logo
29.03.2020 08:35
151
Původně odeslal Aleš Jiříček
Diky za odpoved. Ja jsem takovej rozpolcenej... Jsem rad, ze tu mame opatreni, ktera zabranila tomu, abysme to tu meli jako italie/spain/usa kde bud dochazi nebo bude dochazet k pretizeni zdravotnictvi a krome korony budou lidi umirat i na beznejsi veci ciste protoze na ne nebylo misto v systemu... Ale vidim to podobne s tou ekonomikou, Jizni korea ukazuje, ze kdyz lidi prestanou delat ramena a zacnou se chovat nejakym zpusobem tak to jde drzet aniz by se zastavila ekonomika... Na druhou stranu, jsme prave ten narod namyslenejch uzasnacku co maj vsehcno na haku a tak asi ta korejska cesta nebyla bez tech opatreni vlastne mozna - vsak i po opatrenich lidi na nejakou upravu chovani uplne srali...

Nejak doufam, ze se lidi trochu proberou a az se to zacne uvolnovat, tak nezacnou blbnout a budou dal dodrzovat nejaky standardy hygieny a social distancingu abychom mohli fungovat, ale zaroven si nezadelali na dalsi pruser. Jenze to je to, ze to nikdo nerika v mediich, nedela se z toho socialni standard, nechava se narodem probihat spousty dezinformaci a tvrdackejch nazoru. Kazdej mladej blbec si mysli, ze kdyz on je nesmrtelnej, tak na to muze kaslat... A tohle je neco co to nakonec muze rozpoutat i u nas. No, snad se takovych najde co nejmin. A cisla z US jsou ted teda zajimavy... tam jsem zvedavej jak to s tim jejich zajimavym systemem zdravotnictvi zvladnou.

Jižní koreu dává za příklad kde kdo, ale nikoho nezajímá podstata jejich chování a to je uniformita. Oni mají defakto vojenský režim a každý je tam od mala indoktrinován poslouchat a chovat se podle většiny. Jak někdo psal, i auta se tam kupují jen ve 3 barvách. Asi je to dobrý systém ke zvládnutí katastrof, ale je otázka, jestli je to dobrý systém pro svobodný život....


Jinak mě je divné, že počet nakažených týdny roste, ale nijak se nikdo neuzdravuje. Těch 11 uzdravených je směšné číslo.
29.03.2020 09:06
152
Původně odeslal marat
Jinak mě je divné, že počet nakažených týdny roste, ale nijak se nikdo neuzdravuje. Těch 11 uzdravených je směšné číslo.
Protože je těžké říci, kdy se člověk uzdraví. Na webu SZÚ je pár příkladů, za jakých podmínek propouštějí z nemocnice jednotlivé země a kdy ty je označují za uzdravené. http://www.szu.cz/tema/prevence/krit...ipadu-covid-19

Většina lidí je v domácím léčení, takže předpokládám že tam bude podobný postup jako u většiny jiných nemocí, tedy "za XX dní na kontrolu...".

Kapacity laboratoří jsou primárně využívány hlavně ke zjištění výskytu, takže předpokládám, že finální otestování "vyléčených" se prostě jenom odkládá, protože nemá prioritu.

A když budu počítat nějakých +/- 14 dní na prohlášení člověka za zdravého, tak aktuálně se "doléčují" ti z doby, kdy tu byly nižší desítky potvrzených případů.
29.03.2020 15:50
153
Jak posledni dobou ctu ruzne clanky z konce lonskeho roku (nekolik statu) i tesne po novem roce tak se dostavam na nejake zcesti. Napriklad na Ukrajine uz v lednu bylo zaznamenano 22 letalnich pripadu neznameho druhu pneumonie, v Italii (že praktičtí lékaři v Lombardii hlásili neobvyklé případy zápalů plic už loni), v Cine (napriklad prokazatelny pacient 17. listopadu 2019).

