Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Psaní ze zahraničí, jaký druh spolupráce a platby?

 1. Žiju v zahraničí, nepracuji, žena v domácnosti připojištěna na manžela. Budu psát články pro firmu v ČR, žádná horentní suma, přivídělek. Máte někdo zkušenosti jak to nejlépe vyřešit? Mají zájem o fakturu nebo DPP. Díky za jakékoliv informace.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Fakturu nebo DPP.

 4. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Fakturu nebo DPP.
  Fakturu asi nema smysl vystavovat, kdyz nejsem podnikatel? DPP by mela asi vystavit firma? Podotykam, ze ziju mimo CR.

 5. Pravděpodobně budete muset detailněji definovat, co je "zahraničí". Může být velký rozdíl mezi zahraničím mimo EU a zahraničím v EU. Také je dobré vědět, jestli jste daňový rezident nebo nerezident. Pokud žijete trvale v nějaké jiné zemi než je ČR, pak se vaše výdělky s největší pravděpodobností musí řídit zákony dané země. A podle toho se teprve pak rozhoduje, jakou spolupráci s českou firmou vybrat.

  Jsou i situace, kdy se např. občan ČR kvůli přivýdělku ze zahraničí - i jen pár korunám - musí stát identifikovanou osobou a každý měsíc podávat přiznání k DPH. Tedy výše přivýdělku nehraje roli.

 6. Citace Původně odeslal emik Zobrazit příspěvek
  Žiju v zahraničí, nepracuji, žena v domácnosti připojištěna na manžela. Budu psát články pro firmu v ČR, žádná horentní suma, přivídělek. Máte někdo zkušenosti jak to nejlépe vyřešit? Mají zájem o fakturu nebo DPP. Díky za jakékoliv informace.
  Jak píše pán nademnou, moc málo informací. Patrně pro vás bude nejvýhodnější DPP daněné srážkovou daní (bez slevy na poplatníka). To ovšem v případě, že jste stále občan ČR/EU a jako daňový nerezident si musíte pak vyřídit daně atd. ve vašem domicilu.

  Jen taková poznámka, která mi prostě nejde nenapsat. Snad budete články psát v cizím jazyce, který vám jde lépe než čeština. V opačném případě vás/anebo firmu bude stát korektor víc než celý článek dohromady.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3