Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 22 z 22

Odkud je možné získávat obrázky pro vlastní web?

 1. Zdravím vás,
  měl bych dotaz, když si tvořím web, tak bych chtěl k vlastnímu textu přikládat i hodící se obrázky.
  Je možné některé obrázky odněkud stahovat a používat je na svém webu? Nevím totiž odkud bych mohl obrázky na daná témata získávat.
  Děkuju

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Vyhoogli si free images. Já osobně jedu pixabay.com

 4. Vložit IG třeba?
  Freefotobanky
  Google vyhledávání - se zaškrtnutím "pro komerční účely"

  Nikdy se ale nebudeš zcela jistý, že ti někdo nezaklepe na dveře :-) ... jen s tím IG by asi problém být neměl.

 5. Pro svůj magazín MořeZábavy.cz využívám Pexels.com. Všechny fotografie na té stránce jsou volně zdarma a to i pro komerční užití. Na oplátku můžeš autorům na jejich tvorbu přispět, zcela dobrovolně.

 6. Pro komerční účely používám pexels.com nebo unsplash.com, tam jsou zdarma. K obrázkům z jiných webů je dobré přidat alespoň citace zdroje

 7. Super podívám se na vaše odkazy, z těch mohu stáhnout i upravovat a používat na mém webu vpohodě?
  Co je to to IG jak psal aramis1?

  A ještě ohledně vkládání videjí to děláte jak? Mohu z YouTube, Streamu nebo ne?
  Děkuju

 8. V době, kdy se kvalitní fotky dají pořídit z fotobank za prá korun, považuju free fotobanky za zbytečné riziko. Tam nikdo práva neřeší, takže nikdo negarantuje, že fotka není třeba odněkud ukradená, nahradná a že po to tobě nebude chtít někdo něco vymahat. Detailněji to máš rozepsané třeba tady http://fotobanky.cz/proc-nepouzivat-...obrazky-zdarma

 9. Citace Původně odeslal duben Zobrazit příspěvek
  V době, kdy se kvalitní fotky dají pořídit z fotobank za prá korun, považuju free fotobanky za zbytečné riziko. Tam nikdo práva neřeší, takže nikdo negarantuje, že fotka není třeba odněkud ukradená, nahradná a že po to tobě nebude chtít někdo něco vymahat. Detailněji to máš rozepsané třeba tady http://fotobanky.cz/proc-nepouzivat-...obrazky-zdarma
  Souhlasím že v dnešní době lze koupit fotky levně, ale nelze očekávat že na menší blogísek budou lidi kupovat fotky. Tam je např. Pixabay naprosto v pohodě služba. Nicméně, mnohem větši právní jistota jsou samozřejmě placené fotobanky. Bohužel ani u nich to není stoprocentní. I přes jejich výrazně lepší prověřování se může stát že tam pronikne fotka na kterou nemá "vkladatel" oprávnění. Já se o tom bavil s Petrou Dolejšovou z e-legal kde se na to specializují, jak se to dál řeší. A je to prostě problém, často to funguje tak že tě popotahuje nějaká vymahačská agentura s tím že škodu máš vymáhat po fotobance. A to často bývá problém, protože sídlo mají mimo naší jurisdikci např. ve státech. Takže bys musel žalovat tam. Což samozřejmě nevyjde levně.

 10. Rozhodne kupovat fotky, nas porad fakovali ohledne fotografii na webech, nastesti jsme vzdy meli licence k dolozeni, naposled to bylo v rok 2018, ohledne fotky koupene na Depositphotos.  Uz jsem se na podobnych chtel taky zahojit, protoze me to osobne fakt hodne obtezovalo, nakonec jsem tyto weby opustil a dal neresil co a jak.
  Btw co vyzva to +10 % az +50 % k vymahane castce.

 11. Jaká fotobanka je cenově nejpřijatelnější, když potřebuji na své webové stránky 5-10 fotografií měsíčně?

 12. Doporučuji určitě koupit, stojí to opravdu pár korun.
  Fotobanka Samphotostock.cz - miliony kreativních fotografií on-line za skvělé…

  Pomáhali jsme několika klientům, kteří se spoléhali na free galerie a byli poměrně nešťastní z vymáhací aktivity media agentur, konkrétně isify a LogiCallu, kdy vymáhali dvojnásobek obvyklé ceny licence.

  Nestojí to za to.

  Eliška Havlíková
  Naposledy upravil Petr Široký : 13.02.2020 v 11:54

 13. Zdravím vás,
  to už si vyberu z vašich návrhů pro obrázky, děkuju.
  Co bych ale ještě potřeboval vědět, odkud mohu brát videa? Je možné videa z YouTube a Streamu zobrazovat na svém webu?
  Děkuju

 14. Zdravím,
  na YouTube si lze zafiltrovat videa , která jsou pod licencí Creative Commons. Tato licence umožňuje další využití, šíření avšak CC má několik podlicencí, které je nutné nastudovat. Je CC s možností nekomerčního užití. CC s možností úprav, ale i bez možnosti úprav. Googlujte, nezabere to tolik času a na většině stránek je to dobře vysvětleno.