Zvlastni, ze se zatim nikdo neodvazil vyhledavat/testovat nahodne lidi na protilatky, zda skutecne toto jiz je nekolik mesicu v nasi populaci.
30.03.2020 14:50
154
Nemecko
https://www.bitchute.com/video/XxeGUIBPVleu/
30.03.2020 15:05
155
Co ty máš pořád s tím Davide Ickem node :DDDDDD já to jeho corona video viděl a popravdě se to hezky poslouchá, ale musíš taky zohlednit fakt, že on je celoživotní konspirátor https://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke koukal jsem na jeho výstupy a ten člověk nedělá nic jiného než to, že hledá v něčem fake. Má na tom založenej svůj business. A ono když něco takového děláš x desítek let, tak jasně, že to dokážeš prezentovat důvěryhodně. Nevím kde je pravda, poslouchá se to hezky, ale nemám z toho žádný hard feelings. Bereš v potaz tu možnost, že může jen blábolit sračky?
30.03.2020 15:25
156
Původně odeslal streetcz
Co ty máš pořád s tím Davide Ickem node :DDDDDD...

Je koronavirus jen medialni bublina nebo globalni hrozba?
30.03.2020 15:26
157
:/ co už
30.03.2020 15:30
158
Původně odeslal Aleš Jiříček
no ono vubec na bitchute je treba byt trochu kritictejsi k tomu obsahu :D...
:)


ale uz sem nebudem nic postovat radsej.
30.03.2020 15:40
159
Jako to jsem tě mentálně rozložil dost rychle. Popravdě to ani nebyl úmysl, jen jsem se chtěl zeptat jestli připouštíš tu možnost. Odpověď je buď ano připouštím, nebo ne nepřipouštím.

Protože ty jsi ten original konspirátor, kterej pošle video nebo nějaký zdroj a pak nulová vlastní přidaná hodnota, neschopnost vlastní argumentace a útěk od problému. Já neříkám, že ten člověk říká ve 100% bullshit, ale jako každý inteligentní člověk nejdříve zjistím o koho jde a pak se snažím zamyslet nad tím jaké jsou jeho motivy a jestli je vůbec nějak relevantní to co on říká.

David Icke je jedním z nejviditelnějších, nejotevřenějších a nejkontroverznějších mluvčí a spisovatelů o Illuminátech a agendě Nového Světového Řádu. Ve svých přednáškách a mnoha knihách, které napsal, ale nehovoří jen o Světové Vládě a člověk vs. mimozemšťané.
On bude mít pravděpodobně tučné zisky z těch konpiračních knih/DVD, které za ty roky vyprodukoval a prodal. Takže je naprosto logické, že využívá i aktuální situace pro své obohacení/attention. Proto jsem se tě slušně zeptal jestli toto registruješ a zdali to v tobě nevyvolává alespoň nějaké otázky. Bohužel zvolil jsi útěk a já to plně respektuji. Přeji příjemný zbytek dne :)
30.03.2020 16:49
160
Původně odeslal streetcz
Jako to jsem tě mentálně rozložil dost rychle.
v podstate ano. totiz ked je tvoj/tunajsi nazor taky ze informacia je irelevantna a ide len o zdroj informacie tak potom niet moc co riesit. nebudem tu predsta zbytocne stracat cas. na idnes a podobnych weboch su vsetky informacie ktore su podla tvojich specifikacii, takze niet co k tomu dodat. ocividne kapacita na utvorenie vlastneho nazoru na zaklade sirsieho spektra informacii tu chyba takze ako som pisal, nebudem nadalej stracat cas.
30.03.2020 17:35
161
Oceňuji schopnost nahlédnout mi do hlavy a zanalyzovat, kde čerpám data. Popravdě já nevím kde je pravda nejsem expert ani na viry ani na politiku. Jen se snažím používat selský rozum, takže nemůžu instantně sympatizovat s názorem někoho, kdo je dlouhodobý EZO šamano businessman. Tobě očividně tato profesionálně odprezentovaná story stačí a nepřipouštíš si fakt, že můžeš být manipulován výmyslem. Někdo je prostě k datům více kritický. A není to ani o tom, že bych ti tvrdil, že tomu čemu ty věříš je nesmysl a jen to čemu věřím já je správné. Jak říkám, nevím, ale nemůžu přeci brát vážně názory takového člověka i kdyby říkal potenciálně pravdu, protože já to nejsem schopen verifikovat. Abych čemukoliv ve světě uvěřil, tak to musí zanalyzovat, sepsat do studií a vysvětlit celá řada na sobě nezávislých kapacit (vědci, doktoři, politologové,...).

