logo
28.01.2020 11:41
1
Dobrý den, chci se poradit, budu tvořit nový web, jakou vybírat doménu? Je pro vyhledávače lepší psát slova dohromady nebo s pomlčka nebo něco jiného?
Téma (motorky)
Příklad. www.rychlamotorka.cz nebo rychla-motorka.cz?

Pak bych se rád poradil jak by měly vypadat Nadpisy tzv.H1-6 u kategorií.
Bude tam kategorie - typy motorek, značky motorek, automatická nebo manuální převodovka, motorka a její části.

A pak je lepší web s jednou stránkou a několika rubrikami nebo je lepší tvořit podstránky?

Děkuji
28.01.2020 11:51
2
Najdolezitejsie je vyberat domenu podla toho, co bude obsahom webu. Aby to dohromady davalo zmysel a ludia si lahko vytvorili asociaciu medzi domenou (abstrakcia) a webom (jej zhmotnenim).

Na vyhladavace by som sa pri vybere domeny uplne vykaslal a pozeral sa hlavne na svoj zamer a cielove publikum. Vyhladavace vyber domeny neocenia ani nepotrestaju - za predpokladu ze v minulosti nebola odmenena penalizaciou...

Atributy dobrej domeny:
kratka
lahko zapametatelna
lahko vyslovitelna
prejde radio testom
odlisitelna, hlavne od blizkej konkurencie.
28.01.2020 11:52
3
Vyhledávačům je to jedno. Soustřeď se na návštěvníky a na běžné uživatele.
Rozhodujícím faktorem může být například to, jakým způsobem a kde budeš doménu propagovat.
28.01.2020 11:57
4
A když už jsme u toho tak si kup obě verze nez i s pomlčkou nebo nějakou překlepovku např. rychlemotorky atd.
28.01.2020 12:00
5
Doporučuji doménu bez pomlčky, je to čisté, většina trhu používá domény bez pomlčky a tím pádem jsou uživatelé na tuto verzi zvyknutí a tak vypadá doména důvěryhodněji a profesionálněji.
28.01.2020 12:50
6
V pár let starých studiích je malá negativní korelace v rámci domén s pomlčkou k pozicím webu. Vzhledem k tomu, že i pro lidi je lepší bez pomlčky, pak logicky je lepší bez pomlčky.

H1-H6, není důležité, jak je to v rámci kategorizace celého webu, ale v rámci stránky. Tj. H1 by měl být hlavní nadpis stránky, H2 podnadpis, atd.. mělo by se to týkat obsahu. Tj. nedělat Hčka do menu, ale skutečně jen do do struktury stránek. Vyhledávače si dneska strukturní data - z hlediska e-shopu, berou stejně z mikrodat (třeba itemprop).

Jednostránkové weby jsou obecně hůře hodnocené (z hlediska přirozené návštěvnosti), než vícestránkové, je k tomu důvod
1. mají méně obsahu, tj. méně přidané hodnoty
2. k jedné stránce nelze dobře přiřadit více frází
28.01.2020 14:13
7
Původně odeslal Engineer
V pár let starých studiích je malá negativní korelace v rámci domén s pomlčkou k pozicím webu.
Mohl bych je vidět? Děkuji.
28.01.2020 14:49
8
Původně odeslal Pavel Horelica
Mohl bych je vidět? Děkuji.
Dělám si z těch studií výpis, originály tu už nemám, mám to poznamenané v ranking factors 2013:
korelační koeficient -0,04

Obvykle se dívám na více studií - Searchmetrics, Moz, a další. Dal jsem tomu teď půl hodiny, ale zdroje si takhle daleko nearchivuju.
Mám tu už jen od 2016.

Matně si vzpomínám, že by to měl být Moz, ale na
2013 Search Engine Ranking Factors
mají už jen zkrácenou verzi, když si proklikneš na korelace je tam už 2015

Jestli to budeš chtít hledat, tak je to stejný rok, kdy nejvyšší pozitivní korelace měl Google+ - 0,35
28.01.2020 15:10
9
Jakoby k tomu nepotřebuješ ani žádné studie, stačí, když jsi aktivní uživatel internetu. Vím, že tu plno z vás má určitě domény s pomlčkou, ale buďme realisté... nebudou to velké projekty nebo nějak více navštěvované weby. Pokud máte v plánu vytvořit web a myslíte to vážně, tak ty pomlčky opravdu nepoužívejte je to nesmysl. Důvodů je několik

1) Jak řekl Vosička. Uživatelé jsou standardně zvyklí na doménu bez pomlčky.
2) Když dejme tomu máš web rychla-auta.cz. Někomu řekneš ''hele mám web rychla-auta.cz'', tak on si dokáže zapamatovat to slovní spojení rychlá auta, ale dlouhodobě si nebude pamatovat, že tam má být pomlčka. Až to někdy bude chtít zkusit napíše do URL pravděpodobně rychlaauta.cz. V lepším případě máš i tuhle doménu a můžeš přesměrovat (což pravděpodobně nemáš, protože jinak by nedávalo smysl, proč main doménu nepoužiješ tu bez mezery) v tom horším případě se dostane na web konkurence.

