logo
11.02.2020 12:44
1
Mam teraz cas a chcem sa pustit do noveho projektu a rozmyslal som nad niecom z B2B sektoru. Avsak nemam s tym prakticku skusenost. Tak by ma zaujimalo co by mohla byt zaujimava aplikacia/utilita/server/sluzba pre B2B kde ludia z oboru vidia nejake nedostatky?
11.02.2020 13:53
2
Ak chceš mieriť na väčšie/veľké firmy (= čítaj, obsluhuješ jednotky/desiatky zákazníkov), tak prvá vec nad ktorou musíš rozmýšlať je, či sa dokážeš dostať k správnym ľuďom. Ak mieriš na malé firmy, tak či ich dokážeš presvedčiť stovky/tisíce.

Pre veľkých sú zaujímavé veci týkajúce sa regulácií (hromada noviniek prakticky každoročne), customer experience, kvantitatívna analýza, AI.
11.02.2020 14:30
3
Dělat produkt bez zákazníků je blbé :). Dobré je třeba jít do pár firem, zjistit co je tíží a najít něco co můžeš levně udělat a dobře prodat vícekrát.

Z mého pohledu, u B2B buď máš jednotky klientů a řešení, které děláš pro ně na zakázku zároveň nabízíš i jinde (tak to dělám třeba já) nebo komunikuješ se spoustou potenciálních klientů (veletrhy, osobní vztahy, golf atd. atd.) a hledáš něco co trápí více z nich a poté jim nabízíš řešení, na tohle potřebuješ mít komunikačně aktivní. Existuje samozřejmě třetí způsob, vymyslet si problém a řešení sám a pak to jít nabízet, ale ze zkušenosti jsem k tomuhle skeptický, spousta mých kamarádů takhle živoří ve svých firmách, měli dobrej nápad, ale zapomněli, že potřebují i dobrého klienta, který má stejný problém...