Všechny ty videa co jsi postoval jsem dokoukal a musím uznat, že to dává hlavu a patu. Ale stejně tak dávají hlavu a patu názory odborníků.

Ale něco shady na celé této covid srandě klidně být může. https://www.wikiskripta.eu/w/Pneumonie

V ČR je každoročně hlášeno 80 000150 000 pneumonií s letalitou 10–20 %.
Jestli chápu slovo letalita správně, tak ročně zemře v ČR cca 10k lidí (někde se uvádí 3k) přímo na pneumonii (zápal plic) nebo jiné plicní onemocnění. To dělá 833 lidí (250 eventuelně) měsíčně. K dnešnímu dni zemřelo 17 lidí za 3 měsíce na úplně stejnou věc, jen se k tomu přidává nálepka covid 19 kvůli testům, které jsou irelevantní co jsem už od pár odborníků slyšel. Protože v těle máme celou řadu koronavirů a ty testy nejsou přesné.

Nezpochybňuji tedy existenci toho viru, ale moc nechápu tomu celosvětovému lock-downu kvůli pár úmrtím. Oproti celkové populaci to jsou úplně zanedbaná čísla, nemáme data a udivuje mě, jak je svět schopen totálně zruinovat ekonomiku bez dat.

Takže vidíš, částečně s tebou odprezentovaným názorem/videem souhlasím, ale nemůžu to brát jako svatou pravdu, protože to dělal šaman :) věřím, že časem zjistíme kde je pravda.
30.03.2020 17:47
162
Původně odeslal streetcz

Nezpochybňuji tedy existenci toho viru, ale moc nechápu tomu celosvětovému lock-downu kvůli pár úmrtím. Oproti celkové populaci to jsou úplně zanedbaná čísla, nemáme data a udivuje mě, jak je svět schopen totálně zruinovat ekonomiku bez dat.

Takže vidíš, částečně s tebou odprezentovaným názorem/videem souhlasím, ale nemůžu to brát jako svatou pravdu, protože to dělal šaman :) věřím, že časem zjistíme kde je pravda.
Lidi pořád nepochopili tu pointu (ty asi taky ne, pokud to dobře chápu). Kdyby se neudělalo nic, tak tu bude za chvíli tolik nakažených, že budou umírat ve frontě před nemocnicí, protože by se nikam nevešli.

Se podivej do Itálie, lidi umíraj na chodbách, lidem nad 70 se už ani nevěnuje pozornost a staraj se o mladší, když je nával.
30.03.2020 18:01
163
Tomu já samozřejmě rozumím vodičko. Toto chápu od začátku nejsem retard, ale pusť si (na vlastní nebezpečí) ty konspirační věci od Nodeho. Ten šaman tam mluví mimo jiné o tom, že kdyby nebylo žádný testování, tak žádný přeplněný nemocnice nebudou. Ve zdravotnictví by bylo maximálně o pár setin více případů s pneumonií, protože jak říkám ten vir nikdo nezpochybňuje a pneumonii může způsobit. Zpochybnují se testy. Testy do těch nemocnic přímo ty lidi tlačí.

Se podívej na ty čísla spojené s pneumonií (80 000 až 150 000 ročně v ČR). Kolik z nich potřebuje odhadem plicni ventilaci? 10-20%? Myslíš, že tito lidé v plné výši byli vyhledáváni a připojeni na ventilaci? Ne nebyli, proto nebylo zdravotnictví přetíženo. Jenže, když ty lidi cíleně testuješ a vyhledáváš, tak je logické, že ti ten systém nebude stíhat. Takže testy se jednoduše mohly použít k manipulaci velký masy lidí. Dávám této teorii osobně tak 1%, ale nechtěl jsem, aby v tom byl Node sám. Předpokládám, že žádný webtržník nebude znát pravdu :D

Dám jiný příklad. Rakovina, která již přímo daného člověka ohrožuje na životě. V nemocnicíh bude řada lidí léčící rakovinu. Ale stejně tak bude v populaci velká část těch, které taky přímo ohrožuje na životě, ale neřeší to (nebo pozdě). Kdyby se teď plošně testovali všichni lidé, které přímo ohrožuje na životě nějaká forma rakoviny a byli cíleně umísťováni do nemocnic, tak to ten systém také nevydrží. Chápeš pointu
30.03.2020 18:34
164
OK, ja jsem to neprocital cely, asi jsem to vytrhl z kontextu.

