Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

WP vs Bootstrap z pohledu SEO

 1. Zdravím.
  chci se zepat, zda máte zkušenosti v možnotech systému WP vs Bootstrap z pohledu SEO nastavení.
  Má některý z těchto systému navrch oproti druhému, nebo je to srovnatelné?
  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tím WP myslíš WordPress? Jestli ano, tak porovnáváš neporovnatelné. Bootstrap je HTML/CSSjs framework a WP je CMS systém. Můžeš kódovat from the scratch nebo využít nějaký front-end framework (Bootstrap, Foundation,...) to je jednoduše řečeno pack předdefinovaných CSS stylů, který se používá především kvůli zrychlení realizace, jednoduššímu nasazení jiného kodéra (lépe se vyzná ve výstupu) atd.

  Když se vyhotoví front-end (HTML/CSSjs), tak web můžeš v tomto stavu použít, nebo pokud chceš mít správu nad obsahem webu nasadíš tento front-end na nějaký CMS což je třeba ten WordPress. V praxi je časté, že máš front-end postavený na Bootstrapu a pak ho dále nasazuješ na Wordpress. Moc tedy nechápu otázku, ale možná mi něco uniká ;)

  Ale asi Ti pomůže informace, že typ Front-end frameworku nijak nesouvisí se SEO. Je úplně jedno jaký se použije front-end framework.

 4. Jestli nemyslel tazatel spis to, ze 95% WP webu ma v kodu hrozny bastl a bordel, tak jestli treba tohle z hlediska nejake pristupnosti oproti cistejsi sablone na Bootstrapu? I kdyz ta se da taky zprasit... Ale to uz to je umeni :)

 5. Dopřesním. Vždy jsme dělali jednoduché weby na wordpressu. Vím, jak co kde nastavit a co od toho čekat. Nyní mi nabízí Bootstrap, ten neznám. Jelikož jsem obchodník a ne IT. Ptám se jestli, to není z pohledu SEO krok zpět. Například mi někdo pak řekne jdo Bootstrap ten má složitý kod, robot ho dlouho čte, nebo ten je celkově trochu penalizovaný protože jsou na něm většinou nějaké link farmy. Toto jsou vymyšlené nereálné příklady, k těm se nevyjadřujte. Prostě jestli se toho nemusím bát z důvodu v IT oboru známých a pro mě neznámých.

 6. Pokud ti nekdo udelat sablonu na WP v Bootstrap, bude to uplne OK. Zalezi ovsem na tom, jak ta sablona bude v tom Boostrap HTML/CSS fw nakodovana.

 7. No jestli chcete udelat jednoduchou stranku kde nebudete v budoucnu nic pridavat, tak to by se dalo udelat na Bootstrapu .. Ale obavam se ze vy sam tam nedokazete nic editovat .. Wordpress je redakcni system kam se prihlasite do administrace odkad ridite cely web .. Bootstrap je jen kod ktery byste musel editovat napriklad v Sublimetextu nebo Notepadu.

  Bootstrap = Jak stranka vypada (barvy tlacitek, sirka stranky, velikost postranniho panelu ..)
  Wordpress = To jak web funguje (administrace, pridavani clanku, kategorie ..)

 8. Wordpress je system na spravu informacii a medii ktore su na webe umiestnene. Zobrazuju sa v sablone (html kode), ktory moze byt vytvoreny pomocou Bootstrapu.

  Wordpress je teda spravca obsahu, bootstrap je zobrazovac obsahu, cize 2 odlisne veci.

  Stranku je mozne vytvorit aj bez spravcu obsahu, len cisto pomocou zobrazovaca. Stranka bude ale staticka, obsah sa bude musiet menit priamo v kode. Na druhu stranu bude stranka v zasade PODSTATNE rychlejsia ako ked ju bude generovat wordpress, ktory je sam o sebe, z podstaty jeho fungovania, pomaly. Cize z pohladu SEO moze mat rychlost generovania vplyv na lepsi vysledok.

 9. Citace Původně odeslal ne Zobrazit příspěvek
  Na druhu stranu bude stranka v zasade PODSTATNE rychlejsia ako ked ju bude generovat wordpress, ktory je sam o sebe, z podstaty jeho fungovania, pomaly. Cize z pohladu SEO moze mat rychlost generovania vplyv na lepsi vysledok.
  Já bych řekl, že rychlejší bude, ale ne podstatně. Pokud redakční systém používá gzip, cache, atd. pak v podstatě "předhazuje" uživatelovi statickou stránku, tedy v některých případech podobně rychle jako statickou prezentaci.

  To, co zpomaluje načítání stránky, jsou různé Javascript a CSS knihovny. Dále externí fonty, analytika, reklamy, externí části, atd.


  Řekl bych, že dotaz spíš směřoval k robustnosti Bootstrapu. Tedy, že stránka ho pravděpodobně nevyužije kompletně, ale přesto načítá celý Bootstrap. Momentální trend je eliminace frameworků a tím pádem načítání co nejmenších velikostí CSS a Javascriptu (zvláště kvůli mobilům).

  Jenže pokud se chce někdo vyhnout redakčním systémům a frameworkům a bude chtít, aby se stránka zobrazila správně na všech možných zařízeních, nakonec zjistí, že i bez frameworků bude muset vybudovat robustní CSS. Boostrap není robustní jen tak, je robustní, protože obsahuje všemožné instrukce, aby se stránka zobrazila správně na všech možných zařízeních.

  Tedy, osobně bych se nebál ani redakčních systémů, ani Bootstrapu (vyvýjených a testovaných mnoho let). Ale samozřejmě pokud máte volných pár let pro vývoj a kapacity, můžete si zvolit vlastní řešení. Ale tipuji, že např. v oblasti SEO, se nebude nějak dramaticky lišit od toho, když použijete redakční systém a Bootstrap.

 10. Citace Původně odeslal phoca Zobrazit příspěvek
  Já bych řekl, že rychlejší bude, ale ne podstatně. Pokud redakční systém používá gzip, cache, atd. pak v podstatě "předhazuje" uživatelovi statickou stránku, tedy v některých případech podobně rychle jako statickou prezentaci.
  nesuhlasim.. servirovat staticku stranku vs dynamicku (v php, a este aj k tomu wordpress) je rozdiel a podstatny (ked uvazujeme, ze obe moznosti budu mat rovnaky pocet assetov)

  ale celkovo k SEO to asi moc neprispeje..

 11. Citace Původně odeslal ne Zobrazit příspěvek
  nesuhlasim.. servirovat staticku stranku vs dynamicku (v php, a este aj k tomu wordpress) je rozdiel a podstatny (ked uvazujeme, ze obe moznosti budu mat rovnaky pocet assetov).
  Ja ale psal:
  Pokud redakční systém používá gzip, cache, atd. pak v podstatě "předhazuje" uživatelovi statickou stránku, tedy v některých případech podobně rychle jako statickou prezentaci.
  Pokud cache většině uživatelů předloží již dávno vytvořenou statickou HTML stránku, nelze o ni vyloženě mluvit jako o dynamické. Tedy rozdíl mezi manuálně vytvořenou statickou stránkou a statickou stránkou vytvořenou někdy dříve dynamicky nebude zase tak propastný a rozhodně stojí zato využít výhody redakčního systému při vytváření obsahu (a nemusí to být zrovna wordpress, může to být jakýkoliv jiný redakční systém, třeba Grav vhodný pro ty nejjednodušší stránky).

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3