 15. Citace Původně odeslal Eliška Havlíková Zobrazit příspěvek
  Doporučuji určitě koupit, stojí to opravdu pár korun.
  Fotobanka Samphotostock.cz - miliony kreativních fotografií on-line za skvělé…

  Pomáhali jsme několika klientům, kteří se spoléhali na free galerie a byli poměrně nešťastní z vymáhací aktivity media agentur, konkrétně isify a LogiCallu, kdy vymáhali dvojnásobek obvyklé ceny licence.

  Nestojí to za to.

  Eliška Havlíková
  Webhosting Blnoun - 29Kč/měs. a webovky v ceně
  Máš tu dva příspěvky a na obou máš reklamu na ten nejhorší hosting na světě, který už jednou dostal pokutu za spam a jede si dál.
  Že vám není zle ze sebe. Ostuda.
  Naposledy upravil Wladass : 13.02.2020 v 12:04

 16. ježiš, banán ještě funguje? :) je tam ještě ten banán.. jak se jmenuje.. už nevím jak se jmenovala ta postavička směšná...

 17. Citace Původně odeslal Eliška Havlíková Zobrazit příspěvek
  Doporučuji určitě koupit, stojí to opravdu pár korun.
  Fotobanka Samphotostock.cz - miliony kreativních fotografií on-line za skvělé…
  Tohle je nejméně důvěryhodně vypadající fotobanka, kterou jsem kdy viděl. Gratuluji. Odkazy na banán jsem smazal, mám je nahradit nějakým vhodným konkurenčním hostingem?

 18. Sakra Petře. Pavel se ptal, tak jsem mu chtěl ukázat vzpomínku v podobě YT videa.

 19. Tady je uprostřed přehled všech možných fotobank (do dost z nich nahrávám i své fotky a videa) http://microstocktools.com/, co takhle nebýt až tak moc líný, proklikat si to, projít jaké má aktuálně kdo akce, kdo ma nejlepší cenové balíčky, nebo jednorázové ceny fotek a případně i videí a podle toho se rozhodnout?

  Chápu, že člověk na začátku potřebuje poradit, aby nešlápnul vedle a nedělal něco nelegálně. Ale neměl by být zase přehnaně líný ;)

 20. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Tohle je nejméně důvěryhodně vypadající fotobanka, kterou jsem kdy viděl. Gratuluji. Odkazy na banán jsem smazal, mám je nahradit nějakým vhodným konkurenčním hostingem?
  Zajímalo by mě jak se rozpoznává ta správně důvěryhodná fotobanka? Když řeknu A, mělo by být řečeno i B, jinak diskuze postrádá smysl (pravda, kdo dnes vyargumentování v diskuzi očekává)? Je snad důvěryhodnější nějaký Kyperský provozovatel, nebo naopak fotobanka s českým IČ, uzavřenou smlouvou a tím pádem je jakž takž závazek i vymahatelný (narozdíl od té pdf licence z Kypru, kterou si můžete pak maximálně vytapetovat). Pokud ale máte zkušenosti, že tato fotobanka prodává licence, ke kterým nemá práva, kradené fotky apod...? Protože co jiného si představit pod "Tohle je nejméně důvěryhodně vypadající fotobanka".

 21. Protože ta fotobanka vypadá, jako kdyby si nechali dělat design u banánu, tedy během odpoledne.

  Vůbec neřeším moderní trendy, řeším základní dojem, který to na mě vyvolává. A pokud tohle vypadá o poznání hůř, méně profesionálně a kompetentně než lecjaká fotobanka zdarma, kde se o věci starají, tak nevidím důvod se zajímat o to, jaký projekt to je.

  Absolutně mě nezajímá české IČ (zkoušíte na mě argumentaci typu "český výrobek"?), a pokud zjistím, že je tam nějaké spojení s banánem, tak už se vůbec nemůžeme bavit o jakékoliv serióznosti. Vybudovat si pověst trvá dlouho, a ztratit se dá během vteřiny.

 22. A to nemusíme ani zmiňovat, že vlastní obsah nemají, jen přeprodávají licence odjinud, protože třeba stránka pro fotografy se teprve připravuje = reseller. A není nic lepšího než se za pár let prokazovat licencí dávno zaniklého webu, který se neuchytil ;)

  Ono stačí, že za tím stojí banán a důvěryhodnost je pryč, i kdyby to jinak bylo dokonalé.

 23. Citace Původně odeslal PavelPol Zobrazit příspěvek
  Zdravím vás,
  měl bych dotaz, když si tvořím web, tak bych chtěl k vlastnímu textu přikládat i hodící se obrázky.
  Je možné některé obrázky odněkud stahovat a používat je na svém webu? Nevím totiž odkud bych mohl obrázky na daná témata získávat. run 3
  Děkuju
  Unsplash, pinterest, flickr, Pixabay, Pexels, SuperFamous, Picjumbo, Gratisography, MorgueFile, FreeImages, LittleVisuals, Picography, Getrefe, Burst ....

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3