Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Proč se řeší UX, když to jde tak to?

 1. Dlouho sleduji tuto Agenturu, která patří do TOP-TEN v Německu a zaujala mě jednou věcí a to webem. A to tím jak to nekomplikují a je to podle mě i hezké a moc se mi to libí a tak si kladu otázku zda není na místě se vracet zpět jak se dělali weby před 15-20 lety? Nemám na mysli rozdrbanou grafiku, ale ta čistota a jednoduchost je vlastně naprosto dokonalá.
  apeunit.com

  Jaký je váš názor?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Kdybych patřil mezi TOP10, tak web ani nemám. Je spousta firem co má na webu jenom emailový kontakt a fakturační údaje. Stačí to, protože web je tím nejposlednějším kanálem, přes který u nich někdo objednává služby. Subjektivní názor na tento web - hrůza, děs.

  // A ještě doplním - Když by stejný web dal k ohodnocení jakýkoliv nováček, nenechá se na něm nit suchá. Když to stejné udělá třeba Najbrt, bude se vynášet do nebes.

 4. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Kdybych patřil mezi TOP10, tak web ani nemám. Je spousta firem co má na webu jenom emailový kontakt a fakturační údaje. Stačí to, protože web je tím nejposlednějším kanálem, přes který u nich někdo objednává služby. Subjektivní názor na tento web - hrůza, děs.

  // A ještě doplním - Když by stejný web dal k ohodnocení jakýkoliv nováček, nenechá se na něm nit suchá. Když to stejné udělá třeba Najbrt, bude se vynášet do nebes.
  S tím hodnocením to bude 100% tak...

 5. Mimochodem, zkoušeli jste kliknout dole na to jejich logo? :-)

 6. Citace Původně odeslal Zapdox Zobrazit příspěvek
  Mimochodem, zkoušeli jste kliknout dole na to jejich logo? :-)
  Jo jo a dřív tam měli opici co házela banány podle toho kam se kliklo myší - dost bych chtěl vidět jejich office :D

 7. Takhle ti to řeknu. UX je budoucnost resp. vždy to byl důležitý obor, jen se ta zkratka ''uživatelský prožitek/zkušenost'' moc nevyzdvihovala. Část práce dříve přebíral sám UI designér případně projekťák, který s klientem řešil strukturu webu/aplikace/produktu.

  Jak se internet stal stále více používaný, vznikalo stále více a více online businessů, tak přišla potřeba ten obor oddělit a více specializovat. O jeho relevanci snad nemůže mít nikdo v dnešní době pochyb. Dobrý UXák prostě opravdu dokáže posunou produkt k lepším výsledkům na to jsou jasná data. UXák dělá informační architekturu, persony, wireframy, uživatelské testování a plno dalších věcí. Je dobré si nastudovat co všechno dělá, protože většina lidí zná jen tu ''sprostou'' zkratku, ale reálně netuší co stojí za jeho prací.

  Pokud se budeme bavit třeba o vývojářích webů zde na Webtrhu, tak reálně s UX nemá zkušenost nikdo (možná tu nějaká výjimka bude), ale pro projekty s budgetem do 100k není prostor vůbec nějaké UX řešit (maximálně povrchně). To se řeší u ambiciózních projektů, top e-shopů a jednoduše tam kde je budget a chce se maximalizovat výkonnost webu/appky/produktu.

  kladu otázku zda není na místě se vracet zpět jak se dělali weby před 15-20 lety?
  Určitě ne. Pokud se bavíš o technologii vývoje, tak zde není prostor vůbec spekulovat. Dnes se využívají úplně jiné technologie a přístupy. Pokud se bavíš o UI (user-interface), tak asi nevíš jak vypadaly weby před 15-20 lety. Většina webů měla box layout na 800 width, hlavičku, menu na levé straně a sloupec pro content. Dneska je to úplně jinde však si projeď https://dribbble.com/shots/popular/web-design a vynech ty nepoužitelné ''art'' skvosty, kterých tam je 90% a uvidíš, že dnešní UI je úplně někde jinde než před 15-20 lety.

