UX/UI designér k Vašim službám! - Tvorba designu webů, e-shopů a aplikací na míru
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Facebook návštěvnost z města Irvine

 1. Zdravím, nedávno jsem spustil web který má mnoho stránek k indexování. To, že můj web tiše a skrytě indexuje Google, Bing a možná i Seznam vím.

  Ale že můj web bude procházet Facebook a ještě veřejně jsem nečekal a sere mě to. Každý den a prakticky každou chvilku vidím v Google Analytics třeba 5 návštěv online ze státu Irvine v Kalifornii. Tyto návštěvy pocházejí z m.facebook.com/referral a všechny pochází z města Irvine, celkem zhruba 150-200 návštěv denně.

  Normálně by mi to nevadilo, ale dost mi to kazí statistiky návštěvnosti a taky mě sere, že na mém webu šmejdí Facebook, nebo v ještě horším případě přímo jeho zaměstnanci...

  Máte s tím někdo také zkušenosti? Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. já je mám na jednom webu 24/7

 4. těch referral url od facebooku je několik desítek, podle jejich domény 3. řádu dokážeš aspoň poznat, odkud traffic jde (mobile, touch atd.). Není to šmejdění facebooku, ale prokliky uživatele, Facebook tímhle skrývá identitu návštěvníků.

  Zakazovat lidem/strojům navštěvnovat tvůj web jen proto, že ti to kazí statistiky je dost zpátečnické, prostě si ty url v GA vyfiltruj, pokud ti vadí.

 5. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  těch referral url od facebooku je několik desítek, podle jejich domény 3. řádu dokážeš aspoň poznat, odkud traffic jde (mobile, touch atd.). Není to šmejdění facebooku, ale prokliky uživatele, Facebook tímhle skrývá identitu návštěvníků.

  Zakazovat lidem/strojům navštěvnovat tvůj web jen proto, že ti to kazí statistiky je dost zpátečnické, prostě si ty url v GA vyfiltruj, pokud ti vadí.
  Vy si opravdu myslíte, že jsou to normální uživatelé? Proč by to ale Facebook dělal... Vždyť vlastně ,,zamaskoval" pouze město a stát. Pokud by se opravdu jednalo o reálné uživatele, tak by to vlastně bylo v pořádku... Ale je to zvláštní, protože té návštěvnosti z Facebooku je mnohem víc než zbytek návštěvnosti, je to podezřelé :D

 6. něco se dá rozkličkovat ze zbytku url, mohou to být pouze generovače návštěvnosti či prefetch, bez té znalosti těžko říct co to je. On i GA nemá zrovna nejpřesnější určení místa a v posledním roce se enormně zvedl počet špatně detekovaných poloh.

 7. U každé této návštěvy je za URL ještě šmírovací odkaz Facebooku. A tyto šmírovací odkazy se vytvářejí v Messengeru nebo v nějakém příspěvku/komentáři na Facebooku... Stačí prostě zadat někam na Facebook jakýkoli odkaz a už je sledovaný. Takže to opravdu vypadá jako normální uživatelé... Ale to Irvine mě pořád mate :D

  Zde je příklad sledovací URL Facebooku.
  /?fbclid=IwAR4am9Zc-b78g-saRgCeujQFHKIj3OctPXZ69-DdfZCUKlEZ7XNhY6kJ57E

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3