Jako v principu mas pravdu, ale rakovina ti nenaskace na pul milionu lidi za dva mesice, zejo. A to cislo muze jeste vyrazne vyrust, proto je to pandemie.

A kdyby se ted nechali vsichni otestovat na rakovinu nebo hiv, tak nemocnice nezahlti (ne JIP), protoze vetsina z nich nebude potrebovat akutni lecbu.
30.03.2020 19:08
165
Ne kvůli testům, ale kvůli nakaženým v jeden okamžik, myslim, že jsem to napsal dostatečně srozumitelně. Nebo to je na streeta? :D
30.03.2020 22:13
166
Snazime se :(
30.03.2020 22:21
167
este si neodpustim :)


(to video je schvalne stylizovane do takejto formy, autor chcel zvyraznit vplyv medii na histeriu obyvatelstva)

inak ked chcete riesit cisla, tak jedine cisla na ktorych realne zalezi je pocet ludi s komplikaciami ktory si vyzaduju hospitalizaciu. aktualne cisla:
sr: 1 z 5,450,421
pl: 3 z 38,386,000
hu: 6 z 9,772,756
ru: 8 z 146,745,098
cr: 52 z 10,649,800
at: 193 z 8,902,600
de: 1979 z 83,149,300
it: 3981 z 60,317,546 (druha najstarsia populacia na svete)
es: 5231 z 46,733,038 (tisice feministiek prostestovali v uliciach napriek karantene)

cisla zjavne ukazuju ze cim ide clovek viac na zapad tym viac pripadov.

samozrejme co pisal vodicka o "flattening the curve" je naprosta pravda. to nikto nespochybnuje. ja osobne vsak spochybnujem opatrenia ktore boli zvolene pri cislach ktore mame a ich vplyv na ekonomiku. len dnes som si vsimol ze decodom prepustil cez 900 zamestnancov, 77%. uz to zacina aj u nas. stat moze odpustit dane a podobne srandy ale su to naprosto smiesne opatrenia ktore budu likvidacne pre masivny pocet zivnostnikov a zamestnavatelov. co nasledne zatazi socialny system este viac a bude to mat dvojity efekt ked budu vseci na pracaku.

a ak nahodou neviete, v sr je pre ten spominany jeden pripad s komplikaciami ktory je oficialne pripisany covid-19 schvaleny zakon ktory umoznuje vlade sledovat vsetky mobilne telefony. ak toto nie je prehnana reakcia tak uz neviem co.

PS: v taliansku uz rabuju potraviny lebo ludom dosli zasoby aj peniaze.
30.03.2020 22:38
168
Jako u nas a u vas je to porad pohadka, ale podivej se na raketovej narust pripadu v usa a na to, jak to posrali v italii, tam je jedno, ze je to 4 000 lidi z 60 mega obyvatel, tam je v prdeli to, ze na stotisicovy mesto maji 5 luzek na JIP a proto "umiraj na chodbe nemocnice".

IMHO u nas to opatreni prislo asi o tyden pozdejc, takze po 14 dnech karanteny tu mame 15x tolik nakazenych nez na zacatku.

Ted se uvidi, zda to opatreni k necemu je, hypoteticky by se to melo alespon castecne zpomalit.
30.03.2020 22:44
169
Klid Aleši, pouze diskutujeme :D beru svůj ezo smaragd, k němu přikládám safír a posílám pozitivní vlkny směrem k tvé entitě.
31.03.2020 12:18
170
Nemocní nejsou problém.. dřív nebo později budou mít nebo mají koronavirus skoro všichni, problém jsou hospitalizováni, zápal plic atd, proto je potřeba v čase tohle rozložit čili masivně testovat a to u nás zatím není, v USA ano, proto mají tolik nemocnych
31.03.2020 14:28
171
No já velice lehce taky postupně začínám pochybovat o tom jestli ta "panika" není přece jen trošku "řízená" a usměrňovaná a úmyslně podporovaná tak aby se dosáhlo poněkud "skrytějších" a dříve "netušených" cílů, které veřejnost není schopna odhadnout/odhalit/předpovídat... Jak se říká v amerických politických kruzích "never let a good crisis go to waste...!" :-)...

