logo
10.02.2020 15:08
1
Nemáte někdo informace zda v ČR někdo poskytuje platební terminály včetně API se kterým by se dalo komunikovat s webovou aplikací?
Potřebuji přenést z webové stránky do platebního terminálu částku k úhradě a získat zpět výsledek platby.

Co se právě děje na Webtrhu?

10.02.2020 15:25
2
urcite nie, takto financne transakcie absolutne nefunguju ani nemozu(nastuduj si PCI-DSS). ked ide o web preco riesis terminal a nie normalnu platobnu branu?
10.02.2020 15:40
3
Třeba z důvodu, že máme k eshopu pokladní aplikaci fungující jako web stránky a zákazník potřebuje zaplatit fyzickou kartou a ne platební bránou.
Pokud bych měl tuto webovou stránku otevřenou v prohlížeči na andoridu, tak s tím nemám problém a díky naprogramované pomocné aplikaci to funguje naprosto v pohodě. Bohužel omezení které v adroidu neustále přibývají v rámci "úspory" energie, se stává tato platforma nepoužitelná (odpojování bluetooth zařízení, vypínání procesů na pozadí, vypínání komunikace běžících socketů při nečinnosti, nemožnost mít jej nonstop zapnutý bez vypínání, nepřehrávání zvuků dokud se neprovede interakce na stránce, ...) Z těchto důvodů musí běžet stránka na prohlížeči ve windows.
Jako řešení bych v nouzi viděl naprogramování windows aplikace zajišťující komunikaci mezi webem (websocket) a terminálem (GPE protokol).
V zahraničí jsou i poskytovatelé služeb (např. eConduit) kteří toto umí, mělo by to u nás poskytovat REVO Payment, ale ti ve skutečnosti vůbec netuší že něco takového existuje ač jejich zařízení prošla na o certifikací
10.02.2020 15:58
4
lze to. Terminál může být spojený s nějakým počítačem po síti nebo přes usb/serial port, z počítače pak je možné do terminálu dávat částku (takhle přece fungují platební terminály např. v supermarketech). Přímo samotná webová aplikace s tím ale takhle nemůže komunikovat, musí komunikovat s něčím co je na PC, ke kterému je připojený terminál nebo případně běžet přímo na tom PC. Pokud ale chceš, aby s terminálem komunikoval přímo webový prohlížeč, musíš si opět udělat mezičlánek (api), na tom PC, s kterým stránka bude moci pracovat.

node: nevím, jestli si to nepleteš s něčím jiným, podle mě PCI DSS s tím nemá moc společného, mám ho nastudované od hlavy k patě
10.02.2020 16:30
5
tomas: mozno som zle pochopil otazku.
10.02.2020 19:58
6
Řešením by asi mohlo být použití terminálů Ingenico Tetra a do nich vytvořit Web aplikaci, která se spojí přes websocket se serverem a bude čekat na zprávu že má provést platbu a po jejím dokončení odešle odpověď.
12.02.2020 21:28
7
Dejte do vyhledávače: GPE platební terminál. Moc nechápu, proč se ptáte tady. Tady bude spíš problém najít někoho, kdo Vám tu Vaši aplikaci prointegruje.