá úpadek nebo svůj majetek jinak zdánlivě zmenšuje nebo předstírá jeho zánik,

a způsobí tím na cizím majetku škodu nikoli malou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
14.02.2020 13:12
33
Původně odeslal kolousek
exekutor přijde, zabaví ti všechno a jestli na to má právo nebo ne musíš řešit soudně. U nový firmy ani nemáš jak prokázat, že ti vznikla nějaká škoda.
Ale no tak :DDD

Jinak node, trochu si otočil, ne?
https://webtrh.cz/383853-jaky-vliv-e...46#post1402746
14.02.2020 13:14
34
A né snad? Exekutor nezkoumá koho ta věc je. Pokud má důvod se domnívat, tak bere. A potom musíš podat vylučovací žalobu. To není zrovna postup který by ti uvolnil ruce při podnikání.

---------- Příspěvek doplněn 14.02.2020 v 13:16 ----------

Defakto, pokud si ta sro někde udělá sídlo a bude tam její jediný jednatel a společník v exekuci mít kancelář - nemůže exekutor přijít a posbírat vše, co nebude koupené na fakturu se jménem společnosti? A pokud to bude na poslečnost, kde na to vzal peníze? Půjčka společníka? To uzž je poškození věřitele.

Celá ta úvaha je od a do z špatně, pokud společníkem nebude jiná osoba. Dlužnící si píšou sro na rodiče, rozvedené partnery, apod. Snad neznám idiota, který by to měl na sebe.

---------- Příspěvek doplněn 14.02.2020 v 13:18 ----------

Původně odeslal kolousek
Exekutor přijde, zabaví ti všechno a jestli na to má právo nebo ne musíš řešit soudně. U nový firmy ani nemáš jak prokázat, že ti vznikla nějaká škoda.
Osobní bankrot by byl asi lepší, protože tam už asi naskakujou nesplatitelný penále ne?
Ten ti nikdo nedá, pokud to nemáš jak splatit. A pokud do oddlužení uvede jako příjem že chce podnikat, tak se mu vysmějou.
14.02.2020 13:20
35
Původně odeslal helivrt
A né snad? Exekutor nezkoumá koho ta věc je. Pokud má důvod se domnívat, tak bere. A potom musíš podat vylučovací žalobu. To není zrovna postup který by ti uvolnil ruce při podnikání.
Ale co ti vezme v bytě, kterej není tvůj, všechno zavřeš do skříně a ukážeš mu smlouvu, že vše v bytě je majetkem majitele bytu? Vše si natáčíš, hodíš právníka na telefon a kluci si ještě budou muset skočit do auta pro návleky na boty, aby mohli překročit práh.
14.02.2020 13:23
36
Myslím, že toto téma se už vyčerpalo. V každém případě pokud dlužník ani neví kolik má exekucí, nelze se ani domnívat, že by nějakým skrytým podnikáním vydělal na dluhy, to by určitě musel být super nápad. Takže je třeba zanechat blbin a jít do práce, časem zkusit osobní bankrot, jelikož to je nejjednodušší a nejlevnější řešení, tedy pokud už v minulosti oddlužen nebyl.
14.02.2020 13:25
37
To jsi zažil, nebo sis to vysnil?
To nerýpu, jen se ptám, jestli se exekutor nechá odbýt tím, že obsah skříně není tvůj? Protože stejně bys mohl tvrdit, že v třípokojovém bytě máš pronajatý pouze jeden pokoj a od těch dvou nemáš klíče. Tomu bych se velice divil, kdyby jim to bránilo v přístupu k majetku, když běžně si i vylomí dveře.

