Prodej 3D tiskárny - kov
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Heureka Group nabídne dluhopisy za 2,5 miliardy korun

 1. Skupina srovnávačů cen zboží Heureka Group chce od investorů získat 2,5 miliardy korun. Chce se soustředit na podporu českých e-shopů, vývoj jednotné platformy a posílení pozice v regionu.

  Prezentace pro investory 2020 (PDF)

  Skupina zastřešující cenové srovnávače v několika evropských zemích vykázala za uplynulý fiskální rok provozní zisk EBITDA* 19,9 mil euro (511 mil korun**), což je v meziročním srovnání téměř 20% nárůst. Heureka Group za poslední půlrok významně posílila i v dalších parametrech: devět evropských trhů, přes 20 milionů návštěvníků měsíčně a nabídka z více než 55 tisíc internetových obchodů. Tím získala jednoznačný status největšího evropského cenového srovnávače a nákupního rádce. Právě upevňování pozice v rámci regionu si Heureka Group stanovila jako cíl pro tento rok.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Hmm no nevím no nedávno jsem nakoupil dost Sazky, která má 5,2%, protože lidi jsou magoři a čím hůř bude tím víc budou sázet.
  Ale jestli bych šel do Heuréky za 5,25% to nevím teda.

  Budou dluhopisy na nějaké burze, kde je půjde kdykoliv prodat?

 4. Mluvčí skupiny uvedla, že se plánuje jejich obchodování na pražské burze.

 5. Citace Původně odeslal Karel Benáček Zobrazit příspěvek
  Mluvčí skupiny uvedla, že se plánuje jejich obchodování na pražské burze.
  Jo tak to je fajn, Sazka je tam má taky :)

 6. Všechny prachy v tom utopím.

 7. Dá se to chápat tak, že jim banka nechce půjčit za míň. Proč jim nechce půjčit?
  Nebo chtějí aby obyčejní lidé - drobní investoři vydělávali s heurékou?

 8. Bance se musí peníze vrátit i s úrokem. Investoři však mohou mít klidně smůlu, když se záměr nepodaří, rozdělí si jen zbytek.

 9. Citace Původně odeslal takatom Zobrazit příspěvek
  Bance se musí peníze vrátit i s úrokem. Investoři však mohou mít klidně smůlu, když se záměr nepodaří, rozdělí si jen zbytek.
  Investoři samozřejmě jsou na tom úplně stejně jak banka. Heuréka jim to vrátit musí... Pokud správně čtu ručení je dokonce přímo akciemi společnosti, takže firma by skončila v rukou věřitelů.

  Myslím, že ten důvod je spíš prostější jako psal DrRejsek, za 5,25% jim to banka nedala.

 10. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Investoři samozřejmě jsou na tom úplně stejně jak banka. Heuréka jim to vrátit musí... Pokud správně čtu ručení je dokonce přímo akciemi společnosti, takže firma by skončila v rukou věřitelů.
  Nie, v ziadnom pripade. Pri bankovych uveroch je obvykle uver "zabezpeceny", dalej s bianco zmenkou na sukr.osobu, prip. dalsim rucitelom/rucenim majetkom atd.
  Long story short: Skuste si detailnejsie pozriet ako skoncili jednotlive typy veritelov/investorov v pripade ZOOTu - uvidite rozdiel (kto na tom zarobil, kto dostal svoje naspat a kto prerobil).

 11. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek

  Myslím, že ten důvod je spíš prostější jako psal DrRejsek, za 5,25% jim to banka nedala.
  A to je ta hlavni ma otazka.
  Proc jim to banka nedala za 5,25?

  Kdyz se dnes bezne dava i za mnohem mene. Tak bud poradne nezkouseli vyjednavat, o cemz pochybuju. Nebo ucelove chteji penize jen od hejlu a kdyz se to posere, snadneji se z toho vykrouti (navic z dluhopisu.. to je pohoda).

 12. Zoot je motivoval, jak snadno přijít k penězům co se nemusí vracet. Jak dlouho trvalo Zootu od emise do bankrotu...pul roku, rok?

 13. banku zajímají jako záruka louky pole, lesy, ne servery, disková pole a jiné IT smetí, které za 5 let jde do elektrošrotu.

 14. mě hlavně nejde do hlavy na co by to mohli potřebovat, protože taková firma jako heureka musí hotovostí doslova přetékat, podívejte se na FAVI.cz i přes masivní TV kampaň se jí "nedaří" dostat do ztráty
  nemůžu si pomoct, ale tohle mi nějak smrdí, proklamují zisky ve stamilionech ročně, nemají žádné investice do skladů, do zboží, na trhu spoustu let, takže na jaké investice by potřebovali tolik peněz
  trochu si myslím, že to bude jako s O2, to si vzalo megaúvěr jenom proto, aby to z něj vytáhlo PPFko, takže počítám, že tady to bude to samé, naberou peníze, ty si akcionáři vytáhnou na jiné projekty a heureka to bude splácet (možná)
  taková kravička na mlíčko ;-)

 15. Citace Původně odeslal Karel Benáček Zobrazit příspěvek
  Skupina srovnávačů cen zboží Heureka Group chce od investorů získat 2,5 miliardy korun. Chce se soustředit na podporu českých e-shopů, vývoj jednotné platformy a posílení pozice v regionu.

  Prezentace pro investory 2020 (PDF)
  A koupí si je ten, kdo si koupil dluhopisy Zootu, například? ;-)

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3