David Icke je mimochodem docela dost "weirdo"... Něco o konspiracích vím (dost), a tohle není zrovna člověk kterého bych vytahoval jako nějakého zástupce konspirátorů... (možná snad jen pro ty nejjednoduší z neinformované veřejnosti, jako obětního beránka kterému se nechápající plebs může smát) . Pro ně to snad může fungovat, ale věřte že tam (v konspiracích) jsou násobně inteligentnější lidi než Icke. To je bývalý sportovní moderátor kterému se v 90. letech (nebo kdy) jakože zjevil ježíš (no joke) a řekl mu že musí zachránit svět (nebo tak něco :-) ) (říkal to na videu v nějakém pořadu, je to na youtube, všichni se mu smáli :-) )... Je to taky stěžejní postava "konspirací" o reptiliánech... Tzn. že svět tajně ovládají "ještěrko lidé"... :-)... Takže sorry jako ale dávat sem Icke to fakt není moc dobré, snad jen pokud chcete konspirace diskrediovat, Icke je určen jen naprostým "zelenáčům" v konspiracích, pokud jste nepokročil dál než k Ickovi tak teda nic moc :-).

Jinak jo, on na tom docela rejžuje, slyšel jsem že některá místa na jeho velké přednášky v Praze stály více než místa na koncert madonny. On to má fakt jako podnikání (opět prakticky bez jakkékoliv nadsázky). Na druhou stranu má on koule mluvit i o věcech o kterých ostatní nemluví, ale primárně to je fakt jen PODNIKATEL v konspiracích. Dávat ho jako příklad čehokoliv je prostě špatně.
(Když o konspiracích obecně nic nevíte, nemluvte o nich prosím).

Těch konspirací o Corona viru je více, některé stupidní, některé méně stupidní, některé až docela "realistické/možné". Neměl jsem ještě čas se tím prokousávat. Z těch trošičku realističtějších např.

VIDEO: The "Lock Step" Simulation Scenario: "A Coronavirus-like Pandemic that…
https://archive.org/details/pdfy-tNG...earch/lockstep
(strana 18)
(pokud náhodou ještě nevíte: http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/ )

Tech linku je hodně, když budete hodní a hezky poprosíte možná vám pošlu další :-P.

Aleš Jiříček: Můžu se zeptat BTW na tvoje IQ? Měřil sis ho někdy? Působíš na mě jako někdo kdo má tak max 115 ale myslí si že má 140+; ví všechno ale reálně říká jen obecné fráze, jen trošilinku inteligentnější než je průměr... Nic ve zlým, opravdu mě to jen teď zajímá, měřil sis to někdy?


Jinak teda, china will save the world! :-))
BasedPoland on Twitter: "Hopefully the #Coronavirus crisis will be the end of…
01.04.2020 11:49
172
Název:  india.png
Zobrazení: 96
Velikost:  21,1 KB
Název:  64992616-guy-meme-face-for-any-design-.jpg
Zobrazení: 96
Velikost:  14,7 KB