---------- Příspěvek doplněn 14.02.2020 v 13:30 ----------

Jak ochránit své věci, když přijde exekutor na tzv. mobiliární exekuci?…

Součástí tohoto článku je i poučení, že prohlášení o vlastnictví věcí není zcela spolehlivou procesní obranou proti soupisu cizí movité věci. Objevují se i názory dokonce o jeho nulových účincích. Posuzování jednotlivých prohlášení je tak ryze individuální a výsledek se odvíjí od konkrétních okolností. Procesně spolehlivějším postupem proti nesprávnému zařazení vybraných movitých věcí do soupisu majetku dlužníka je podání návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu podle § 68 exekučního řádu, který lze podat do 30 dnů ode dne, kdy se navrhovatel dozvěděl o soupisu věci, a to u exekutora, který věc pojal do soupisu [§ 68 odst. 1 exekučního řádu]. Další procesní obranou proti nesprávnému soupisu je podání žaloby na vyloučení věci podle § 267 občanského soudního řádu.
Sepsat si můžeš co chceš... oni ti stejně prolezou byt, všechno olepí a ty pak můžeš shánět doklady. O tom zase někdo rozhoduje a může to prohlásit za účelové.
14.02.2020 14:20
38
A ty si zažil to, co popisuješ, nebo jedna známá povídala? Já to mám z hodně blízký (jednu dobu) druhý ruky.
14.02.2020 15:34
39
Kazdopadne moc dekuju vsem za informace.Ptal jsem se i jinde z rad odborniku,advokata atd a odpoved mam vesmes i tu od Vas vsech ucelenou.Muzu zalozit s.r.o muzu bejt majitel a zaroven jednatel ale exekutor muze zabavit 100% podil a prodat ho v drazbe.Kdyz to udela tak notas pripadne ucet pripadne novemu majiteli :)

ps dluhy nemam ultra velky pocitam max 500k,rad bych platil treba zminene 2000kc mesicne jak se kdesi hovorilo ze to poslanci schvalili...Ale kde nic tu nic a na insolvenci prej memam narok...Nebo mozna jo ale musel bych bejt v okovech ve fabrice na smlouvu a stejne by me ocesali jak vanocni stromecek...Vlitli mi i na penzijni pripojisteni ktery mi platili a zalozili deda s babickou kdyz mi bylo cca 10 let (bylo tam asi 30k).

A ano jsem IDIOT jelikoz dluhy jsem si udelal sam ze sve mladistve nerozvaznosti.Ale jde mi proti srsti ze si uctujou tak nehorazny penale,procenta ze te to znici existencne...

ps2 insolvence se mi stejne nevyplati..Respektive se nevyplati nikomu kdo dluzi cca do milionu a min,jelikoz platite insolvencniho zpravce.Uvedu muj priklad kdybych vyhlasil insolvenci a soud ji uznal tak sem byl pripraven ze budu splacet 7 let....Tak za prve mi rekli ze to splatim i celi a ze se mi nic ani neodpusti,tak za druhe mi rekli ze se mi dluh navysi o cca 96000kc diky odmenam spravci (bere 1000-1200 mesicne)...
Takze rikam ofiko nevim jak rozumne zalozit firmu,slusne podnikat a zaroven bych si dluhy splacel...

Jinak jeste jednou diky za odpovedi ✌️
Upravit/Smazat zprávuUpravit CitovatOdpovědět Přidat k citacím tuto zprávu
14.02.2020 15:58
40
Zadnej ucet nepropadne spolecnikovi, dokud budes jednatele, nemuze na ucet sahnout.

Helivrt, ok, beru, ze to nemusi byt 100%, asi zalezi jakyho mas pravnika a co ti poradi.
14.02.2020 16:01
41
Původně odeslal Tomas1234567890
...ps dluhy nemam ultra velky pocitam max 500k,rad bych platil treba zminene 2000kc mesicne...
V době kdy i prodavačka v Lidlu má skoro průměrnou mzdu, ze které lze s trochou skromnosti klidně ušetřit 10 měsíčně a mít za 4 roky pokoj, tak velkoryse nabízíš splátku 2k, což vychází na 20 let. Tomu říkám přístup!
14.02.2020 16:37
42
Jak zde již bylo několikrát psáno. Exekutor nemůže provádět exekuci na cizí majetek. Majetek firmy = cizí majetek a je jedno jestli je jednatel 100% společník firmy. Exekutor v tomto případě zkoumá, zda jednatel / splečník z firmy pobírá mzdu nebo odměny. Pokud ani jedno, může dojít k odprodeji podílu firmy tj. odprodá dlužníkův podíl ve firmě. Do firmy, tak vstoupí jiný společník a pokud bude 100% podílníkem, tak sám rozhodne jestli si majetek rozdělí pro sebe nebo bude v činnosti firmy pokračovat. Níkdy, ale doopravdy nikdy nemůže kvůli dluhu fyzické osoby exekutor postihnout majetek firmy. Vždy jen podíl a ten se musí vypořádat v rámci exekuce tzn. majetek firmy zůstane majetkem firmy.