Vím, že tohle je dost kontroverzní téma (v kruhu webtrh bubliny), ale domény s pomlčkou jsou fakt k ničemu. Pokud je chtěná doména obsazená je mnohem lepší vymyslet nějaký random slovo, nebo třeba převzaté/upravené slovo z angličtiny. Na takovém názvu si lépe vybuduješ brand (pokud bude projekt opravdu dobrý). Znáte snad nějaký úspěšný projekt, který má v doméně pomlčku? Já tedy ne.

Samozřejmě bavím se o marketingovém hledisku. Nemyslím si, že je nějaký zásadní rozdíl pro vyhledávače jestli máš doménu bez nebo s pomlčkou. Taky to neznamená, že doména s pomlčkou nebude fungovat, jasně, že bude fungovat, ale nějakým způsobem se prostě šidíš na marketingu a vytváříš zbytečné problémy.
29.01.2020 14:12
10
Dobrý den,
díky vám v tom mám jasno, budu hledat originální doménu bez pomlček a stránku tvořit s více podstránkama.
Teď bych chtěl vysvětlit jak to dělat s těma nadpisema H1-6? Nepopsal by mi to tady prosím někdo na příkladu na téma motorka?
Děkuji
29.01.2020 15:32
11
čemu na tom nerozumíš?

h1 - hlavní nadpis kategorie
h2 - podnadpis
h3 - další podnadpis

tak jak tomu sémantika velí.
30.01.2020 11:45
12
Když bych měl web rychlamotorka.cz tak H1 nadpis kategorií může obsahovat slovo motorka nebo je lepší nedávat?
H1 Typy motorek
H2 Silniční motorky
H3 Cenové rozpětí motorek

Děkuji za vysvětlení
30.01.2020 13:22
13
Samozřejmě že ten nadpis může obsahovat slovo motorka - já sice nejsem žádný SEO guru, ale snad každý se shoduje na tom, že vyhledávače se snaží přiblížit tomu, aby se chovaly podobně jako lidé, tedy obsah, který dává smysl pro lidi bude dávat smysl vyhledávači. Věřím že je stále možné dělat mnoho triků, ale minimálně už by nemělo být nutné snižovat kvalitu textů na úkor vyhledávače.

Ze sémantického hlediska je možné v některých případech texty krátit, i nadpisy, to už záleží na rozložení stránky, zda to dává logicky smysl a zda je to vstupní stránka apod.
21.03.2020 15:45
14
k problematike názvu domény a SEO som spísal krátky basic článok (SK jazyk) snáď niekomu pomôže: https://wooacademy.sk/klucove-slova-...y-seo-taktika/ ...

Osobne mam dobru skusenost s domenami s kw - prakticky bez obsahu, backlinkov a ďalšich veci ohľadne SEO , veľmi pekne rankovali na to konkrétne slov napr. svadobný web na 1 stranke v google...

+ tie H1-H3 zavisia od podstranky , treba si urobiť analyzu kw a hned to pojde lahsie + ak pomoze kukni tento článok ako by mal vyzerat SEO článok - okrajovo sú tam aj tiez H1-H3 : https://wooacademy.sk/ako-vyzera-fakt-dobry-seo-clanok/

enjoy :)
21.03.2020 15:58
15
Původně odeslal Milan Fraňo
k problematike názvu domény a SEO som spísal krátky basic článok (SK jazyk) snáď niekomu pomôže: https://wooacademy.sk/klucove-slova-...y-seo-taktika/ ...

Osobne mam dobru skusenost s domenami s kw - prakticky bez obsahu, backlinkov a ďalšich veci ohľadne SEO , veľmi pekne rankovali na to konkrétne slov napr. svadobný web na 1 stranke v google...

