Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Pronájem výrobních prostor v zahraničí - bez provozovny

 1. Zdravím,

  mám takovou situaci, kterou jsem nikde nenašel vysvětlenou ani naznačenou. Třeba mi dokážete pomoci. Mikrofirma (sro o 2 společnících, 0 zaměstnancích) sídlící v CZ teplotně zpracovává a balí zeleninu. Oba společníci mají firmu jako vedlejší zdroj příjmů - srandu na víkend. Výrobu obstarává jeden společník, druhý má na starosti obchod. Ani jeden ze společníků není firmou placen - výplata probíhá na základě rozdělení zisků na konci roku.

  A teď ten dotaz: Firma objevila výhodný pronájem výrobních prostor určených pro potravinářství v zahraničí - Rakousku, kam by chtěla přesunout výrobu nebo její část.
  Jak je na takovou to činnost pohlíženo právně a daňově?

  Pro upřesnění: Rakousko nemá o této výrobě žádné ponětí - daňově se v Rakousku nic neděje (pronájem + energie jsou placeny Rak. pronajímateli, žádné zaměstnání, žádné mzdy atp.) Co na to potr. inspekce? Je to vůbec legálně možné? Nebudou jednatelé jednou nohou v krimu? A je možné mít celou výrobu v tomto modelu mimo CZ? Byla by nějaká změna když by výroba byla nepotravinářského charakteru?

  Děkuji za jakýkoliv hint. Jde mi z toho už hlava kolem, nikde jsem nic nenašel co by alespoň trošku odpovídalo.

  Josef

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý den,

  přesunutí výroby apod. je jednoduché, ale obávám se, že se daní, kde se vyrábí a hlavně pracovníci co tam budou pracují v Rakousku a převoz surovin je vlastně Rakouský vývoz :). Standardně se dělá tzv. organizační složkou, která se v daném státě založí a ta vlastně jakoby podniká, ale proces probíhá jak píšete. Z daňovými věcmi a personální otázkou určitě případně pomůžou https://joblungo.cz/pravni-poradna/. Jinak založit firmu v Rakousku apod. je jednoduché popř. doporučuji založit evropskou společnost, aby se případně mohla výroba jednoduše přesouvat do jiných států EU - stačí jen změna sídla.

  Jinak určitě se budou vztahovat hygienická pravidla a regule Rakouska, tím jsem si 100% jist.

 4. Dobrý večer,

  děkuji za odpověď. Tomu, co jste napsal asi rozumím, ale moje situace je ještě trošku jiná - nebo tomu nerozumím. Rozšířím lehce původní myšlenku/popis.
  Firma má sídlo na adrese A ve státě CZ, výrobu na adrese B, ve stejném státě CZ. Žádné zaměstnance pobírající mzdu. Firma má výdaje jako nájem prostor, nákup surovin, balících potřeb atp. a příjmy z prodeje výrobku.

  Můj konstrukt vychází z toho, že toto vše zůstane stejné, jediné co bude jinak je lokace B, tentokrát ve státě R. Tedy společnost nakupuje/prodává účetně vše ve státě Y, jen ta výroba se posune o několik km jižně (samozřejmě za platných výrobních regulí Rakouska). Vzhledem k volnému pohybu zboží a osob, není nezbytné nic jako import/export mezi CZ a Rakouskem řešit, nebo se pletu?

  Pokud by byla založena rak. pobočka, byla by vlastně bud' účetně 0 (vše teče přes spol. v CZ), nebo ztrátová (platí nájem, energie a pod. výdaje) ale nic neprodává. Výrobky předává společnosti do CZ za 0 (stejně jako to dělá výroba v CZ)

  Jedině, jak bych tomu rozuměl je, že rak pobočkamusí nakupovat suroviny od CZ společnosti (nebo nezávisle) a prodávat zpět výrobky. Ale když to bude za cenu výroby (nájem+energie) bude celková bilance 0 úplně stejně, jako v případě, že poteče vše účetně přes spol v CZ jen to dá vydělat fin. poradci v Rakousku.

  Omlouvám se, pokud jsou moje dotazy trošku naivní, jsem založením spíše technický než právnický typ:-)

  Děkuji za případné upřesněni.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3