Dále k zabavování věcí při osobní exekuci v pronajatém bytě. Exekutor má právo zabavit takový majetek o kterém se domnívá, že je majetkem dlužníka. Nemůže zabavit zákonem stanové věci zejména věci osobní potřeby nebo věci sloužící například k výdělečné činnosti (podnikání). Jesliže se tak stane, je po soupisu majetku možné podat k soudu vylučovací žalobu, samozřejmě s důkazy. Nájemní smlouvu nemusí exekutor ani soud akceptovat, pokud na ni nejsou úředně ověřené podpisy tj. zejména potvrzené datum podpisu, že se nejedná o účelové zúžení majetku dlužníka těsně před samotnou exekucí. Pokud podpisy nejsou ověřené, zbývá jedině čestné prohlášení (svědectví) pronajímatele.

Nežli ale řešit, co exekutor smí a nesmí je 1000x lepší se s exekutorem domluvit. Několikrát jsem známým ze školy nebo ze svého okolí pomáhal s vyřízením exekuce. Vždy to šlo do exktrémů, když dlužník nekomunikoval. Pokud se s exekutorem komunikuje jsem toho názoru, že se lze domluvit naprosto na všem. Mnohdy i na snížení odměny exekutora, pokud si dlužník zařídí například prodej svého majetku sám bez nařízené dražby a exkuci sám vypořádá.
14.02.2020 17:58
43
může sem dát někdo odkaz na alespoň jednu s.r.o v OR, kde je pouze jeden společník a ten 100% podíl je v exekuci? Já jsem žádný takový případ nenašel, proč to tak asi je?
14.02.2020 18:49
44
Původně odeslal rooibosman
může sem dát někdo odkaz na alespoň jednu s.r.o v OR, kde je pouze jeden společník a ten 100% podíl je v exekuci? Já jsem žádný takový případ nenašel, proč to tak asi je?
Tohle? https://or.justice.cz/ias/ui/rejstri...718&typ=PLATNY
14.02.2020 19:51
45
tak to čumím..našel jsi to adhoc nebo se dají takové najít v OR podle nějakého paramatru?
14.02.2020 20:05
46
Samozřejmě, že čistě náhodně :D
14.02.2020 20:26
47
Původně odeslal Wladass
Samozřejmě, že čistě náhodně :D
Pise se tam ale v ty kolonce ze "nemuze nakladat s obchodnim podilem" , chapu to dobre ze tu firmu nedal exekutor do drazby?
14.02.2020 20:44
48
Proč by to dělal? Exekuce je na něj a ne na firmu. Já myslel že už jsi to konečně pochopil.
14.02.2020 20:51
49
Původně odeslal Wladass
Proč by to dělal? Exekuce je na něj a ne na firmu. Já myslel že už jsi to konečně pochopil.
Cili chapu to dobre ze me maximalne znemozni nakladat s podilem,ale normalne budu podnikat bez problemu?Jen stim ze proste nemuzu ten podil ci firmu dal prodat?Tak stim bych problem nemel,za predpokladu ze to neda do drazby.
14.02.2020 21:00
50
Do jaký dražby? to jsi vzal zase kde?
btw: vážně chceš řešit takovýhle levárny veřejně na podnikatelským webu?
14.02.2020 21:03
51
Původně odeslal Wladass
Do jaký dražby? to jsi vzal zase kde?
btw: vážně chceš řešit takovýhle levárny veřejně na podnikatelským webu?
Ja sem dostal z jineho zdroje odpoved typu: exekutor muze zabavit (zastavit ci co) podil spolecnika,nasledne ho muze v drazbe prodat nekomu cizimu cimz by doslo v podstate ke zmene majitele firmy...Tak proto se tu ptam jak mali dite,ale hloupej kdo se nepta prece.