+ tie H1-H3 zavisia od podstranky , treba si urobiť analyzu kw a hned to pojde lahsie + ak pomoze kukni tento článok ako by mal vyzerat SEO článok - okrajovo sú tam aj tiez H1-H3 : https://wooacademy.sk/ako-vyzera-fakt-dobry-seo-clanok/

enjoy :)
Pěkné promo článku, který je založený, stejně jako Vaše tvrzení, na velmi vratkých argumentech. Už ten první případ s KW "digitalne zrucnosti" je naprosto mimo. Ten termín je absolutně mrtvý co se týče vyhledávání a rankovat na takové klíčové spojení je obtížností srovnáváno se složením puzzlí s třemi dílky, "svadobny web" to samé. Celá řada pochybných agentur, které nabízejí první pozice během týdne dělá přesně tohle. Zasype klienty prvními pozicemi na na první pohled relevantními dotazy, ale s totální nulou v řádku s hledaností. Až se jako SEO specialista stydím, že jsem to vydržel číst do konce. Ten článek nikomu nic dobrého nepřinese a stáhněte ho, prosím.

Domněnka, že doména s klíčovým slovem je nějakou konkurenční výhodou a doporučení pro firmy nakupovat takové domény je mimo jakoukoliv širší úvahu. Doména se má v první řadě dobře číst, dobře pamatovat. Nezávisle na tom, zda je čistě brandová nebo jiná. Nehoňte se za klíčovým slovem v doméně.
21.03.2020 16:23
16
AHoj , len rýchle vyjadrenie (už dalej odpisovat nebudem a reagovat mimo toho co moze niekomu pomoct :) )

v článku je napísané to čo tvrdí aj Mueller z Google :) ze kw v názve domény nemá extrémny vplyv na SEO - súhlas :) ... v clánku nie je nic co by to vyvracalo ... to co vás pobúrilo je asi pohlad na 2 domény, na ktorých som ukázal ako to prebiehalo s indexáciou (jedna z tychto domen bola pouzita na tento ucel cisto akademicky) ... svadobný web vznikol ako modelový web na workshope wordpress, ktorý vediem :) a digitalne zrucnosti je projekt NGO , ktorý pomáha ľudom v okrese s najväčšou nezamestanostou v SK (40%) aby si ludia, ktorí nemajú ako, mali aspon minimalne digi zrucnosti .... v praxi to reálne znamena že aj pani co upratuje zachody to musi mat napr. v google kalendari aby vedela kedy ma ist do roboty :) ... (áno takýto ľudia majú samsungy a iphony :) )

PS: z kw svadobny web : ak si jeden clovek objedna sluzbu tak super a malo to zmysel mat kw v domene na akademickej úrovni (na to ze web vznikol na kurze) .... k digi zrucnosti - ak v ramci projektu 1 človek sa dostane z organiky na web a NGO mu pomoze free a on ziska pracu a znizi 40% nezamestnanost v okrese tak to malo zmysel....
21.03.2020 17:02
17
Původně odeslal Milan Fraňo
AHoj , len rýchle vyjadrenie (už dalej odpisovat nebudem a reagovat mimo toho co moze niekomu pomoct :) )

v článku je napísané to čo tvrdí aj Mueller z Google :) ze kw v názve domény nemá extrémny vplyv na SEO - súhlas :) ... v clánku nie je nic co by to vyvracalo ... to co vás pobúrilo je asi pohlad na 2 domény, na ktorých som ukázal ako to prebiehalo s indexáciou (jedna z tychto domen bola pouzita na tento ucel cisto akademicky) ... svadobný web vznikol ako modelový web na workshope wordpress, ktorý vediem :) a digitalne zrucnosti je projekt NGO , ktorý pomáha ľudom v okrese s najväčšou nezamestanostou v SK (40%) aby si ludia, ktorí nemajú ako, mali aspon minimalne digi zrucnosti .... v praxi to reálne znamena že aj pani co upratuje zachody to musi mat napr. v google kalendari aby vedela kedy ma ist do roboty :) ... (áno takýto ľudia majú samsungy a iphony :) )

PS: z kw svadobny web : ak si jeden clovek objedna sluzbu tak super a malo to zmysel mat kw v domene na akademickej úrovni (na to ze web vznikol na kurze) .... k digi zrucnosti - ak v ramci projektu 1 človek sa dostane z organiky na web a NGO mu pomoze free a on ziska pracu a znizi 40% nezamestnanost v okrese tak to malo zmysel....
A kde je teda to vyjádření? Našel jsem jen popis služeb, ten mě nezajímá. Ani se nebavím o smyslu těch služeb jako takových, To chraň bůh. Já napadám tu argumentaci, kde se opíráš o případové studie, které nemají žádný smysl.