Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Prodej webu na webtrhu

 1. Dobrý den všem. Koukala jsem zde na prodeje všemožných webů. Ať uz eshopu nebo různých affil webů. Některé se tady prodávají za pár tisicovek.
  Zajímalo by mě, jestli opravdu můžou případnému kupujícímu k něčemu být a mohou fungovat a vydělávat nebo je to jen past pro nezkušené?
  Diky za názory
  Dana

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jak co a jak od koho. Často si tu všímám, že nějaký amatér (už jen dle formy, jakým e-shop popisuje), nakliká web na nějaké platformě a prodává ho tu. Já jsem třeba teď kupoval weby, které potřebují od základu předělat, ale bral jsem to kvůli obsahu nebo doméně nebo uživatelské základně.

  Je třeba si spíše zvážit, co od toho čekáte. Většina levných webů zde rozhodně není na dlouhodobý provoz. Spíše na rychlý start a postupné předělání. Také je otázka kvality odvedené práce. Hotové weby, co jsem koupil, byly spíše odpad. Často na Wordpressu, špatně optimalizované, většinou na free šablonách a pluginech. Logicky od webu za pár stovek/tisíc nemůžete čekat zázraky.

 4. Ne, většina jich nemá smysl vůbec kupovat. V praxi platí, že pokud mi něco vydělává, tak je přeci nelogické to prodávat. Vyjimkou jsou projekty, kde majitel opravdu nestíhá (má více projektů) a nebo se chce jednoduše posunout na nový projekt. To je ale tak 1% případů. Většinou to nevydělává vůbec nic, nebo prodej argumentuje právě posunutím focusu na jiný projekt, ale to je často jen takový psychologický blept. Takže nikdo Ti asi nedá přesnou radu, ale čistě statisticky se to nevyplatí. Je lepší rozjet něco úplně svého.

  Já za svých studentských let (kolem 2013-2014) jsem tu nějaké e-shopy prodal za slušné peníze. Dokonce nevydělávaly vůbec nic, ale měly custom CMS a grafiku na míru, takže pro nového majitele to smysl i value mělo. Dokonce oba e-shopy pár let fungovaly a generovaly slušný zisk. Ale jak se tu prodávají ty rychlokvašky na shop-tetu, tak to snad nemůže ani nikdo myslet vážně :D

  A jak píše Pavel. Tohle asi bude jeden ze zásadních důvodů, proč se tu vůbec něco kupuje. Kvůli doméně. Smazat obsah a využít doménu.

 5. Ja spíš jen tak koukám pro známou. Je ted doma na nemocenské dlouhodobě a ráda by nějaký privydelek z domu.
  Koukala jsem například na tohle
  Prodej dvou affiliate webů (hromadné slevy + dovolená)
  Jestli by vůbec melo smysl za tohle dávat peníze.

 6. Napíšu to jasně a stručně, většina je past na neznalé kupující. Položte si otázku u té většiny webů, proč by to jinak prodávali a zbavovali se toho..

 7. Citace Původně odeslal Dana.nova Zobrazit příspěvek
  Ja spíš jen tak koukám pro známou. Je ted doma na nemocenské dlouhodobě a ráda by nějaký privydelek z domu.
  Koukala jsem například na tohle
  Prodej dvou affiliate webů (hromadné slevy + dovolená)
  Jestli by vůbec melo smysl za tohle dávat peníze.
  Asi není třeba říkat, že "není třeba nic dělat" je hloupost, ale už jen od pohledu:
  • Počítejte s tím, že bude třeba investovat minimálně časem do lepšího designu
  • Počítejte s tím, že aby Vám to něco vydělalo, musíte tam dostat lidi

  Pokud chcete provozovat na tomto systému, vyžádejte si možnost projít kód s někým, kdo tomu rozumí. Nedávno jsem zde koupil web, který byl napsaný v PHP 5.4 (musel jsem ho narychlo upgradovat alespoň pro PHP 5.6) a veškeré dotazy do databáze byly neošetřené proti tzv. SQL Injection. Takový web provozovat je sebevražda.

 8. Citace Původně odeslal Dana.nova Zobrazit příspěvek
  Dobrý den všem. Koukala jsem zde na prodeje všemožných webů. Ať uz eshopu nebo různých affil webů. Některé se tady prodávají za pár tisicovek.
  Zajímalo by mě, jestli opravdu můžou případnému kupujícímu k něčemu být a mohou fungovat a vydělávat nebo je to jen past pro nezkušené?
  Diky za názory
  Dana
  Nie,
  v drvivej väčšine sú to fajky, v obrate, v návštevnosti a pod.

  Nič z tade nekupovať!

 9. Já si to právě myslela, proč by výdělečně weby nekdo prodával a není třeba nic dělat je taky samozřejmě divné. To by asi měli vsichni weby a nic nedelali

 10. Proč by někdo nemohl prodávat výdělečný web? Co je to zase za pytlíkování tady.. Výdělečné weby se tu samozřejmě prodávají viz. Placla
  Nicméně v malém množství, protože tu prostě pro ně není kupní síla.

 11. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Nicméně v malém množství, protože tu prostě pro ně není kupní síla.
  Z mého pohledu tu spíš není ta kvalita.

 12. Zeptám se ještě jinak. Myslíte, že je reálné při koupi jednoho z webů uvedeného výše vytěžit měsíční zisk aspoň pár tisíc? Navic pro člověka úplně bez zkušeností? Asi těžko, že?
  Jak říkám, je to pro kamaradku co je doma a ráda by privydelek nějakých pár tisic. Ja s tim také žádné zkušenosti nemám a představa že bych koupila nějaký web, tak bych asi úplně nevěděla co a jak

 13. Poslední dobou tady pár zajímavých prodejů bylo, třeba ten e-shop s kabelkami, ale zatím se zřejmě neprodal - ono je u něčeho, co se prodává za řádově statisíce (a není to nesmysl) dost těžké najít relevantního kupce, který ví co s tím dělat, obávám se, že i pokud takový web je potenciálně dobrá investice, tak má jen velmi specifickou cílovku, která by o tom mohla uvažovat.