Cili mi odpovez jednoduse na muj vlastni priklad,ja v dluhach zalozim s.r.o kde budu jediny majitel a zaroven jednatel,co se mi teda muze stat nejhorsiho ze strany exekutora?Diky moc
15.02.2020 01:33
52
Původně odeslal Tomas1234567890
Ja sem dostal z jineho zdroje odpoved typu: exekutor muze zabavit (zastavit ci co) podil spolecnika,nasledne ho muze v drazbe prodat nekomu cizimu cimz by doslo v podstate ke zmene majitele firmy...Tak proto se tu ptam jak mali dite,ale hloupej kdo se nepta prece.

Cili mi odpovez jednoduse na muj vlastni priklad,ja v dluhach zalozim s.r.o kde budu jediny majitel a zaroven jednatel,co se mi teda muze stat nejhorsiho ze strany exekutora?Diky moc
Viz moje předchozí odpověď. Exekutor může podíl ve firmě odprodat tj. například formou dražby a to nejen v s. r. o. ale i v komanditní společnosti (podíl komanditisty), tak i například v družstvu tzn. může například dát do dražby i družstevní byt, respektive podíl v družstvu.

Ještě doplním, že založení firmy v EU není řešením. Exekuce může být provedena po celé EU a to na základě Evropského exekučního titulu, který může exekutor u nesporného nároku vydat.
15.02.2020 07:21
53
Vrána byl blázen, ostatní exekutoři to nedělají, protože to z hlediska práva nemá žádnou účinnost.
15.02.2020 09:04
54
8-10 exekucí, cca 500 tisíc dluh a špekulovat jak to pěkně očúrat a nejlépe nezaplatit ani korunu dluhu...Kamarám dlužit 600 tisíc, insolvence, zaplatil 30% a po pěti letech má klid. Tak se nevymlouvej, že je insolvence pro tebe nevýhodná. Chceš splácet 2 tisíce měsíčně, to máš na nějakých 21 let!!!!!!!! Pochybuji, že ti na to exekutor, nebo ti komu dlužíš přistoupí.
15.02.2020 10:49
55
Původně odeslal Tomas1234567890
Ja sem dostal z jineho zdroje odpoved typu: exekutor muze zabavit (zastavit ci co) podil spolecnika,nasledne ho muze v drazbe prodat nekomu cizimu cimz by doslo v podstate ke zmene majitele firmy...Tak proto se tu ptam jak mali dite,ale hloupej kdo se nepta prece.

Cili mi odpovez jednoduse na muj vlastni priklad,ja v dluhach zalozim s.r.o kde budu jediny majitel a zaroven jednatel,co se mi teda muze stat nejhorsiho ze strany exekutora?Diky moc
Nějak mi tvá logika přestává dávat smysl. Ano exekutor ti odstaví podíl, ano můžeš klidně podnikat dál akorát nechápu, proč by jsi budovat firmu, kterou ti exekutor může kdykoliv odprodejem podílu prodat. Ty i snad neuvědomuješ, že pokud z té firmy pokud vytáhneš nějaké peníze tak zase spadnou jen exekutorovi kromě nezabavitelného minima? JInak co tu píšeš o svém odllužení bud to není pravda a nebo si děláš srandu, jelikož smyslem insolvence není zaplatit 100% dluhů, takže akorát ti jsou ruce trošku dozadu. Splácet tebou uvažovaných 2000 Kč měsíčně prakticky nepokryje ani úrok z prodlení a náklady exekutora, takže dluh by jenom dále narůstal. Prostě se v té tvojí žumpě asi utopíš, když se ti nechce jít dělat.
15.02.2020 11:02
56
hoši co tady blábolíte, zákon o korporacích s žádným takovým případem , kdy obchodní podíl nabyde z dražby někdo další nepočítá, vše se děje na základě valné hromady, od kdy může exekutor svolat valnou hromadu? Vše musí běžet přes soud -obchodní rejstřík, nemůže exekutor dát návrh na vklad. Vzpamatujte se a nevalte tu klíny.
15.02.2020 12:23
57
Původně odeslal rooibosman
hoši co tady blábolíte, zákon o korporacích s žádným takovým případem , kdy obchodní podíl nabyde z dražby někdo další nepočítá, vše se děje na základě valné hromady, od kdy může exekutor svolat valnou hromadu? Vše musí běžet přes soud -obchodní rejstřík, nemůže exekutor dát návrh na vklad. Vzpamatujte se a nevalte tu klíny.
Tak jistě víš, že zákon o korporacích rozlišuje podíly převoditelné, omezeně převoditelné a nepřevoditelné. Pokud je podíl zcela nepřevoditelný tj. například ve stanovách je uvedeno, že společníkův podíl může být převeden jen po souhlasu většiny, tak i tento podíl může exekutor odstavit a to tím, že ukončí účast společníka ve firmě. Společník má v tento moment nárok na vypořádání, avšak toto vypořádání místo společníka obdrží exekutor.

