27.01.2020 15:04
1
Ahojte, designer mi dodal design na zeplin.io ktorú som doteraz nepoznal a ani neviem ako to funguje .. designer už pár týždňov nekomunikuje a riešim ako ten design z tadiaľ vytiahnuť a posunúť koderovi... Vôbec neviem .. má stým niekto skúsenosti ? Mám jediné ukážku png náhľady a tak ale nejako vybrať všetko vôbec netuším či také niečo pôjde ... Ďakujem .. zatiaľ mi nikto nepomohol
27.01.2020 15:20
2
Shodou okolností jsem včera řešil problém na toto téma. Klientovi, kterému jsem dodával design napsal front-enďák, že neumí s Figmou a potřebuje design v Photoshopu :D.

V dnešní době se design UI dělá výhradně v Sketchi (macOS), Adobe XD nebo Figmě. Výstupy už v těchto editorech jsou v pohodě použitelné pro získání dat ke kódování, ale pokud to chcete ještě více zpříjemnit kodérovi, tak mu to můžete exportovat na Zeplin (občas používám) https://zeplin.io/why-zeplin Automaticky ti to vygeneruje resources k projektu (svg ikony, obrázky, fonty, barvy,....), vidíš přímo CSS i veškeré marginy/paddingy od ostatních prvků. Vše co potřebuješ ke kódování, Zeplin šetří dost času.

Takže vám asi grafik nedal práva k dokumentu, s tím, že nereaguje asi nikdo neporadí, ale použití nástrojů je on-point. Musíte zkusit ho někde uhnat :)
27.01.2020 15:32
3
Pravá asi mám lebo môžem aj pridávať pozývať ďalších a nejaké tie CSS atď sa mi zobrazujú .. len žiadny koder to nepozná a nevie stým pracovať a ja keď nie som nič také tak už duplom.. nenájde sa niekto tu náhodou ? Potrebujem teda design nakodovat a keď tak dorobiť ktomu deskop verziu ..
27.01.2020 15:47
4
Je otázka, co ti ten designér vygeneroval. Jsou v tom zeplinu samotné návrhy, nebo jen komponenty? Protože zeplin by měl fungovat standardně, jako fungují vývojářské nástroje v prohlížeči, tedy dovolí přeměřovat a analyzovat všechny prvky v návrhu, díky čemuž kodér nepotřebuje nic dalšího. A jako bonus je u toho hned to css. Nejde o nic zvláštního a je mi podezřelé, že by se na to kodéři, kterým jsi to ukazoval, dívali nějak divně.
27.01.2020 15:49
5
Je to jednoduchý nástroj tam není co chápat. Pouze najíždíš na prvky a máš zde rozměry, odsazení i css kód viz. https://i.imgur.com/qHrK7XL.jpg
Nebo najedeš např. na ikonu a exportuješ si .svg viz. https://i.imgur.com/P75VVZN.png

žiadny koder to nepozná
nové věci jsou super ;) a určitě to plno kodérů znát bude, však se to používá normálně. Pošli mi screen designu možná bych ti to mohl nakódovat do HTML/CSS, ale trošku mě děsí formulace '' a keď tak dorobiť ktomu deskop verziu''. To jako máš pouze mobile verzi a chceš po kodérovi, aby si dovymyslel jak má vypadat desktop? To musí být navrženo od designéra desktop i mobil verze.

---------- Příspěvek doplněn 27.01.2020 v 15:54 ----------

Původně odeslal Petr Široký
Je otázka, co ti ten designér vygeneroval. Jsou v tom zeplinu samotné návrhy, nebo jen komponenty?
Myslíš, že by mu nahrál na Zeplin jen .jpg/.png designu? To by byl extrém :DD Spíše si myslím, že to bude dobře převedené. Když už designér o něčem jako Zeplin ví, tak bych se nebál toho, že neví co dělá.
27.01.2020 15:55
6
Ano... Bohužial zadanie bolo mobilna verzia + deskop a teraz tam mam len mobilnú verziu no lepšie jak nič kedže design sa mi dost páči inak by som to riešil nanovo.. mam to take ako si ty poslal screen... no ked už dodal mobilnu verziu tak by som ju rad použíl a nakodoval nejako... web budem robit asi zvlášt ked tak aj ked bude vyzerat inak trochu ale nevadí...
Imgur: The magic of the Internet

---------- Příspěvek doplněn 27.01.2020 v 15:58 ----------

Imgur: The magic of the Internet
27.01.2020 16:00
7
No tak do toho já nepůjdu tohle je dost cirkus. Pokud děláš web, tak musíš mít prostě návrh desktopu i mobilní verze. To co jsi poslal ty spíše vypadá jako návrh pro mobilní aplikaci, to se nekóduje standardně do HTML/CSS pokud se nepletu. To je trošku odlišný proces.
27.01.2020 16:03
8
No ako píšeš mal to byť web no ked dodal len mobilnu verziu aj rozmýšlam nadtým že z toho spravím skor aplikáciu ako web.. zbytočne robit deskop ked aj tak by to bolo blbe ku mobilnej kedže je to ine... zatial mi teda stačí ak som správne pochopil že je to použítelne pravdepodobne všetko čo sa dá vidiet...
27.01.2020 16:11
9
Jop všechno by to mělo být v pohodě pokud to chceš předat dále k realizaci appky. Ale jako není to levný proces, doufám, že znáš ceny (můj odhad je tak 70-130k záleží jaký vývoj použijete a co má appka umět já tu zadávací dokumentaci neviděl). Potřebuješ ideálně android (java,...) a ios (swift) app developera tzn. 2 lidi, nebo někoho kdo umí pracovat s cross-platform vývojem. Těch je plno např. ten Xamarin znám od názvu. Ale o vývoji apps toho moc nevím, ty pouze designuji ;) ale pokud se nepletu musí se vytvořit aplikace, musí se zakoupit/nastavit nějakej cloud pro tu appku, musíš projít procesem schvalování na google play a AppStore,... není to sranda.
27.01.2020 16:15
10
No nemam na výber necham to na osud kedže mam len mobilnu verziu ktorá vyzera skor ako aplikácia tak pojdem asi do toho... kedže sa mi to pači... každopadne dakujem a viem sa odrazit aspon..
27.01.2020 16:24
11
Byl web a za pět příspěvků v diskuzi na Webtrhu z něj vznikla aplikace.
27.01.2020 16:28
12
:dddddd svět, kde je možné vše
27.01.2020 18:40
13
Původně odeslal mjerabek
Byl web a za pět příspěvků v diskuzi na Webtrhu z něj vznikla aplikace.
dokonalé :D