Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Dropshipping, sro, pracovní pomer

 1. Dobrý den, komunito, jistě už to bylo v nějakém vlakne řešeno, ale alespoň to bude vcelku i pro jiné, které to bude zajímat.
  Takze pro fungování eshopu je potřeba mít volnou živnost, z mého bádání jsem pochopil, že se více oplatí založit s.r.o (investice zhruba 5000), pokud si člověk udělá vedení účetnictví sám, tak při nulovem zisku nezaplatí nic? Jistě, že u sro při výplatě společníka na zisku je dvojí zdanění, ale z mého pohledu je to i tak lepší než platit soc a zdrav..a nebo je zde další možnost mít dpp u své sro, do jistého příjmu neřeším. Nebo se v tomto pletu?
  U OSVČ je potřeba platit soc. a zdrav. přes 60000 k za rok. Ale když jsem v hlavním pracovním poměru, tak můžu mít OSVČ na vedlejší činnost a otázkou je jaké jsou zde náklady?
  Da se přes nějaký dropshipping nabízet nižší cena než je ta jejich určena? Důvod vyhledávání produktu přes heureku.
  Má někdo zkušenosti s prodejem v zahraničí? A může se s nimi podělit?
  A konečná otázka má tohle vše vůbec smysl?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nepleť si sro a fyzickou osobu. To, že budeš mít sro neznamená, že nebudeš nic platit. I jako OBZP budeš platit cca 1900Kč/ měsíc a nebude se ti to počítat do důchodu. Při OBZP je možné mít DoPP do 10.000Kč/ měsíc a nic neplatit.

 4. Pokud uvažuješ o podrážení cen na Heuréce u dropp, tak to smysl nemá. Jinak všechna čest v poslední době je tu někdo, kdo si umí i něco zjistit sám.

 5. Citace Původně odeslal Shopimo Zobrazit příspěvek
  Nepleť si sro a fyzickou osobu. To, že budeš mít sro neznamená, že nebudeš nic platit. I jako OBZP budeš platit cca 1900Kč/ měsíc a nebude se ti to počítat do důchodu. Při OBZP je možné mít DoPP do 10.000Kč/ měsíc a nic neplatit.
  Teď právě řeším skoro to samé a pokud je na HPP, tak OBZP přeci neplatí ne?

 6. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Pokud uvažuješ o podrážení cen na Heuréce u dropp, tak to smysl nemá. Jinak všechna čest v poslední době je tu někdo, kdo si umí i něco zjistit sám.
  - Viem o dropshippakoch, ktory maju na heureke dokonca nizsie ceny ako kamenovy obchod od ktoreho odoberaju a tiez je na heureke...samozrejme zarobia z toho shit a predaju par kusov mesacne (drop)

  Otazka.
  Povedzme teoreticky, ze zoberies par produktov, predbehnes sa cenou a aj ked hned nepredas, ziskas aspon aky taky traffic a moznost remarketingu? Alebo je to uplna blbost?
  To len otazka na margo toho ci to ma zmysel

 7. Tak to ti nepovím, my máme z Heuréky nejnižší průměrné objednávky a největší podíl problémových zákazníků, takže aby se vraceli na základě remarketingu by bylo jen vyhazování peněz.

 8. Předem se omlouvám za ne příliš optimistický pohled. Jsem jen účetní, takže čistě materialisticky, a dále i jako účetní několika eshopů i formou dropu. Pokud bys měl zakládát s.r.o., tak máš pak povinnost vést (dříve podvojné) účetnictví. Čímž nechci podcenit tvůj um v účtové osnově a analytice, ale pak stačí i jedna platba na ads a jsi v zahraničí a to je jako "vos.r" i pro nás účetní. Pokud budeš jediný jednatel i majitel musíš dělat valné hromady každý rok u notáře (cca5tis.) atd.

  OSVČ na vedlejší činnost ok, ale po prvním roce se ti vypičítá dle přehledů zdravotní pojištění a pak budeš platit i tak navíc, ale míň než jako hlavní osvč samozřejně.

  Jakékoliv spekulace, jak se vyhnout platbám na soc.pojištění většinou nedoporučuji (vyjímkou jsou pouze rentiéři). Důchod je sice daleko a mrzký, ale bohužel za 20 let co dělám i mzdy jsem potkala více příběhů kdy neplacení socialního mělo velké dopady na rodinu i samotného podnikatele. V jednom případě živitel rodiny bohužel tragicky zahynul, ale jelikož si neplatil soc. tak děti nemají ani sirotčí důchod. V druhém případě přišla nemoc a léčbu sice zaplatila zdrav. poj., ale nemocenské si pán neplatil, takže neměl nic a posléze neměl nárok ani na invalidní důchod, protože neměl "odpracováno nebo odplaceno"

  A z čistě číselného podhledu. Pokud založením dropu /týká se i affilu) nesleduješ jiný výdělečný záměr pak tě z pohledu čísel musím trošku zklamat. Pokud nejsi zrovna oniline marketing mág a nemáš pár desítek tisíc do začátku na reklamu, tak nevyděláš ani na poplatky na založení toho sro. ČR je strašně malý rybníček a máme nejvíc eshopů snad na zemi. Když vidím ty čísla teď, když počítám daně, tak to jsou fakt řádově stokoruny měsíčně. Pokud bys chtěl vydělat tisícikoruny měsíčně, pak tomu musíš věnovat více času a jsi na hodinové mzdě pod průměrem ukrajinské pomocné síly na černo.

  Takže bych se spíše zaměřila na řešení plánu a budování. Řešení sro a daní atd. vyplyne pak až z příjmů. A pokud nepůjdeš nejdřív přes ads, ale jen sklik, tak nebudeš muset možná ani živnostenský list potřebovat, když nepřekročíš hranici příležitostného výdělku.

Hostujeme u Server powered by TELE3