  Jinak obecně bych se držel toho, že pokud s něčím nemám zkušenosti, tak nemá smysl od někoho kupovat projekt a doufat, že to poběží nějak samo. Kdyby to tak bylo, tak to ti lidé neprodávají.

 14. Citace Původně odeslal Dana.nova Zobrazit příspěvek
  Ja spíš jen tak koukám pro známou. Je ted doma na nemocenské dlouhodobě a ráda by nějaký privydelek z domu.
  Koukala jsem například na tohle
  Prodej dvou affiliate webů (hromadné slevy + dovolená)
  Jestli by vůbec melo smysl za tohle dávat peníze.
  Od toho prodejce jsem kupoval jeden podobný projekt. Komunikace a celkově vše Ok. V tom problém mít nebudete. Ale nakonec jsem to nechal padnout. Tyhle weby prostě nikdy nebudou moct konkurovat slevomatům atd.. I když byla nasazena kampan na google, fb stránka atd.. tak prodeje v minimálních částkách a provizích a vložený čas, energie a finance se nevrátili. Takže jsem to odstavil úplně a nechal padnout.

  Ale zase se tu pořád prodávají půjčkové weby tak jsem jeden taky naflákal za den, ne na Wordpress a ten si alespon na sebe vydělal. A podařilo mi ho po pás týdnech i tady prodat asi za 5000. Ale dotyčný si ani nebyl schopný předělat odkazy na svoje affilate a tak mi web ještě nějakou pětistovku vydělal i po prodeji a nakonec to kupující taky nechal padnout.

 15. Citace Původně odeslal Dana.nova Zobrazit příspěvek
  Zeptám se ještě jinak. Myslíte, že je reálné při koupi jednoho z webů uvedeného výše vytěžit měsíční zisk aspoň pár tisíc? Navic pro člověka úplně bez zkušeností? Asi těžko, že?
  Jak říkám, je to pro kamaradku co je doma a ráda by privydelek nějakých pár tisic. Ja s tim také žádné zkušenosti nemám a představa že bych koupila nějaký web, tak bych asi úplně nevěděla co a jak
  Tak to je opravdu, ale opravdu nereálné. Vytěžit z affilu pár tisíc měsíčně, když tomu člověk ani nerozumí. Affil nejede sám, i když je to tak prezentováno. A opravdu výdělečné affil projekty (půjčky) se těžko poperete ve vyhledávačích s Volsorem. Pokud nemá paní aspoň základy stavby webu, tušení kam by se mohl tak zkopírovat HTML kód a jak funguje propagace případně PPC, když není u klienta zakázán nebo ads, tak se opravdu nechytne. Vydělat každý měsíc na affilu pár tisíc se nepovede mnohdy ani zkušeným harcovnikum.

 16. Noo nějak tak jak tady píšete jsem si myslela, že to bude a ze by to byly spíš vyhozené peníze. Protože známá má v tomhle směru opravdu nulové zkušenosti. Každopádně diky moc za vaše názory

 17. Citace Původně odeslal Dana.nova Zobrazit příspěvek
  Noo nějak tak jak tady píšete jsem si myslela, že to bude a ze by to byly spíš vyhozené peníze. Protože známá má v tomhle směru opravdu nulové zkušenosti. Každopádně diky moc za vaše názory
  Ale tak třeba by to nebyli vyhozené peníze. Když nezkusí tak nebude vědět. Ale osobně bych zkusil webhosting a doména cca 300-400 za rok. Bud nahodit sama a nebo někoho požádat aby nahodil wordpress a udělat nějaký magazín. Něco čemu rozumí. Něco tématického. Pokud je doma a má čas tak může psát články. Postupně ty články bude zlepšovat, začne nabízet placené články na svém webu, reklamní bannery na webu atd.. Vše tématicky zaměřené. Jen to nesmí být další tisící web. Musí to být něco ideálně unikátního.

  Zas nejde vše zatracovat. Zkusit se musí vše. Každopádně půjčkovým webům a těmhle vyhledávačům slev bych se osobně vyhnul. Toho je spousty a slevomat a volsor asi nikdy netrufnete bez znalostí (a pravděpodobně ani s nima).

 18. Ani Webtrh nebyl mezi prodeji webu. Takze asi tak. Naposled se tu prodala za 1,2 milionu (vcetne kreditu) PlaCla. A to jako zanedbany projekt, ktery by bez novych funkci a zachrany reputace byl do pul roku mrtev. Byvaly majitel se chtel zbavit dluhu, pricemz uz rok a pul na rozvoj sluzby kaslal, protoze resil osobni veci. Takze tezko tu koupit neco skutecne prosperujiciho. Takhle verejne se prodava jen to, co uz prodavajicim neprinasi zisk a stoji starosti. V drtive vetsine nezapocitavaji do nakladu cas nutny na udrzbu, natoz cas nutny na rozvoj.

  Rozjety byznys s presne definovanymi procesy, zamestnanci atd. se prodava primo. Proste si tu firmu vyhlednete, na prodej pripravite a koupite.

 19. Proto placla běží stále na staré verzi php?

 20. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Proto placla běží stále na staré verzi php?
  Tak to je tim, ze jsme se radeji soustredili na nove funkce. Aktualizace na vyssi verzi vic objednavek neprinese. Ale jestli Vas to potesi, pisu to mezi ukoly a povysit muzeme do ctrnacti dnu.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3