Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Nárok ÚP na přístup k pracovní smlouvě?

 1. Zdravím,

  byl jsem teď čtvrt roku na pracáku, než jsem si našel a vyběhal lepší práci.

  Budu tedy ukončovat pracák. Překvapilo mne ale, že paní z pracáku po mě chce vidět moji pracovní smlouvu. Do toho pracáku snad nic není, ne?

  Přeci to, že jsem se na pracák zaregistroval, bylo dobrovolné a nemusel jsem. Proč to tedy nemohu stejně tak dobrovolně ukončit, bez nějakých obstrukcí?

  Stát pak bude mít tak jako tak info od nového zaměstanvatele, že ten mě zaměstnává. Rozumíte někdo tomu, o co jim teda jde?

  Je to jen aktivita nějaké úřednice nebo má pracák takový požadavek opřen o nějaký zákon?

  Hrozí mi nějaká pokuta nebo něco, pokud tomu pracáku pouze napíšu třeba jen nějaké čestné prohlášení, že budu od toho a toho data zaměstnán u té a té společnosti (místo toho, abych jim ukázal požadovanou smlouvu)?

  Dík moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nemusel, ale chtěl jste podpodu a neplatit si sám ZP.
  Jaké tajné info obsahuje pracovní smlouva kromě zaměstnavatele, místa a druhu výkonu práce a datum začátku pracovního poměru?
  Také jste souhlasil a slíbil nahlásit nástup do zaměstnání nejpozději v den nástupu.

  Také můžete bez dalšího požádat o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání. Nemyslím, že budou potíže.

 4. Citace Původně odeslal takatom Zobrazit příspěvek
  Nemusel, ale chtěl jste podpodu a neplatit si sám ZP.
  Jaké tajné info obsahuje pracovní smlouva kromě zaměstnavatele, místa a druhu výkonu práce a datum začátku pracovního poměru?
  Také jste souhlasil a slíbil nahlásit nástup do zaměstnání nejpozději v den nástupu.

  Také můžete bez dalšího požádat o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání. Nemyslím, že budou potíže.
  Ale musel, minimálně ho stát tlačil tím, že i když je nezaměstnaný, musí platit daň - Zdravotní Pojištovny, což je asi cca 1600 Kč/měsíc

 5. Re WeThor:
  Co tak dočíst alespoň první větu příspěvku...?:-)))

 6. Nemusíš jej nič ukazovať. Nech ti úradníčka napíše že k tomu a tomu dátumu žiadaš o vyradenie z ÚP, to jej podpíš a dovi.

 7. @WeThor Ten výklad se mi moc nezdá, částka ZP není likvidační a pán sám píše, že tam šel dobrovolně...

 8. Citace Původně odeslal exander Zobrazit příspěvek
  @WeThor Ten výklad se mi moc nezdá, částka ZP není likvidační a pán sám píše, že tam šel dobrovolně...
  Ten výklad je správný.. Je to vychcaný systém, kde vám za přepážkou paní z pracáku řekne, je to dobrovolné evidovat se na ÚP. Ale na druhou stranu, stát vám nedává na výběr, pokud jste "socka" a nechcete být v exekuci, kvůli neplacení Zdravotní pojištovny.

  Placení ZP (1600 Kč/měsíc) pro člověka, který nemá rezervy, nemá jak platit nájem, je likvidační. Ale jak se říká, sytý hladovému nevěří. :D

 9. @WeThor Ten vychcaný budete Vy. I když nebudete platit ZP celý rok, tak se nic moc nestane. Měli by Vám vyměřit penále, ale prakticky je promíjí každému, kdo si požádá. Taky můžete pojišťovnu informovat, že zrovna nebude mít. Ten systém je tak vstřícný a solidární, že se vůbec divím, že funguje. Musel byste neplatit roky a zapírat se, aby to byl nějaký problém.

 10. Citace Původně odeslal exander Zobrazit příspěvek
  @WeThor Ten vychcaný budete Vy. I když nebudete platit ZP celý rok, tak se nic moc nestane. Měli by Vám vyměřit penále, ale prakticky je promíjí každému, kdo si požádá. Taky můžete pojišťovnu informovat, že zrovna nebude mít. Ten systém je tak vstřícný a solidární, že se vůbec divím, že funguje. Musel byste neplatit roky a zapírat se, aby to byl nějaký problém.
  Teorie je hezká, ale praxe jiná. Byl jste vůbec v životě v nějaké hmotné nouzi, nebo bez peněz? Občas to člověku otevře oči a zůstane stát nohama pevně na zemi , a nejenom, když třeba pak následně zbohatne .. Znovu opakuji citát, který se k Vám dobře hodí: Sytý hladovému nevěří. :)

Hostujeme u Server powered by TELE3