logo
10.01.2020 21:31
1
Dobrý den,
chtěl bych si založit web ve WP a postupovat správně abych budoval SEO vyhledávání.

Mám pár otázek:

1. Když vkládám obrázek na web, je potřeba ho správně popsat před vložením? Bude to web o autech, jak by jste obrázek například nazvali a zda do názvu dávat diakritiku, mezery, pomlčky?

2. Je třeba ve vlastnostech obrázku zadávat nějaká klíčová slova?

3. Prý je nutné dávat pozornost na nadpisy různých kategorií, jak by to mělo vypadat? V mém případě nedávat do nadpisu slovo "auto" apod?

4. Jak správně popsat web? Tento popisek se objevuje, když do vyhledávače googlu zadám např. auto, u každého webu je dole popisek, jak by to mělo vypadat nebo co by tam nemělo být?


Chtěl bych se nejprve naučit pár základů jak psát správně web než začít špatně.


Děkuju

Co se právě děje na Webtrhu?

10.01.2020 22:45
2
Zkusím nahodit bod 1 a 2, kolegové mě doplní.

SEO friendly atributy tagu IMG:

<img src="/images/pily/motorove/husqarna/HS350.jpg" alt="Motorová pila Husqarna HS-350" title="Husqarna HS-350 - motorová pila profesionálů"/>

K cestě k obrázku bych se v ideálním případě choval se stejnou péčí jako k URL stránky, včetně hierarchické struktury a omezení použitých znaků.

Alt označuje co je na obrázku - např. když se nenačte nebo pro čtečky nevidomých. Title se zobrazí při najetí kurzorem.
11.01.2020 09:27
3
SEO je daleko komplexnější a hodně velká oblast a neříká se a neexistuje "SEO vyhledávání" ale jen SEO, není to jen o tom co jsi napsal. Jestli začínáš tak vřele doporučuji tento web kde najdeš hromadu fungujících a srozumitelných tutoriálů pro Wordpress: https://onlinemediamasters.com/, které i já využívám a fungují. Teď jsem např. dle těchto návodů řešil rychlost stránek, která je dnes na mobilech hodně důležitá a výsledek se opravdu dostavil, ale vše je jen o čase. Mě např. vyřešit rychlost webu trvalo několik dní, krok za krokem dle těch postupů. Za tyto tutoriály se u nás platí na různých kurzech různých SEO šamanů velké peníze, tady je máš zdarma, pro začátek to naprosto stačí.