Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Programy Adobe + placení daně

 1. Koupil jsem si předplatné Adobe, konkrétně Photoshop na úpravu fotek. Chci se zeptat patří Adobe do stejné skupiny jako Google, Facebook, tedy že musím odvádět daň tady v ČR jako identifikovaná osoba? Ve chvíli kdy odebírám služby od těchto firem? Od Google a FCB vím, že se má platit daň tady v ČR, ale jak to je u Adobe?

  Faktura mi přišla bez DPH, protože jsem uvedl do fakturačních údajů svoje DIČ jako identifikovaná osoba. Jsem OSVČ neplátce DPH.

  Další otázka, jakmile budu plátce DPH, mohu požadovat vrácení DPH?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Využívání balíčku Adobe nemá nic společného s plátcovstvím DPH. Ty se stáváš plátcem DPH, pokud poskytneš svoje služby jinému subjektu v EU (alespoň si to tak pamatuji), ne naopak. To, že ti Adobe, nebo kdokoliv jiný poskytuje služby nemá žádný vliv na tvé podnikání - to oni pak musí odvádět daň z toho, co jim zaplatíš :) Adsense je něco úplně jiného.

 4. Petře nemáš pravdu, musí se stát identifikovanou osobou pri kazdem prijeti sluzby z EU s mistem plneni v tuzemsku coz adobe sluzby jsou (fakturuji z irska)
  Identifikovaná osoba k dani - jakpodnikat.cz

  DPH tedy musi odvest. Jako identifikovana osoba si ho ani nemuze nechat vratit, jako platce DPH nicmene ano.

 5. Presne tak jak pise Ales. Protoze uvedl DIC a je z ČR, tak jim tim dal "signal", ze DPH bude odvadet on a nikoli oni.

  Takze ano, podat souhrnne hlaseni do 25. dne dalsiho mesice od doby, kdy vzniklo plneni a zaplatit na prislusny ucet FÚ.

 6. Tak to se omlouvám za mystifikaci, pardon.

 7. Akorát pozor, jako IO nepodáváte souhrnné hlášení, ale pouze přiznání k dani.

  "Přiznání k DPH - identifikovaná osoba

  Jsme-li identifikovaná osoba, vyplníme jen daňové přiznání. k DPH. Uvedeme ale jen přeshraniční plnění, u tuzemských plnění zůstáváme neplátcem DPH. Pokud nám nevznikla daňová povinnost (nemusíme odvést daň), tak nemusíme podat přiznání.

  Poskytujeme-li služby s místem plnění v jiném členském státě EU, tak podáme i souhrnné hlášení.

  Kontrolní hlášení nepodáváme."

 8. jop, souhrnne hlaseni se podava jen pri poskytnuti sluzeb/prodej zbozi mimo tuzemsko, ne pri prijeti sluzby :) By me zajimalo proc sem pisete, kdyz ocividne platci nejste a nevite to...

 9. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  jop, souhrnne hlaseni se podava jen pri poskytnuti sluzeb/prodej zbozi mimo tuzemsko, ne pri prijeti sluzby :) By me zajimalo proc sem pisete, kdyz ocividne platci nejste a nevite to...
  Protoze identifikovana osoba muze byt i s.r.o.cko. Ja to delam, za nej, tak jsem napsal o souhrnnem hlaseni (ale uznavam, ze na to se autor neptal a psal dotaz ze sveho pohledu OSVC) A reklama na facebooku je prijeti sluzby a to tomu podleha.

  Jako OSVC samozrejme vyplni priznani k DPH.

 10. https://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
  hele s.r.o. nemam, takze jistej si nejsem, ale nevidmi nikde na internetu ze by souhrnne hlaseni podavalo specielne s.r.o. pri prijeti sluzby... VIES je rposte jen pokud jsi poskytl sluzbu/prodal zbozi, premistil majetek mimo tuzemsko - aby ostatni staty vedeli od koho maji narokovat DPH... FO/PO na to nema vliv... prece do jake sekce bys to prijeti sluzby jako vyplnil?

  jestli si to pletes s kontrolnim hlasenim, kam se prijaty sluzby uvadej, tak to zas resi jen platce DPH... a taky je fuk jestli FO/PO

 11. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  https://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
  hele s.r.o. nemam, takze jistej si nejsem, ale nevidmi nikde na internetu ze by souhrnne hlaseni podavalo specielne s.r.o. pri prijeti sluzby... VIES je rposte jen pokud jsi poskytl sluzbu/prodal zbozi, premistil majetek mimo tuzemsko - aby ostatni staty vedeli od koho maji narokovat DPH... FO/PO na to nema vliv... prece do jake sekce bys to prijeti sluzby jako vyplnil?

  jestli si to pletes s kontrolnim hlasenim, kam se prijaty sluzby uvadej, tak to zas resi jen platce DPH... a taky je fuk jestli FO/PO
  Dobre, ale Google Adsense je tam presne zmineny. A facebook reklamy maji presne tu samou logiku. Podle me presne jako vyuziti Adobe+, apod. Takze spis jsme popletli slova prijali/poskytli.

