Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Může mobilní verze negativně ovlivnit pozice?

 1. Nenašel jsem k tomu žádné údaje, tak to zkusím, jestli s tím někdo máte zkušenosti ...

  Předpokládejme, že každá stránka má nějaký interní rank, podle kterého Google rozhodne, na jaké pozici jí na konkrétní klíčové slovo umístí.

  Jak bude postupovat v případě, kdy web má mobilní verzi na subdoméně?

  Např.
  https://www.domena.cz/kategorie = kategorie na hlavním webu
  https://mob.domena.cz/kategorie = kategorie na mobilním webu

  Na hlavním webu je uvedena v hlavičce alternativa:
  Kód:
  <link rel="alternate" media="only screen and (max-width: 1024px)" href="https://mob.domena.cz/kategorie">
  (není to čisté AMP, takže AMP alternativa se nepoužívá, jinak se to Google nelíbí)

  Na mobilním webu zase zpátky kanonická adresa:
  Kód:
  <link rel="canonical" href="https://www.domena.cz/kategorie" />
  a) mobilní a hlavní verze jsou na odlišných systémech
  b) mobilní verze je značně očesaná, nejsou tam např. popisy kategorií nebo jsou zkrácené
  c) mobilní verze nemá žádné externí příchozí zpětné odkazy
  d) Google web identifikoval jako Mobile First

  OTÁZKA
  Jak bude Google počítat interní rank resp. máte někdo zkušenosti, že taková mobilní verze díky absenci odkazů, případně obsahu může ovlivnit pozice?

  (snažím se přijít na to, proč web, který jasně převyšuje z hlediska SEO určitou konkurenci - měřeno všechno možné, má dobré pozice na produkty, ale ne na kategorie)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Proč v dnešní době mobilní web na subdoméně? Zbytečně ztrácíte "body". Udělejte responzivní web a tyhle starosti ti odpadnou.

 4. Je ekonomicky nevyhodne mit dve odlisne verze webu. Staci spravne responsivni web, ktery bude dobre funkcni jak na mob. zarizenich tak desktopu.
  Pak se neresi dve verze webu. ulezita je rychlost webua obsah. Cim pomalejsi a blbejsi dana stranka na mobilu je, tim blbejsi.

 5. :Pavel Tady není otázka proč, ale jestli se ztrácí body. Naposledy, když jsem tu něco psal o pomlčce, chtěl si po mně link na výsledek výzkumu. Tak se ptám - máš s tím praktické zkušenosti, že se skutečně ty body ztrácí? Měřil si někdy stejnou situaci nebo si někde četl, že to tak je?

  :Oleg Ekonomicky ne nezbytně, zvlášť když PC verze je přirostlá k systému, který se nedá rychle nahradit. S tou rychlostí vím, co nevím je, jak to počítá, když je to takto rozdělené, proto se na to ptám.

  Samotný web responzivní je, ale není tak přehledný a rychlý jako mob. verze, tj. je to takový kompromis. Prostě ta mobilní verze je pro zákazníky lepší, je tam rozdíl cca 40% v rámci okamžitého opuštění, i když v konverzích to zase taková výhra není.

  Jde o to, že jsem před rozhodnutím, jestli tu mobilní verzi vypnout nebo ne. Pokud by se tím získaly pozice (obvykle chybí nějakých 15 pozic do slušného trafficu), tak by se to vyplatilo, pokud to ale zruším, a Google mi to sundá, tak je to průšvih.

 6. ano, google přikládá velko váhu rychlosti a respozivitě webu, stejně tak jako čistotě kódu

 7. Citace Původně odeslal Exitek Zobrazit příspěvek
  ano, google přikládá velko váhu rychlosti a respozivitě webu, stejně tak jako čistotě kódu
  To víme, ale jak bude počítat tenhle případ? Vezme rychlost mobilní verze a celkový linkjuice? Nebo to zprůměruje? Nebo bude počítat pozice zvlášť pro mobilní a nemobilní web a jak?

 8. tězko říct, ale řekl bych že většina názoru bude pouze odhad, zkuste oslovit někoho kdo by mohl vědět, např Pavel Unger nebo Filip Podstavec ...

 9. Citace Původně odeslal Engineer Zobrazit příspěvek

  Jak bude postupovat v případě, kdy web má mobilní verzi na subdoméně?
  Bude to posudzovať ako nový web, ktorý nič nededí z hlavnej domény.

 10. Citace Původně odeslal Engineer Zobrazit příspěvek

  :Oleg Ekonomicky ne nezbytně, zvlášť když PC verze je přirostlá k systému, který se nedá rychle nahradit. S tou rychlostí vím, co nevím je, jak to počítá, když je to takto rozdělené, proto se na to ptám.
  No, google rankuje rychlost webu podle UA a ve vysledku zobrazi ty lepsi (rychlost, responsivita, obsah pro mobil). Alespon co jsem sam vypozoroval na vlastnich projektech. Kdyz jsem naposledy vylepsoval rychlost webu, tak ziskal lepsi pozici. Nicmene, mam maly vzorek webu, cca 8, nemohu to rici na 100 %

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3