  Ecologeco - Ecology app by Tomasz Osowski for Project: People on Dribbble
  Mamine Recepty TV JOJ by Milan Chudoba on Dribbble
  Ferreti collection by Milan Chudoba on Dribbble
  Express Rests 🚘💤 by Mateusz Madura for Seahawk on Dribbble

  Jinak k webu apeunit.com. V UI přichází pravidelné různé trendy. Byl tu flat design, teď pár let každý chtěl mít minimalistický web (viz. apeunit.com) a prostě se to pořád mění. Navíc agenturní web zrovna není něco co reflektuje aktuální situaci na trhu. Jak psal David, většina těchto agentur má navázané dlouhodobé spolupráce a o klientelu opravdu nemají nouzi, někdy tyto agentury ani nechtějí nové klienty, protože na to nemají prostor a proto jim stačí pouze jednoduchý web s kontaktem. Popravdě já když na ten web přijdu, tak ani nevím co dělají, jaké jsou jejich reference, takže zde je jasně vidět, že oni necílí na to, aby získali nové klienty. U nás má takový podobný web třeba https://www.2fresh.cz/ ale ti mají alespoň ty podstránky dobře udělané. Kvalita u nás je třeba i https://www.strv.com/ kteří mají dobrý web.

  Takže long story short, nemá smysl vracet se k UI co tu bylo před 15-20 lety a ano má smysl řešit UX u větších webových portálů a e-shopů, ale web který si poslal ty není relevantní k vyvození nějakého závěru.

 8. Staré weby si pamatuji moc dobře :) já jsem mířil tam, že když vidím weby na ppc, copyright, různé nabídky služeb, tak cca 70-80% je to horší než tohle. A tohle řešení se mi moc libí, např. na jednostránkový web kde je nejdůležitější text a kontakt.

  Nechci a nebudu tvrdit že UX je nesmysl, když jsem sám UX řešil s Jakubem Spitzerem, ale to řešení jednoduchsti má podle mého názoru někdy větší význam než se snažit o nemožné. Co je úlohou webu? Prodávat, informovat - neznám nikdo kdo se na web dívá jako na obrazy v galerii.

  Podobných řešení není moc vidět a přišlo mi to jako zajímavost, která možná někoho inspiruje. Nic víc :D

 9. Jo, většina webů u nás je otřes souhlas. Proto neprodávají, nebo ne tak jak by mohly. Samozřejmě vždy je důležitá kvalita služby/produktu. Pokud bude otřesná, tak žádný UX génius nepomůže.

  Co je úlohou webu? Prodávat, informovat - neznám nikdo kdo se na web dívá jako na obrazy v galerii.
  Jenom ještě jak čtu tohle, tak chci říct, že UX nemá moc společného s vizuálem. Od toho je UI. UX řeší použitelnost a pokud je dobré UX, tak bude fungovat při komplexnějším UI i minimalistickém UI. UXák řeší jaký obsah uživatelům nabídnou, jakým stylem a kde ho zobrazit, co vyhodit, protože je to vzhledem k cílovce nepoužitelné atd.. Řeší funkčnost, přehlednost nákupního procesu, dobrou orientaci uživatele na stránce atd.

 10. apeunit.com - to není o UX, ale o odlišení se, tedy o marketingu (pomoci grafiky, ač to někomu může připadat, že ta tam není - ona tam není grafika přidaná k tomu, ale ono to je grafika ;-) )


  Ono, u webové stránky bez kategorií, pouze s dvanácti podstránkami v jedné úrovni - co tam asi tak chcete řešit z pohledu UX, že jo? Maximálně tak to, aby návštěvník rozeznal, co je menu. Tím máte UX vpodstatě vyřešené ;-)

  Navíc UX se dívá i na to, pro koho je web: jestli pro lidi, co neuměj číst, nebo pro široké masy lidí tak, aby objednali elektroniku za mega každý den, a nebo pro hrstku odborníků na internet či marketing jako v případě apeunit.com.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3