  Opravdu tady chybi odborny ucetni :)

 12. Google adsense je poskytnuti sluzby (umisteni reklam - prijimam od nich penize - spada do sohrnneho hlaseni), facebook reklamy, google adwords ani adobe nejsou poskytovani sluzby, ale jeji prijem (ja jim platim penize, nespada so souhrnneho, ani by to tam nebylo kam napsat)... Chapeme?

  ---------- Příspěvek doplněn 03.02.2020 v 13:01 ----------

  Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Opravdu tady chybi odborny ucetni :)
  nechybi, stacilo by si neplest zakladni pojmy jako je prijeti vs poskytnuti sluzby... na coz vcelku staci trochu premyslet... A mozna se nevyjadrovat do temat kdyz ani takovej zaklad nemam...
  Naposledy upravil Aleš Jiříček : 03.02.2020 v 13:47

 13. No vidis, opravdu je to priznani k DPH a mas pravdu. Zase jsem si to popletl s tim VIES, to delam jako OSVC za praci do jinych zemi EU. Priste budu mlcet.

 14. Borci, koukám že se vyznáte. Nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno a nic podobného jsem nedohledal, tak se zeptám zde.

  Momentálně jsem klasik OSVČ uplatňující paušál, neplátce DPH. Mám možnost se účastnit jedné lukrativní affil spolupráce (nikdy jsem se o affil nezajímal ani do budoucna extra neplánuji, jen se naskytla dobrá příležitost u jednoho konkrétního produktu, tak zvažuji). Měsíčně bych obdržel určité % na paypal. Vzniká pro mne nějaká povinnost v moment, kdy obdržím měsíční platbu na PP od zahraniční firmy (US), nebo až v případě vybrání prostředků na účet. Zkusím to nejdřív tady, než bych se zeptal účetního. Myslím, že to bude úplně zřejmá věc, ale nemám s tímhle vůbec zkušenosti, tak se ptám.

  Má ideální představa je dostávat prostředky měsíčně na PP, ale vybrat až koncem roku, kde bych samozřejmě odvedl vše potřebné. Lze to nebo je to složitější?

  Znám cca 2 CZ lidi, kteří jsou součástí tohoto affilu a jsou pořád vedeni jako neplátci DPH.

 15. streetcz: fakturace do tretich zemi mimo EU (respektive poskytnuti sluzby s mistem plneni mimo EU, coz tohle vetsinou bude), nepodleha ceske DPH, takze neresis ani identifikovanou ani platce... ani se to nezapocitava do obratu pro povinnost byt platce (vim, taky fakturuju do svajcu affily uz leta)...

  Jinak naprosto logicky bys to resil nejpozdeji momentem pripsani penez na PP, realne spis momentem poskytnuti plneni, neni jedinej duvod abys to resil az kdyz si to posles na ucet, prece...
  Naposledy upravil Aleš Jiříček : 04.02.2020 v 10:15

 16. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  streetcz: fakturace do tretich zemi mimo EU (respektive poskytnuti sluzby s mistem plneni mimo EU, coz tohle vetsinou bude), nepodleha ceske DPH, takze neresis ani identifikovanou ani platce... ani se to nezapocitava do obratu pro povinnost byt platce (vim, taky fakturuju do svajcu affily uz leta)...

  Jinak naprosto logicky bys to resil nejpozdeji momentem pripsani penez na PP, realne spis momentem poskytnuti plneni, neni jedinej duvod abys to resil az kdyz si to posles na ucet, prece...
  Díky za info Aleši. Pro mnohé asi banalita, ale když to člověk nikdy neřešil, tak prostě neví.

  Dnes jsem si to pro jistotu ověřil u daňového poradce (nemůžeš se nikdy spolehnout na informaci na WT :D) a je to přesně jak říkáš. Pokud jsem OSVČ neplátce DPH uplatňující paušální výdaje, tak se nezmění vůbec nic pokud fakturuji do zemí mimo EU. Místo plnění je v té dané zemi a není předmětem české DPH. Takže jediné co se změní je, že na FA budu mít US společnost.

  Ptal jsem se ještě na Paypal, protože to je peněženka kam většina US firem vyplácí peníze. Paypal pro EU je veden v Lucembursku, takže jsem potřeboval vědět jestli to není problém. A dozvěděl jsem se, že se jedná o finanční činnosti, které jsou osvobozeny od daně podle §54 zákona o DPH, takže také v pořádku. Samozřejmě se eviduje částka v plné výši připsaná přímo na PP.

  Píši pro toho, kdo by v tom náhodou také tápal ;)

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3