Respirátory KN95/FFP 2 a roušky
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Zarovnání řádků gridu s různým fontem ve sloupcích

 1. Řeším teď takovou zapeklitou věc, viz obrázek. Zvýraznil jsem padding a bordery, v reálu je to celé bílé.

  Název: line.png
Zobrazení: 104
Velikost: 15,2 KB

  Mám grid, 2 sloupce, a každý má jinak velký font a line-height. A když jsou ty dva sloupce vedle sebe, tak text většího fontu je uskočený dolů. Chtěl bych, aby základní linky prvního řádku textu v obou sloupcích byly zarovnané. Dá se to řešit nějak obecně pro libovolnou dvojici fontů, nebo prostě musím na pravý sloupec nasadit příslušný padding-top, aby se to srovnalo? Levý sloupec je vždy jednořádkový, jestli to něčemu pomůže.

  Našel jsem vertical-align: baseline, ale nevykoumal jsem jak to má fungovat.

  Díky za každou radu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Musíš ručně. I kdyby ten baseline fungoval (jako že ne, protože vertical-align se používal jen pro tabulky, pokud se nepletu), tak se bere v závislosti na jednom řádku, jen pomocí css není jak tomu říct, že chceš vzít jen první řádek odstavce. Myslím že s tímhle bude mít problém i většina grafických/designérských programů. Ale nevidím v ručním napozicování problém, asi nebudeš mít mnoho odlišných případů, kdy bys měl pokaždé jiný font nebo velikost.

 4. Inu nepotěšil jste mě :) Ale díky, aspoń to nebudu zbytečně trápit.

 5. Fungovat to může, ale záleží, jak přesně je možné ty sloupce udělat. Například pomocí flexboxu: https://codepen.io/michaljerabek/pen/NWqKexO

  ---------- Příspěvek doplněn 05.02.2020 v 10:21 ----------

  Jinak vertical-align funguje u jakýchkoliv inline elementů.

 6. Super, tady jsem se poučil také - myslel jsem si, že podobné věci opravdu zatím nejde udělat a že to css neumí rozeznat.

 7. Petře ty nekodujes? Jenom grafika/UI?

 8. Tak align-items: baseline; jsem si nevšiml že existuje. Díky moc, funguje na první dobrou.

 9. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Petře ty nekodujes? Jenom grafika/UI?
  Kóduji, ale ne tak často (flexbox používám pořád, ale nemyslel jsem si, že baseline bude respektovat první řádek v odstavci, nikdy jsem to takhle nepoužil, nebylo proč) a některé věci taky zapomínám - například fungování vertical-align, se kterým byly vždycky jen problémy.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3