oficialne ma india 1,352,642,280 obyvatelov... ak sa netestuje(cize realne pripadov je napriklad 1.59M alebo 159k a nie 1.59k) tak by asi mali ludia umierat ako muchy ale moc to tak nevyzera.
01.04.2020 11:51
173
Taky budou v Indii pěkně vybavený imunitou vůči různým virům a bakteriím. Vzhledem k tomu, v jakých podmínkách tam drtivá většina populace žije.
01.04.2020 12:01
174
dnes prezentoval RNDr. Ladislav Dušek zdravotnickou statistiku ohledně průběhu pandemie u nás i ve světě. Pro ČR to je velice profesiálně evidované a zpracované (grafy a prognozy) a i jim to vychází. Nevěřím, že v Indii mají relevantní data. Tam to řeší řeka Ganga absorbuje jakékoliv množství mrtvol a živí se rodí rychleji než je progres corony
01.04.2020 12:26
175
dnes zavitame do temnych vod internetu :)Wikipedia:
Viruses are small particles, typically between 20 and 300 nanometers in length,[10] containing RNA or DNA. Viruses require a host cell to replicate.
cize to co vo videu tvrdi o viroch je pravda. zvysok neviem, nie som doktor. a to o imunitnom systeme a antikoncepcii viem uz dlho a bolo to uz vela krat vedecky potvrdene, takze osobne by som veril asi aj zvysku videa :)
01.04.2020 12:34
176
here we goes again :P
01.04.2020 13:06
177
super, ales. to som rad ze tu mame takeho studovaneho cloveka. tak kedze pises ze jedna kravina vedla druhej, tak budem rad ked mi vysvetlis ako sa veci realne maju. aspon sa nieco naucim teda.
01.04.2020 13:19
178
aha, takze ty vlastne zatracujes vsetko z principu. som si aj myslel ale chapem ze ti to setri cas. kriticke myslenie zabera naozaj privela casu v dnesnom zivote. vsetko bezi strasne rychlo. plne chapem. ale ako si pisal vyssie streetovi ze mas take vysoke iq ze ho radsej ani nebudes pisat tak asi tak premyslaju tyto vysokointeligentny ludia. na to fakt nemam intelekt aby som videl veci ako ty asi. ja som na takej nizsej urovni ze ja si nieco pozriem a na zakalde toto si skusim utvorit nejaky obraz a nasledne nazor ak mam dost informacii. snad jedneho dna budem taky šéf ako ty.

mimochodom znovu mam pocit ze projektujes na mna nejaky svoj nazor. mam taky pocit ze ma vidis v takom svetle ako ze ja som autor tych videi a cisiel a ze to je moja pravda. nuz, znovu sa musim zopakovat, je to len v tvojej hlave. ja som svoj nazor prezentoval na predoslej strane. vsetko ostatne je len fantazia.

PS: nezabudajme na kvazi karatenu v ktorej sme takze niet moc co ineho robit len sa takto zabavat :)
01.04.2020 13:34
179
strasne si protirecis vo svojich prispevkoch ale v pohode. tesil som sa ze sa dozviem nieco zaujimave ale ked nemas cas no tak nemas.
01.04.2020 13:56
180
Původně odeslal Aleš Jiříček
Ja ti jen rikam, ze nemam cas a energii abych tady delal "busted" prispevky, nestoji mi to za to...
Ten clovek hned na zacatku rekne ze nemuzes chytit virus, protoze neni zivej :) protoze ten typek proste vubec nechape zakaldni principy biochemie a zakladni principy toho jak se virus dostava do bunky a jak ji nasledne "vyuziva" ke svoji replikaci a z toho pak rozvede proste srackoteorii zalozenou na dalsim nepohcopeni docela zakladnich pochodu :) Nestoji mi za to na tohle reagovat vic nez, hele je to fakt sracka, odpad, ten clovek prose nevi o cem mluvi...
Aleši, ty si ale nedovoluješ žádný jiný vysvětlení, než to faktický vědecký, který je prostě omezený. Video jsem neviděl, ten člověk je možná fakt magor, ale když vezmeš v potaz, že vše je relativní, protože prostě je, tak žádný základní principy prostě neplatí automaticky na všechny (a ne, není to pravděpodobností), každej si svoje tělo může naprogramovat podle potřeby.

Já třeba věřím v tom, že původně bylo naše tělo stvořený dokonalý a k věčnýmu životu, umí regenerovat, stárnutí se dá zpomalit/zastavit atd.

Obecně vzato jsou prostě věci mezi nebem a zemí, který nejsme schopný pochopit, protože zatím nevyužíváme schopnosti jaký máme k dispozici, ale to neznamená, že někdo jinej není dál, než jsme my. Opět, tenhle borec to třeba nebude, ale moji pointu si určitě pochopil.