Ještě doplním. Nepleť sem valnou hromadu. Dotaz je jasný. Jednatel firmy je 100% společník firmy. Není zde žádný jiný společník. Pokud budou ve firmě například 3 společníci a ve stanovách bude uvedeno, že podíl lze převést jen po souhlasu většiny, tak dojde v případě exekuce na vypořádání podílu.
15.02.2020 12:37
58
Původně odeslal Spouter
Tak jistě víš, že zákon o korporacích rozlišuje podíly převoditelné, omezeně převoditelné a nepřevoditelné. Pokud je podíl zcela nepřevoditelný tj. například ve stanovách je uvedeno, že společníkův podíl může být převeden jen po souhlasu většiny, tak i tento podíl může exekutor odstavit a to tím, že ukončí účast společníka ve firmě. Společník má v tento moment nárok na vypořádání, avšak toto vypořádání místo společníka obdrží exekutor.

Ještě doplním. Nepleť sem valnou hromadu. Dotaz je jasný. Jednatel firmy je 100% společník firmy. Není zde žádný jiný společník. Pokud budou ve firmě například 3 společníci a ve stanovách bude uvedeno, že podíl lze převést jen po souhlasu většiny, tak dojde v případě exekuce na vypořádání podílu.
takže co? Podíl postihne, ale nemůže ho převést, to může udělat jen se souhlasem společníka (ten mu nedá) nebo jiného společníka, ale ten neexistuje. Exekutor sám nic převést nemůže, tam jeho pravomoc nesahá. A bez valné hromady se nic zásadního o společností nerozhodne. Úkon exekutora je v tomto případě jen obstrukce, která věřiteli nic neřeší, exekutor si pouze zaúčtuje úkon.
15.02.2020 12:48
59
Hned prvni clanek na googlu a vyjadreni soudu a pravnicky: Exekutor obstavi podil, soudne se pak da prevest/prodat dal i bez souhlasu spolecnika, paklize je tam ta moznost o prevodu ve stanovach.
15.02.2020 12:57
60
Původně odeslal rooibosman
takže co? Podíl postihne, ale nemůže ho převést, to může udělat jen se souhlasem společníka (ten mu nedá) nebo jiného společníka, ale ten neexistuje. Exekutor sám nic převést nemůže, tam jeho pravomoc nesahá. A bez valné hromady se nic zásadního o společností nerozhodne. Úkon exekutora je v tomto případě jen obstrukce, která věřiteli nic neřeší, exekutor si pouze zaúčtuje úkon.
Jasněji už to napsat nejde. Pokud je podíl nepřevoditelný, tak dojde k vypořádání podílu a toto vypořádání místo společníka obdrží exekutor. Tím účast společníka ve firmě zanikne. Pokud je jen jeden společník, tak je podíl převoditelný a vše může skončit v dražbě.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".